Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 11. 12. 2019 meniny má Hilda

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
News
0
Alexandra Murajdová
24. október 2019, 11:03

Google predstavil niekoľko aplikácií, pomôžu ti stráviť menej času na smartfóne

Aplikácie budú počítať, koľkokrát si odomkol telefón, dajú možnosť vybrať čas, kedy ti prídu upozornenia a mnoho ďalšieho.

Alexandra Murajdová
24. október 2019, 11:03

Nové aplikácie od Googlu nám do hlavy vkladajú otázky aj bez toho, aby sme si ich reálne stiahli. Ako by sme sa však cítili, keby vieme, koľko krát denne odomkneme svoj telefón? Používatelia Anroidu majú teraz šancu toto číslo vedieť. Google prichádza s novinkami, pomocou ktorých sa snaží obmedziť čas ľudí na svojom smartfóne.

 

 

Google vydal dokonca niekoľko podobných „experimentov“ naraz a ty ich všetky vieš teraz nájsť v Play Store, informuje The Verge. Všetky majú spoločný cieľ a to obmedziť čas, ktorý strávime pred obrazovkami smartfónov.

 Google predstavil niekoľko aplikácií pre Anroid, ktoré ti pomôžu stráviť menej času na svojom smartóne

 

Ak ťa zaujala aplikácia, ktorú sme opisovali vyššie, nájdeš ju pod názvom Unlock Clock: „Pomôže ti zvážiť používanie technológií tým, že ti bude počítať a ukazovať, koľkokrát denne odomkneš svoj telefón,“ hovorí popis.

 

Ďalší z experimentov sa volá Post Box, ktorý ponúka zmenu v tom, ako vidíme upozornenia. Namiesto toho, aby ti celý deň chodili notifikácie, si teraz môžeš vybrať čas (alebo viacero časov) dňa, kedy ti prídu všetky naraz. Funkcia má aj možnosť „musím vidieť všetky upozornenia“, ak by si sa bál, že ti niečo ušlo.

 

 

Google tiež predstavil Morph, ktorý ukazuje rôzne aplikácie závisiac od času v dni či miesta, kde sa práve nachádzaš. Vybrať si môžeš prostredie ako v práci či doma, no Google ponúka napríklad aj možnosť „dovolenka“, kde chce byť človek pravdepodobne prítomný v momente a na telefóne čo najmenej.

 

Ak si každý doma alebo v kruhu kamarátov nainštaluje We Flip, tak sa na seba môžete pripojiť a zapnúť funkciu, ktorá bude počítať, ako dlho ste vydržali bez odomknutia telefónu. Keď výzvu niekto poruší, výzva sa preruší a ukáže vyhodnotenie. Počíta sa aj, keď sa niekto na telefón pozrel, no zariadenie neodomkol a podobne.

 

 

Posledný z experimentov nesie názov Desert Island, má ti pomôcť sústrediť sa len na dôležité aplikácie, ktoré v ten deň potrebuješ. Nejaké si vyberieš, maximálne sedem a začneš 24-hodinovú výzvu len s nimi. Ostatné aplikácie budeš môcť otvoriť, no keď ti Desert Island ponúkne vyhodnotenie, pripomenie, že si výzvu nesplnil.

 

Google povbudzuje vývojárov, aby sa inšpirovali a prišli s vlastnými experimentmi. Tvrdia totiž, že skutočne dobré technológie by mali život zlepšovať a nie rozptyľovať. Tak čo, skúsiš niektorú z nich?

Zdroj: theverge.comNáhľadový obrázok: pxhere Tagy: anroid, smarton
Ohodnoť článok
8
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
21:11
Tieto hotely by si mal v roku 2020 navštíviť. Chýbať nemôže Grand Hotel Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese, ale radosť ti urobí taktiež Chateau Appony blízko Nitry.
20:18
Rytmus odhalil, koľko albumov Real Newz sa zatiaľ predalo. Kontrafakt prekonal aj rekord Krstného otca.
19:46
Suverénnejšie a podstatne modernejšie, to je nové GLA od Mercedesu Suverénnejšie a podstatne modernejšie, to je nové GLA od Mercedesu. Druhá generácia najmenšieho SUV trojcípej hviezdy príde na trh začiatkom roka.
18:33
Vedci objavili nový druh jedovatého pavúka. Keď ťa pohryzie, časť tvojho tela začne hniť Vedci objavili nový druh jedovatého pavúka. Keď ťa pohryzie, tvoje telo začne hniť.
NAHOR
Najčítanejšie