Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. januára 2021, 21:40
Čas čítania 0:57
Viktor Kniš

Ľuboša Blahu a Eduarda Chmelára vyhodili z Akadémie Policajného zboru: Obrovská strata pre ľudstvo, ironicky reaguje Naď

NEWS ĽUBOŠ BLAHA
Uložiť Uložené

Podpredsedu Smeru Ľuboša Blahu a neúspešného prezidentského kandidáta Eduarda Chmelára vyhodili z Akadémie Policajného zboru.

Eduarda Chmelára vyhodili z Akadémie policajného zboru SR, kde prednášal ako docent. Dôvodom podľa oficiálneho stanoviska je znižovanie počtu pracovných miest z dôvodu pandémie. Chmelárove hnutie však tvrdí, že ho vyhodili, pretože tak mal rozhodnúť minister vnútra Roman Mikulec, pod ktorého akadémia patrí. Údajne sa ho chceli zbaviť kvôli kritizovaniu vlády.

Ministerstvo vnútra sa voči tejto teórii ohradilo. „V civilizovanej spoločnosti je neprijateľné uchyľovať sa k útokom založeným na klamstvách, subjektívnej a navyše selektívnej realite, ktorá ma jediný cieľ, vlastný prospech a snahu o vzbudenie hnevu v spoločnosti,“ uviedol hovorca Peter Lazarov pre denník Štandard.

Odporúčané
RTVS sa ospravedlnila za diel Pumpy s ministerkou Kolíkovou o Lučanskom RTVS sa ospravedlnila za diel Pumpy s ministerkou Kolíkovou o Lučanskom 18. januára 2021, 20:15

Podľa ministerstva mal Chmelár zmluvu na dobu určitú a rozhodli sa ukončiť s ním spoluprácu.  „Akadémia postupuje výlučne v súlade so zákonom a pán Chmelár nie je výnimkou. Po niekoľkých rokoch mu zmluva na Akadémii prirodzene končí,“ vysvetlil rezort vnútra.

Okrem Chmelára nebude na akadémii prednášať ani podpredseda Smeru Ľuboš Blaha. Aj ten si myslí, že problémom je jeho osoba, nie objektívne znižovanie stavov. „Aká náhoda - akadémia je v rukách ministerstva vnútra, tento rezort je v rukách OĽaNO, Chmelár a Blaha patria medzi najväčších kritikov OĽaNO a oboch stihne navlas rovnaký osud – nepredĺžia im zmluvy,“ uvádza Blaha, ktorý venoval príspevok primárne sťažovaniu sa na vládu Igora Matoviča. 

Na vyhadzov reagoval ironicky aj minister obrany Jaroslav Naď. „Tak som sa práve dozvedel, že Chmelár a Blaha skončili na Akadémii policajného zboru, lebo im rektorka nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo,“ uviedol na sociálnej sieti. 

Domov
Zdieľať
Diskusia