Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. novembra 2020, 11:57
Čas čítania 0:46
Viktor Kniš

Hlas si zvolil vedenie. Šéfovať strane bude Pellegrini, vybrali aj troch podpredsedov

NEWS PETER PELLEGRINI
Uložiť Uložené

Výsledky snemu oznámili predstavitelia strany na tlačovej konferencii.

Predsedom mimoparlamentnej strany Hlas-SD sa stal expremiér a poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini. Rozhodli o tom delegáti na sobotňajšom ustanovujúcom sneme strany. Podpredsedami sa stali poslanci Denisa Saková, Richard Raši a Erik Tomáš.

Výsledky snemu oznámili predstavitelia strany na tlačovej konferencii. Zasadnutie snemu sa pre pandémiu nového koronavírusu konalo cez telekonferenčné hovory. Slávnostný snem strany by sa mohol podľa Pellegriniho konať v marci 2021.

Odporúčané
Druhý deň výsluchu Moniky Jankovskej: Koňak s Ficom, 350-tisíc od dedka a 500-eurovky v obálke Druhý deň výsluchu Moniky Jankovskej: Koňak s Ficom, 350-tisíc od dedka a 500-eurovky v obálke 27. novembra 2020, 21:22

Hlas-SD bude podľa Pellegriniho pôsobiť maximálne transparentne. Dodal, že strana nie je financovaná žiadnym oligarchom ani tučným sponzorom. Od budúceho týždňa chce strana na webe zverejňovať všetkých sponzorov nad 1000 eur. „Každý bude môcť sledovať, z čoho prichádzajú príjmy strany,“ skonštatoval Pellegrini, ktorý verí, že sa im podarí osloviť rôznych ľudí na podporu.


Predsedníctvo strany má zasadnúť budúci týždeň, kde sa prihlási k aktivitám, ktoré budú viesť k zberu podpisov na vyhlásenie referenda o skrátení volebného obdobia. Pellegrini si myslí, že referendum nemá patriť jednej politickej strane, strany môžu podľa neho na petícii len participovať. „V prípade, že padne rozhodnutie na politickej úrovni, že sa pôjde do aktivít, strana Hlas-SD po zjednotení otázok poskytne všetky svoje kapacity, prostriedky, aby pomohla vyzbierať podpisy na to, aby mohlo byť vyhlásené referendum,“ povedal šéf strany.

Peter Pellegrini, HLAS
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia