Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 26. 5. 2020 meniny má Dušan

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
1
Denisa Bodková
30. apríl 2019, 16:53
Čas čítania: 7:19
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Môžeš tu piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a DJa vo výklade. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

Štyria umelci sa rozhodli točiť seriál, aký u nás nemá obdobu. Zistili však, že nemajú kde, a tak si otvorili bar.

Denisa Bodková
30. apríl 2019, 16:53
Čas čítania: 7:19
Môžeš tu piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a DJa vo výklade. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Bar Bohéma si od svojho oficiálneho otvorenia dodnes stihol nájsť viac štamgastov, ako ktorýkoľvek podnik v centre Bratislavy. Avšak pravým štamgastom nemôže byť každý, má to svoje pravidlá, a keď ich spĺňaš, môžeš vraj piť aj na sekeru.

 

Aj napriek tomu, že je bar otvorený len piaty mesiac, dokázal osloviť rozmanitú skupinu ľudí od mladých teenagerov, cez umelcov až po bratislavských pôžitkárov. V piatkové či sobotné noci sa tento kultúrny priestor doslova stáva súčasťou Námestia SNP, ktoré s Bohémou pomaly ožíva a vracia hlavnému mestu šmrnc.

 

Rozhodli sme sa vyspovedať štyroch vtipných mladých umelcov a bývalých spolužiakov z VŠMU Viktora Michalidesa, Tomáša Pokorného, Romana Chrappa, Martina Hradského, ktorí Bar Bohéma vymysleli, zhmotnili a zasadili do priestoru, ktorý si už teraz žije svoj vlastný príbeh. Na začiatku to však malo byť úplne inak. 

 

V článku sa dozvieš: 

 • Ako chceli chalani pôvodne točiť seriál, ale nemali kde
 • Ako si Bohéma našla štamgastov ešte pred samotným otvorením
 • Kto je pravý bohém
 • Aké zaujímavé eventy tu môžeš navštíviť
 • Čo všetko môžeš z Námestia SNP sledovať vo výkladoch
 • Prečo si bar obľúbila aj LGBTI komunita
 • Aké novinky chystajú

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

Ahojte, chalani! Hovorí sa, že podnikanie dvoch kamarátov je ťažké, no vy ste až štyria. Zvládate to zatiaľ?

Tomáš: Už nie sme takí kamaráti ako predtým, to je pravda (smiech).

 

Viktor: Držia nás pokope už len dlžoby a pôžičky. 

 

Roman: Zarobiť prvý milión je najťažšie, potom uvidíme. 

 

Martin: Tajomstvo podnikania kamarátov je v tom, nikdy nebyť úspešní (smiech).

 

Tento koncept je tak skvelý, že sa nedá po*ebať, a my štyria sme toho dôkazom.

 

Vidím, že humor vám nechýba, to je určite veľmi dôležité. Prejdime však k samotnému konceptu Baru Bohéma. Cítim z vás, že bude mať zaujímavý príbeh. 

Roman: Asi aj má. Všetci sme spolužiaci z VŠMU, ktorí spolu štátnicovali, traja z produkcie a jeden z herectva. Už počas školy sme prehlbovali naše umelecké kamarátstvo, a to bolo, ako inak, veľmi naviazané na nočný bohémsky život.

 

Tomáš: Proste sme chľastali a hľadali inšpiráciu (smiech).

 

Roman: V podstate áno. Náš kolega, herec Tomáš, mal jeden čas v škole v divadle Lab predstavenie podľa knihy Henryho Murgera La vie de Bohéme. Stručne, ide o hru, v ktorej účinkujú kamaráti umelci, presne ako my, ktorí nikdy nemajú peniaze a snažia sa vyžiť z umenia. Zápasili s denno-dennými finančnými problémami, tvorili, lebo to milovali, no niekedy museli tvoriť aj kvôli peniazom. 

 

Tomáš: Pravý bohém sa živí tým, čo považuje za svoje remeslo a teda poslanie. Či je to spisovateľ, herec, hudobník alebo maliar, zo svojho presvedčenia sa neživí ničím iným len umením.

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

Čiže ste sa všetci tak trochu našli v tejto hre?

Tomáš: Keď sme skončili školu, chceli sme sa živiť tým, čo sme vyštudovali, a sami sme sa začlenili do skupiny bohémov. 

 

Roman: Začali sme podnikať a vytvorili sme si agentúru, ktorá presne nevedela, čo chce robiť, ale vedela to, že chce vytvárať nové nápady. Tých nápadov bolo viac, no základ bol online sitkom Bohéma, ktorý sme chceli točiť. A stále aj chceme. Skúsili sme k nemu napísať scenár, no zistili sme, že potrebujeme miesto, ktoré by do toho dokonale zapadalo. V Bratislave také miesto zatiaľ nebolo, tak sme ho začali hľadať. A našli sme napokon tento priestor v obchodnom dome Dunaj na SNP.

 

Viktor: Mal to byť seriál o bohémoch. Napísali sme jeden scenár, ktorý skončil v koši. Dlho sme uvažovali, ako a kde ho budeme točiť. 

 

Martin: Niečo na štýl seriálu Priatelia, ktorí mali svoju kaviareň. 

 

Najprv teda bola myšlienka online situačnej komédie, až potom ste prišli s nápadom baru?

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 958 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Väčšina Slovákov chce v nedeľu naďalej zatvorené obchody. Aké sú argumenty pre a proti?Väčšina Slovákov chce v nedeľu naďalej zatvorené obchody. Aké sú argumenty pre a proti?
Znásilnili ženu, bili Vietnamcov či predávali drogy. Týchto 10 hercov si zažilo väzenieZnásilnili ženu, bili Vietnamcov či predávali drogy. Týchto 10 hercov si zažilo väzenie
Žiadne psychické problémy nemám a mrzí ma, že si to Habera myslí, tvrdí Timotej. Spoznaj finalistov SuperStar 2020Žiadne psychické problémy nemám a mrzí ma, že si to Habera myslí, tvrdí Timotej. Spoznaj finalistov SuperStar 2020
VIAC

Roman: Áno, vytvorili sme priestor, v ktorom sekundárne vznikol bar. 

 

Martin: Priestor sme hľadali asi rok a pol a teraz je to rok, odkedy sme sem prvýkrát vošli. 

 

Tomáš: Oficiálnemu otvoreniu, ktoré bolo 26. decembra 2018, predchádzalo veľa prerábok, skrytých eventov, kamaráti nám pomáhali maľovať, či vytvoriť menu. Popritom sme pili a na začiatku roka 2019 sme mali už toho dosť, boli sme unavení, išli sme v podstate nonstop. Avšak ide jar a chytáme ďalšiu vlnu. Bohéma si našla svojich ľudí ešte predtým, ako sme ju otvorili, a to sa nepodarí každému baru. Po piatich mesiacoch môžem povedať, že núdzu o zákazníkov nemáme. Hlavné víkendy sú masovky. 

 

Martin: Všetko si financujeme sami, nemáme žiadnych investorov a každý máme aj iný, hlavný zdroj príjmu. 

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

Chceme, aby sa Bohéma postupne stala production house. Aby vychovala muzikantov, maliarov či dizajnérov.

 

Všetci ste umelci. Bolo vaším plánom združiť hlavne túto komunitu ľudí?

Martin: Áno aj, ale snažíme sa priblížiť aj k ľuďom, ktorí v tom nie sú až tak doma. Ukázať im, že aj oni môžu byť súčasťou umenia, ktoré vytvárame. 

 

Aké konkrétne umenie v Bohéme vytvárate?

Roman: Každé. Hudbu, hovorené slovo, divadlo, krsty kníh, čiže literatúru, presah ide až do vonkajšej galérie, kde si svoje diela môžu vystaviť mladí umelci a dizajnéri. 

 

Martin: Ľudia tu cítia úprimnosť, na nič sme sa nehrali, ani nehráme. Robili sme to podľa toho, ako sme to cítili, a ľuďom to bolo od začiatku sympatické. 

 

Roman: Áno. Chcem hlavne podotknúť, že to nie je žiadna hra na umenie. Umenie bolo prvé, až potom vznikol bar.

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

Myslíte, že máte v meste konkurenciu? Podobný podnik, akým ste vy?

Tomáš: Nechceme robiť niekomu konkurenciu. Ja pokojne poviem, že chodím rád do iného baru, ale začalo nám vadiť, že nás o skorej rannej hodine vyhadzovali z podniku, že končíme a choďte domov. Ľudia sa chcú baviť ďalej a v Bratislave sa to nedá. V obchodnom dome Dunaj, kde sa nachádzame, nie sú žiadne byty, nikoho nerušíme, a tak aj naše otváracie hodiny sú prívetivejšie.

 

Roman: Oproti VŠMU je legendárny bar Doska. Chceli sme niečo podobné, len väčšie, dizajnovejšie, aby tá energia bola podobná ako tam. 

 

Tomáš: A aby sa mohlo piť aj na sekeru (smiech).

 

Prerábame priestor vedľa, ktorý je súčasťou Bohémy a bude sa volať Žravka. Pôjde o

streetfood.

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a DJ vo výklade. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

A ako to je s tými štamgastmi?

Martin: Keďže sa sem ľudia stále vracajú, budujeme pre nich systém štamgastu, ktorý bude mať vlastné pravidlá. Bude jasne dané, kto je štamgast a aké má u nás práva. Bude môcť platiť na sekeru a barmani budú musieť vedieť, čo pije. Dokonca rozmýšľame nad predplatným (smiech).

 

Hovoríte, že cez víkend máte masovku, cez týždeň je ale váš program tiež bohatý na akcie.

Roman: Každý mesiac mávame predstavenie Burlesque (večernica), vo výkladoch sme mali divadelnú inštaláciu aj tanečné predstavenie, dokonca tam hral aj DJ. Každú stredu máme hudobnú a bez vstupného. Hráme rôzne žánre, blues aj jazz. Raz do mesiaca cestovateľské kino – bohém na cestách a medzitým náhodné eventy, ktoré sa prispôsobujú nápadom.

 

Martin: Iný podnik by neotvoril, keby nemal plne vybavený bar, my sme otvorili skôr, ako sme to tu mali všetko pekne porobené, avšak stále to v našich očiach ešte nie je ono a máme čo dokončovať.

 

Chystáme najvyhrotenejšiu zmrzlinu v meste „I scream Bohéma“. Aj bohémske alkozmrzliny budú na dennom poriadku.

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

Aké eventy idú najviac?

Tomáš: Piatky (smiech).

 

Martin: Piatky sa snažíme nasadiť vždy dobrého DJa, bar je prispôsobený tomu, že je tu viac ľudí, ktorí predovšetkým tvoria atmosféru.

 

Roman: Zároveň prerábame priestor vedľa, ktorý je súčasťou Bohémy a bude sa volať Žravka. Pôjde o streetfood a o chuťovky k pivu, vínu, káve či limonáde.

 

Martin: Chceme mať otvorený aj bar od 11 doobeda, kávičky, limonádky aj domácu zmrzlinu. Budeme ponúkať najvyhrotenejšiu zmrzlinu v meste – „I scream Bohéma“. Aj bohémske alkozmrzliny budú na dennom poriadku.

 

Tomáš: Za chvíľu aj kohútie zápasy, bordel a automaty, žartujem(smiech).

 

Prekvapilo nás to, že ľudia môžu byť až také zvieratá. Ale s tým sme rátali.

 

Ako presne by ste opísali bohéma?

Martin: Bohém je frajer, no márnotratník. Jeden deň chodí v lakovkách, druhý deň je bosý. Aj nápojový lístok máme rozdelený podľa toho, či si bonviván, hedonista alebo márnotratník. My sami sme peniaze raz mali, raz nemali a aj sme tak žili. Podľa toho sme nastavili aj ceny. Vie sa tu upratať aj ten, čo má málo peňazí, ale aj ten, kto si chce pekne draho vyhodiť z kopýtka. 

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

A čo všetko ponúkate?

Martin: Nikdy sme neplánovali byť piváreň, vináreň alebo kaviareň. My sme bar, kde je z každého niečo. Musím ale povedať, že máme veľmi kvalitné pivo, možno jedno z najkvalitnejších v meste. V lete taktiež plánujeme rozšíriť ponuku vín od autentistov či menej známych vinárov a obmieňať ju okrem našej stabilnej. Snažíme sa šetriť životné prostredie tak veľmi, ako sa dá, slamky dávame cestovinové a veľa vecí vyrábame z odpadu.

 

Roman: Stávame sa súčasťou živého Námestia SNP, ktoré sa bude celé zveľaďovať a chceli by sme pridať feeling, že už aj bar je na ulici, street art, DJ vonku, ktorý bude hrať cez deň, ľudia, čo pôjdu okolo si dajú prosecco na obed.

 

Martin: Veľmi by som chcel presadiť starú prešporskú tradíciu vo forme koňačiku s kávičkou. Edukovať ľudí, čo sa týka pitia, aby pili štýlovo a nie len v piatky po večeroch.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Denis Kendy (@denis_kendy),

 

V barovom prostredí sa určite pohybujete už dlho, je však niečo, čo vás prekvapilo pri prevádzkovaní Bohémy?

Tomáš: Prekvapilo nás to, že ľudia môžu byť až také zvieratá. Ale čiastočne sme s tým rátali.

 

Viktor: Niektoré veci nás mrzia, aj keď sme ich očakávali. Napríklad, snažíme sa toalety vybaviť tak, aby tam každý našiel to, čo potrebuje. Bonusy, ktoré potešia ako deodoranty, voňavky, laky na vlasy či krémy. Dámy dostávajú aj špeciálnu dámsku výbavu či „prvú pomoc“. Pravidelne nám to strašne rýchlo mizne, no my sme tvrdohlaví a stále to dopĺňame. Ale hajzle, to je téma na celú sériu sitkomu. 

 

Bohému vo veľkom vyhľadáva aj LGBTI komunita. Čím myslíte, že ste si ich získali?

Roman: Nebol to zámer, ale celkovo sme mladá generácia, ktorá je viac otvorená aj týmto veciam. Pocestovali sme a zažili nočný život v Berlíne, Amsterdame, Paríži či v Barcelone, a tam je aj LGBTI komunita tolerovaná viac ako tu. Asi sa u náš cítia dobre, tak k nám chodia. 

 

Martin: A musíme povedať, že LGBTI komunita sa vie veľmi dobre zabávať.

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a DJ vo výklade. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

A čo so sitkomom? Kedy sa ho dočkáme? Budú v ňom účinkovať aj vaši zákazníci?

Viktor: 1. júla to celé štartuje. Pripravte sa na nekorektný humor a moderný štýl nakrúcania. Opak seriálov či sitkomov v našich TV. Čo môžeme prezradiť je, že v ňom nebude hrať Michal Hudák.

 

Roman: O každom evente, novinkách a určite aj o tomto budeme informovať na našom Instagrame, ktorý sa oplatí sledovať, lebo u nás sa stále niečo deje. 

 

Martin: A nebude to samozrejme o tom, že človek sem príde, opije sa, spraví si hanbu, my to natočíme a dáme online, to naozaj nie (smiech).

 

Tomáš: Hanbu si ľudia robia, ale vidíme to iba my (smiech).

 

Tu môžeš piť na sekeru, sledovať polonahé vystúpenia a divadlo vo výkladoch. Centrum Bratislavy ovládla Bohéma (Rozhovor)

 

Najväčšie posolstvo Bohémy?

Roman: Chceme, aby sa Bohéma postupne stala production house. Aby vychovala muzikantov, maliarov či dizajnérov. Aby tu mladý umelec dostal priestor a mohol sa od neho odraziť. 

 

Posledné slová?

Tomáš: Tento koncept je tak skvelý, že sa nedá po*ebať, a my štyria sme toho dôkazom.

 

Viac sleduj na ich Instagrame a Facebooku

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
7
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.