Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. septembra 2020, 15:09
Čas čítania 1:44
Viktor Kniš

Gordulič kritizuje OTO 2019, tvorcov aj moderátora Sajfu: Niektoré vtipy v scenári zahodil, ďalšie skomolil, iné nahradil svojimi

NEWS
Uložiť Uložené

Stand-up komik Ján Gordulič zverejnil na svojom Facebooku dlhé vyjadrenie, v ktorom komentuje, prečo slávnostné odovzdávanie cien OTO opäť nebolo prehliadkou toho najlepšieho.

Zakladateľ stand-up projektu Silné Reči Ján Gordulič na Facebooku zverejnil dlhý status, v ktorom vysvetľuje, prečo včerajší galavečer v rámci odovzdávania cien OTO dopadol ako dopadol, aj keď sa o jeho scénar postarali jemu blízki ľudia Simona Salátová, Joe Trendy a Matej Adámy.

Ján Gordulič sa na scénari OTO v minulosti podieľal, a tak má skúsenosti s tým, ako celý proces prebieha. V statuse popisal niekoľko dôvodov, prečo má divák právom pocit, že sleduje trápnu a po dramaturgickej stránke nedotiahnutú prezentáciu známych tvárí, ktoré si robia vlastnú propagandu. 

Podľa Gorduliča galavečeru chýba dramaturg, ktorý by bol schopný po obsahovej stránke dohliadnuť na to, aby program pôsobil ucelene a dával zmysel. „Za mojich čias túto úlohu pomerne dobre zastávala Adriana Krónerová, ktorá s Jeffom tvorila dopĺňajúcu sa dvojicu – ona tvrdo dohliadala na obsah, Jeffo na vizuál a fungovalo to,“ popisuje zakladateľ projektu Silné Reči. 

Odporúčané
Známe osobnosti bez rúška, pripomienka Kramárovho obťažovania a trápne dokrútky. OTO 2019 bol zrkadlom stavu televízie i republiky Známe osobnosti bez rúška, pripomienka Kramárovho obťažovania a trápne dokrútky. OTO 2019 bol zrkadlom stavu televízie i republiky 5. septembra 2020, 22:53

Podľa neho je tiež problémom, že za účinkovanie nemá skoro nikto zaplatené. „Nominovaní herci, redaktori, hudobníci, ľudia odovzdávajúci ceny – takmer nikto z nich za účinkovanie na OTOvi nedostane peniaze. Vždy je to na dobrovoľnej báze, s tichým „veď sa ukážeš na obrazovke“. Adekvátne tou sa potom programu darí získavať ľudí a adekvátne tomu sú ochotní títo ľudia investovať svoj čas,“ vysvetľuje Gordulič.

Peniaze podľa neho chýbajú aj na to, aby tvorcovia adekvátne zaplatili techniku, prenájom priestorov na prípravu a množstvo ďalších nákladov, vďaka ktorým by OTO pôsobil profesionálnejšie. 

Servítku pred ústa si nedával Gordulič ani pokiaľ ide o to, akým spôsobom dodržiavajú známe osobnosti vopred napísaný scenár. V skutočnosti si myslia, že sú vtipnejší a že oni sami najlepšie vedia, ako byť vtipní. 

Gorduličovi sa nepáčil ani výkon Sajfu, ktorý sa nedržal toho, čo mu komici napísali. „Mám Sajfu úprimne rád a fandím mu v tom, ako sa dokázal vypracovať z rozhlasového kolegu Adely na vlogera a profi, pohotového moderátora top večerných programov. Ale ako keby už mal miestami pocit, že je „too big to fail“,“ píše Ján Gordulič. 

„Ukázalo sa to aj včera, keď síce na Instagrame ďakoval stand-up komikom za vtipný scenár, no počas prenosu si texty v čítačke upravoval podľa seba, nečítal ich presne, pridával si tam svoje viac či menej dobré vtipy a tým častokrát zabíjal pôvodne pointy,“ dodal s tým, že moderátor večera niektoré vtipy v scenári zahodil, ďalšie skomolil, iné nahradil svojimi. Na jeho obranu povedal, že niektoré – najmä situačné – fungovali dobre.

Problémom podľa Jána Gorduliča bolo aj to, ako Michal Hudák ako absolútny OTO využil priestor, aby obraňoval svojho kamaráta Maroša Kramára kvôli sexuálnemu obťažovaniu, ktoré v priamom prenose Hudák zľahčoval. Viac už ale v samotnom statuse, kde Gordulič viackrát spomína, ako sú známe osobnosti neochotné spolupracovať. 

Domov
Zdieľať
Diskusia