Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. októbra 2020, 12:00
Čas čítania 5:05
Jakub Paulík

10 osobností a ich postoj ku koronavírusu

10 osobností a ich postoj ku koronavírusu
Zdroj: Rich Fury/Invision/AP/TASR
ZAUJÍMAVOSTI BILL GATES DWAYNE „THE ROCK“ JOHNSON OSOBNOSTI TAYLOR SWIFT THE ROCK TOM HANKS
Uložiť Uložené

Celebrity, ktoré nechcú, aby ľudia uverili hoaxom o Covide-19.

Počas pandémie koronavírusu sa internetom šíria nebezpečné hoaxy. Tie zavádzajú napríklad tvrdeniami, že kvôli rúšku vdychujeme veľké množstvo oxidu uhličitého či zľahčujú situáciu prázdnymi frázami typu „Covid-19 je iba obyčajná chrípka“.

O to viac sú v dôležité výzvy známych osobností, ktoré tieto klamstvá uvádzajú na pravú mieru. Týchto 10 celebrít sa cez sociálne siete rozhodlo prehovoriť k svojim sledovateľom a poukázať na dôležitosť opatrení.

Odporúčané
Policajt Richard: Pri druhej vlne pandémie už ľudia nie sú tak zodpovední. Rúško si ale po našej výzve nasadia vždy (Rozhovor) Policajt Richard: Pri druhej vlne pandémie už ľudia nie sú tak zodpovední. Rúško si ale po našej výzve nasadia vždy (Rozhovor) 14. októbra 2020, 9:30

Dwayne „The Rock“ Johnson

The Rock
The Rock Zdroj: Instagram/The Rock
Nakazený koronavírusom: Áno – august 2020

Populárny herec Dwayne Johnson 3. septembra na Instagrame oznámil, že sa spoločne so svojou manželkou a deťmi v priebehu augusta nakazil koronavírusom. The Rock predpokladá, že vírus dostali od blízkych rodinných priateľov. Podľa herca pri prekonávaní Covidu „zažili jedny z najnáročnejších chvíľ“.

Odporúčané
S Bradom Pittom sme mesiac jazdili v jednom aute. Rozhovor začínal vždy on, povedal slovenský kaskadér (Rozhovor) S Bradom Pittom sme mesiac jazdili v jednom aute. Rozhovor začínal vždy on, povedal slovenský kaskadér (Rozhovor) 14. augusta 2020, 11:44

Vo videu The Rock vyzval fanúšikov, aby boli disciplinovaní a aby nosili rúško. Zdôraznil tiež, aby ľudia pri stretnutiach s okolím dodržiavali striktný režim. Sám herec sa totiž zrejme nakazil práve pri stretnutí s priateľmi.

Príspevkami na sociálnych sieťach sa však The Rock snažil apelovať na verejnosť ešte predtým, než sa nakazil. V jednom z videí napríklad ukázal, ako u svojej dcéry zábavným spôsobom vytvára hygienické návyky, ktoré sú mimoriadne dôležité.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by therock (@therock) on

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger Zdroj: 20th Century Fox
Nakazený koronavírusom: Nie

Legenda akčných filmov, svetoznámy bývalý kulturista a exguvernér Kalifornie Arnold Scwarzenegger od prvej vlny hovoril o opodstatnenosti ochranných rúšok. Zavedenie povinnosti ich nosenia označil za správny krok, pričom odkazoval na zhodné tvrdenia vedcov. Sťažoval sa pritom na ľudí, ktorí z tejto témy robia politický spor. Nazval ich „hlupákmi“.

Domov
Zdieľať
Diskusia