Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
8. augusta 2020, 14:54
Čas čítania 1:23
Viktor Kniš

Prichádza nový hudobný charakter Rytmo a.k.a. Son of God. S Rytmusom majú veľa spoločného, nie sú však rovnakí

HUDBA RYTMUS
Uložiť Uložené

Aj keď Rytmus aj Rytmo vychádzajú z jednej osoby Patrika Vrbovského, hudobne budú mať iné zameranie.

R.y.t.m.o. je moje meno, taký ako ja tu nikdy nebude a nebol – táto veta z albumu Navždy bola síce vždy založená na pravde, tentokrát však naberá úplne nový význam.  Už na nedávno vydanej Egovej skladbe Chief Rocka z chystaného projektu Egotron sa nám Rytmus predstavil ako Rytmo. Druhá vec, na ktorej sa Rytmo objavil, je novinka Sergeia Barracudu Legendární

Odporúčané
Rosaldo: Nikdy mi nešlo o to, aby som bol celebrita. Stačilo mi, že môžem tráviť čas s Rytmusom (Rozhovor) Rosaldo: Nikdy mi nešlo o to, aby som bol celebrita. Stačilo mi, že môžem tráviť čas s Rytmusom (Rozhovor) 5. júla 2020, 11:55

Rytmo a.k.a. Son of God je nový hudobný charakter

Nie je to náhoda, omyl ani skratka, ako by si niektorí mohli na prvý pohľad myslieť. Člen Kontrafaktu sa rozhodol zadefinovať samého seba v rámci alterega, ktoré sme doteraz ako verejnosť nepoznali a jeho prítomnosť cítil v prvom rade on sám. Z tohto vyplývajú úplne logické otázky – Kto je Rytmo? Aký je rozdiel medzi ním a Rytmusom? A v čom budú rovnakí?

„Rytmo a.k.a. Son of God je nový hudobný charakter. Rytmo je progresívnejší, inovatívnejší a nestagnujúci. Hudobne určite nebudú rovnakí,“ vysvetľuje piešťanský raper pre Refresher. 

Rytmusovi sa podarilo za svoju kariéru vychovať minimálne dve, ak nie tri generácie fanúšikov. Je preto pochopiteľné, že minimálne tí najstarší už neakceptujú snahu rapera z Piešťan experimentovať s melódiami, flowom, ale aj lyrikou a témami. 

Prichádza Rytmo a.k.a. God of son, s alteregom Rytmusa majú veľa spoločného, nie sú však rovnakí
Zdroj: instagram/Rytmusking

Pre tých, ktorí stále hľadali  „starého Rytmusa“ 

Rytmo vznikol svojim spôsobom aj kvôli fanúšikom, ktorí neustále porovnávali Rytmusove nové veci s obdobím Bengoro alebo ERA. Aj neustále hľadanie „starého Rytmusa“ doviedlo Patrika k myšlienke, aby sa sám žánrovo rozdelil. Samozrejme, stále prirodzene vníma hudbu ako celok.  Kedy Rytma objavil a prečo prichádza na verejnosť práve teraz?

„Rytmo tu už bol svojim sposobom. Akurát, čoraz viac starých fans sa namotali na frázu „toto už neni starý Rytmus.” A keďže sa nikdy neuspokojím so stagnáciou, tak som pre nich vytvoril nový charakter, ktorý nemá nič spoločné so starým Rytmusom,“ vysvetlil nám člen Kontrafaktu.  

Rytmo sa bude pravdepodobne objavovať pred očami, ale aj v ušiach fanúšikov čoraz častejšie, aj z Instagramu vieme, že trávi množstvo času v štúdiu a hudba ho baví minimálne tak, ako počas uplynulých 25 rokov.

Zatiaľ bude Rytmo zastupovať Rytmusa v rámci progresívneho rapu a featov, do budúcnosti však nie je vylúčené, že by sa mohol zhostiť aj celého projektu. Čo teda môžeme očakávať? „Nekonečno a jeden flowíček,” odkazuje Rytmus. 

Prichádza Rytmo a.k.a. God of son, s alteregom Rytmusa majú veľa spoločného, nie sú však rovnakí
Zdroj: Matúš Zeťák
Domov
Zdieľať
Diskusia