Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. januára 2021, 15:52
Čas čítania 1:06
Lukáš Čelka

Andrej Danko chce, aby sa na Slovensku očkovalo aj ruskou vakcínou: Súčasná vláda je podľa neho zahľadená len na západ

NEWS SPUTNIK
Uložiť Uložené

Ministerstvo zdravotníctva však s SNS nezdieľa rovnaký názor.

Slovenská národná strana vyzvala vládu, aby umožnila občanom očkovanie aj ruskou vakcínou Sputnik. Ministerstvo zdravotníctva o tom však ani neuvažuje. SNS tvrdí, že Slováci majú právo si vybrať vakcínu bez ohľadu na to, či pochádza zo západnej alebo východnej krajiny.

Odporúčané
Koronavírus má už aj predsedníčka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková: Pred nákazou ju neochránilo ani rúško Koronavírus má už aj predsedníčka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková: Pred nákazou ju neochránilo ani rúško 21. januára 2021, 12:06

„Samozrejme je dôležité, aby tieto vakcíny prešli testovaním a príslušnou registráciou. Príklad však nie je potrebné hľadať ďaleko. Maďari schválili očkovaciu látku Sputnik," povedala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová s tým, že aj kvôli rozhodnutiu maďarských susedov by vláda  mala zvážiť použitie vakcíny z Ruska.

Domov
Zdieľať
Diskusia