Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. decembra 2019, 15:20
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Nemôžeš si dať kerku na ksicht, keď ti ešte rodičia balia desiatu do školy. Slovenskí tatéri reagujú na trend tetovaní na hlave

REFRESHER 6IX9INE SEPAR YZOMANDIAS
Uložiť Uložené

Popredných slovenských tatérov sme sa opýtali, čo si myslia o tetovaniach na tvári a či by prijali zákaz tetovať sa bez povolenia zákonného zástupcu do 21 rokov.

Počet mladých ľudí s tetovaním na tvári v posledných rokoch výrazne narastá a verejnosť sa logicky domnieva, že za normalizáciou tohto trendu stoja práve umelci, obzvlášť raperi. Britskí tatéri preto prišli s návrhom, aby bola minimálna veková hranica, od ktorej si môže dať človek kérku, posunutá na 21 rokov. Dôvodom má byť práve skutočnosť, že v mladšom veku si ešte nemusíme uvedomovať, nakoľko nám môže také rozhodnutie skomplikovať budúcnosť. 

V tejto súvislosti sme oslovili niekoľko popredných slovenských tatérov vrátane tých najlepších, ktorí sa s podobnou žiadosťou aspoň stretli, aby nám prezradili svoj názor. „Jedna vec je zákon a druhá vec je, že kým nie je človek mentálne vyspelý, také veci by robiť nemal, pretože sú svojim spôsobom nemenné,“ reaguje Samuel Potuček, jeden z najvyťaženejších umelcov v tomto odbore. 

Odporúčané
Navštívili sme 4 tetovacie štúdiá na východnom Slovensku. Frajerku pretetovávali na lebku, keď sa klient išiel oženiť s inou Navštívili sme 4 tetovacie štúdiá na východnom Slovensku. Frajerku pretetovávali na lebku, keď sa klient išiel oženiť s inou 12. novembra 2019, 13:48

„Ja sa so zákazníkom vždy porozprávam, prečo a či je presvedčený o tom, že to chce spraviť. Ak ma nepresvedčí, nespravím mu to,“ reaguje Erich Rabel na to, ako rieši žiadostí aj starších ako 18-ročných záujemcov o tetovanie. 

Rovnaké otázky sme položili aj ďalším, a tak sa budeš mať možnosť dozvedieť, ako celkovo šestica reaguje na tento trend. Opýtali sme sa, či vidia výrazný vplyv aj od domácich raperov a či by prijali zákaz  tetovať sa bez povolenia zákonného zástupcu do 21 rokov.

Samuel Potuček: Kérku cez celú tvár chcel odo mňa aj 6ix9ine. Slovenskí tatéri reagujú na trend tetovaní na hlave
Samuel Potuček: Kérku cez celú tvár chcel odo mňa aj 6ix9ine. Slovenskí tatéri reagujú na trend tetovaní na hlave Zdroj: Yzomandias/IG

Aby boli odpovede čo najrelevantnejšie, oslovili sme tatérov z rôznych štúdií, vrátane tých najväčších, ktoré mali podľa našich predpokladov s touto problematikou najväčšie skúsenosti. Za Wolftown Tattoo Studio odpovedali Tomáš Šaray a Kubo Špánik, ktorého môžeš poznať aj vďaka tomu, že to bol práve on, kto Momovi vytetoval na polovicu hlavy farebného draka, čo následne spustilo obrovskú vlnu diskusií.

Otázky sme položili aj Samuelovi Potučkovi, ktorý patrí dlhodobo medzi najvyťaženejších v našej krajine. Zároveň si ho mohol vidieť napríklad v jednom z videí na kanáli FCK THEM, kde Tekashimu kéruje na tvár ružu. Pôvodný plán bol však úplne iný, aj to si však prečítaš nižšie. Odpovede poskytli aj Erich Rabel a Pavel Salva patriaci pod Inkfamous Gallery. Šiestym osloveným tatérom je Mišo Sokol zo Serede. 

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 78052 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Ako tatéri vnímajú trend kériek na tvári hlavne u mladých ľudí
  • Či si tatéri myslia, že ide o napodobovanie obľubených umelcov
  • Ako reagujú, keď za nimi príde niekto mladý so žiadosťou o kérku na tvár a ako reagujú, keď príde dospelý zákazník
  • Aký majú názor na zvýšenie vekovej hranice pre tetovania
Domov
Zdieľať
Diskusia