Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
10. marca 2020, 21:52
Čas čítania 1:03
Daniel Mikolášik

Sieť kín Cinema City v Bratislave ignoruje zákaz o premietaní pre koronavírus. Zaoberajú sa tým už aj úrady

NEWS NOVÉ FILMY V KINÁCH (KINOPROGRAM)
Uložiť Uložené

Cinema City si z bezpečnostných opatrení, očividne, ťažkú hlavu nerobí.

Po tom, ako sa posledné dni koronavírus rozšíril aj na Slovensku, sa postupne stretávame s množstvom bezpečnostných opatrení. Jedným z nich je aj zatváranie kinosál na území celého Slovenska, keďže podľa rozhodnutia krízového štábu majú byť premietania pre závažnosť nákazy zakázané.

Ako informuje Denník N, toto nariadenie však úplne odignorovala sieť kín Cinema City v Bratislave, ktorá sa rozhodla, že vyjde zákazníkom v ústrety a premietanie nezruší. Jediným ich opatrením je, že znížia počet zákazníkov na jedno premietanie. Podľa všetkého sa nerešpektovaním nariadenia bude zaoberať Úrad verejného zdravotníctva.

Odporúčané
Kvôli koronavírusu sa na celom území Slovenska zatvárajú kiná. Ako dlho nebudeš môcť vidieť nové filmy? Kvôli koronavírusu sa na celom území Slovenska zatvárajú kiná. Ako dlho nebudeš môcť vidieť nové filmy? 10. marca 2020, 14:21

„V prípade porušenia nariadenia hrozí fyzickej osobe pokuta do 1659 eur, v prípade právnickej osoby a fyzickej osoby – podnikateľa hrozí pokuta až do 20-tisíc eur,“ tvrdí úrad.

Cinema City oznámili správu o tom, že naďalej budú premietať aj na svojej oficiálnej facebookovej stránke. Príspevok si však vyslúžil predovšetkým negatívne komentáre a rozhnevané reakcie. „To nestačí, v tejto situácii treba zavrieť,“ tvrdí Miroslava. Pridávajú sa k nej aj ostatní používatelia.

Sieť kín Cinema City v Bratislave ignoruje zákaz o premietaní pre koronavírus. Zaoberajú sa tým už aj úrady
Zdroj: Facebook (Cinema City Slovensko)

„Zisk je očividne dôležitejší, ako ľudia,“ konštatuje Marieta. Jan zas dodáva, že k nim do kina už nikdy v živote nepôjde. Vedenie Cinema City sme v predošlom článku v súvislosti so zákazom premietania oslovili, no odpoveď nám najprv odmietli poskytnúť.

Napokon však odpovedali podobne ako v spomínanom príspevku. „Zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov a personálu sú pre nás veľmi dôležité, preto sme prijali aj potrebné bezpečnostné a zdravotné opatrenia. Znížili sme počet zákazníkov na jedno premietanie a zvýšili frekvenciu hygienických a dezinfekčných postupov v našich kinách.

Úzko spolupracujeme so zodpovednými orgánmi a neustále sledujeme situáciu. Naše otváracie hodiny, služby a program sú zatiaľ nezmenené. Teda prevádzky máme otvorené,“ potvrdil hovorca Cinema City.

Domov
Zdieľať
Diskusia