Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. februára 2021, 8:42
Čas čítania 0:51
Adam Novosad

Slovensku už rokuje o „zázračnom“ lieku na Covid-19 z Izraela, ktorý vyliečil 29 z 30 pacientov do piatich dní

NEWS IZRAEL
Uložiť Uložené

Slovensko by sa mohlo v budúcnosti podieľať na klinických testoch izraelského lieku.

Svet minulý týždeň obleteli správy o novom izraelskom lieku na koronavírus, ktorý v úvodnom testovaní dosiahol „zázračnú“ účinnosť. Liek EXO-CD24 vyvinulo Ichilov Medical Center a do piatich dní od podania zaúčinkovalo natoľko, že vyliečil 29 zo 30 pacientov so stredným a ťažkým priebehom ochorenia Covid-19, informuje Pluska.

Odporúčané
Nový liek na COVID-19 vyliečil 29 z 30 pacientov do piatich dní od podania. Dokáže predchádzať smrteľnej reakcii imunity Nový liek na COVID-19 vyliečil 29 z 30 pacientov do piatich dní od podania. Dokáže predchádzať smrteľnej reakcii imunity 9. februára 2021, 10:13

Tieto údaje sú síce nádejné, ale liek treba otestovať na oveľa väčšej vzorke. Funguje na princípe upokojenia imunitného systému a pacienti ho inhalujú. Liek zabraňuje cytokinovej búrke, čo je extrémna imunitná reakcia tela po kontakte s koronavírusom. Tá môže poškodiť pľúca a spôsobiť smrť.

Domov
Zdieľať
Diskusia