Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 5. 6. 2020 meniny má Laura

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Hudba - Zahraničné
14
Vladimír Mičuda
16. február 2019, 11:29
Čas čítania: 4:41
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Chester nedokázal spievať na plejbek a v živote si prešiel peklom. 20 zaujímavostí o Linkin Park, ktoré si (možno) nevedel

Kapela, ktorá sa nedá zaradiť do žiadneho hudobného štýlu. Možno práve preto ju milujú milióny ľudí po celom svete.

Vladimír Mičuda
16. február 2019, 11:29
Čas čítania: 4:41
Chester nedokázal spievať na plejbek a v živote si prešiel peklom. 20 zaujímavostí o Linkin Park, ktoré si (možno) nevedel
Zdroj: wikimedia.org
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
14
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Linkin Park je kapela, ktorá sa svojím hudobným rukopisom zapísala do histórie. Preslávila sa hneď svojim debutovým albumom Hybrid Theory, po celom svete sa predalo viac než 29 miliónov kusov. Ich posledný štúdiový album sa volá One More Light, vyšiel v roku 2017 a predstavuje odklon od ich tradičnej hudby, album výrazne inklinuje k pop music.

 

Každý je iný, spolu tvoria jedinečný projekt

Prvými členmi skupiny boli Michael Kenji Shinoda a Bradford Philip Delson. Chodili spolu na strednú školu v Agoura Hills v Kalifornii. Mike miloval hip-hop a Brad zas metal, ako teda vytvorili kapelu, ktorá zaznamenala už po pár rokoch celosvetový úspech? Nebáli sa experimentovať.

 

Inšpirovali sa v roku 1996 na koncerte kapiel Antrax a Public Enemy, ktoré kombinovali rôzne hudobné štýly. Mixovanie rôznych žánrov sa im veľmi zapáčilo a s myšlienkou sa začali pohrávať. Postupne pribrali nových členov Joa Hahna, Roba Bourdona, Davida Farrella a Marka Wakefielda. Nazvali sa Xero a spoločne nahrali demo so štyrmi piesňami.

 

Chester nedokázal spievať na plejbek a v živote si prešiel peklom. 20 zaujímavostí o Linkin Park, ktoré si (možno) nevedel

 

Spevák Wakefield onedlho odišiel a kapela za neho musela nájsť náhradu. Mike sa zaujímal predovšetkým o Chestera Benningtona, ktorý spieval v skupine Grey Dazee. Chcel ho získať. „Počuj, ak si aspoň z polovice taký dobrý, ako znie nahrávka, si náš, povedal Chesterovi Mike po vypočutí prvej nahrávky.

 

Sláva prišla hneď po prvom albume

Po príchode Benningtona kapela hľadala nový názov. Najskôr sa volala Hybrid Theory, no tak sa už jedna kapela volala. Ďalší návrh bol Lincoln Park, po čase však zistili, že si nemôžu založiť internetovú stránku, pretože taká už existuje. Premenovali sa teda na Linkin Park, čo je predošlému názvu veľmi podobné a výslovnosť je takmer rovnaká.

 

Linkin Park je zaujímavé zoskupenie. Čo sa týka ich pôvodu, tak dvaja členovia majú židovský, jeden má japonských predkov. Až piati členovia navštevovali vysokú školu a štyria získali titul, a to z účtovníctva, komunikácie, filozofie a dizajnu. 

 

Kapela prerazila po štyroch rokoch formovania so svojou debutovou doskou Hybrid Theory, z ktorej sa stal bestseller. Za ten rok odohrali neuveriteľných 324 koncertov a získavali si obrovské masy fanúšikov. O rok neskôr mali na konte prvé veľké hudobné nominácie.

 

Chester nedokázal spievať na plejbek a v živote si prešiel peklom. 20 zaujímavostí o Linkin Park, ktoré si (možno) nevedel

 

V roku 2003 prišiel ďalší album s názvom Meteora, ktorý nadviazal na úspech Hybrid Theory. Kapela naďalej aktívne koncertovala až do konca roku 2004. Vtedy svoje hudobné projekty na chvíľu odložili a venovali sa rodine a priateľom.

 

Postupne sa opäť vracali do starých koľají a v roku 2007 prišiel album Minutes to Midnight, na ktorom pracovali až štrnásť mesiacov. Začali opäť koncertovať a svoje nové pesničky spievať naživo. Nasledovali albumy A Thousand Suns v roku 2010, Living Things v roku 2012, The Hunting Party v roku 2014 a posledný One More Light v roku 2017.

 

Smutná správa pre celý svet, Chester je mŕtvy

Linkin Park je hudobná ikona a jej neodmysliteľnou súčasťou bol dlhé roky jej spevák Chester Bennington. V posledných mesiacoch svojho života mal veľké psychické problémy a trpel depresiami. Nedokázal sa zmieriť so smrťou svojho blízkeho priateľa Chrisa Cornella a znášal to veľmi ťažko. 20. júla 2017 sa rozhodol ukončiť svoj život. Obesil sa v súkromnej rezidencii Palos Verdes Estates v Los Angelos.

 

 

Chester si v živote prešiel mnohými ťažkými chvíľami. Keď mal 7 rokov, začal ho zneužívať starší muž. Trvalo to až do 13-tich rokov. V škole ho bili, lebo vyzeral inak. Ako tínedžer sa začal venovať drogovej činnosti, zachránila ho hudba. Aj neskôr však mal výkyvy – problémy s alkoholom a s mäkkými aj tvrdými drogami. Závislosť sa mu podarilo prekonať. „Už viac nechcem byť tento človek,“ povedal v jednom z rozhovorov.

 

Spísali sme pre teba dvadsať zaujímavostí, ktoré by si mal o kapele Linkin Park vedieť.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 987 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
16-ročná Sandra za 4 minúty utopila svoju mamu. Na súde sa pri fotkách obete spoločne so sestrou smiali16-ročná Sandra za 4 minúty utopila svoju mamu. Na súde sa pri fotkách obete spoločne so sestrou smiali
Zbili ho, vyzliekli a vláčili za autom, pokiaľ nebol mŕtvy a bez hlavy. 5 najhorších útokov na černochov v USAZbili ho, vyzliekli a vláčili za autom, pokiaľ nebol mŕtvy a bez hlavy. 5 najhorších útokov na černochov v USA
Trikrát si zlomil penis, Madonna mu ponúkla 20 000 za dieťa a v mladosti bol bezdomovcom. 10 zaujímavostí o Dennisovi RodmanoviTrikrát si zlomil penis, Madonna mu ponúkla 20 000 za dieťa a v mladosti bol bezdomovcom. 10 zaujímavostí o Dennisovi Rodmanovi
VIAC
 • Keď sa kapela volala Xero, vydala demo so štyrmi skladbami. Dnes patrí medzi najcennejšie hudobné zberateľské predmety.
 • „Bol som ako handrová bábika, do ktorej si každý môže kopnúť, a to len za to, že som bol chudý a vyzeral som inak,“ vyjadril sa Chester Bennington v jednom rozhovore o svojom detstve.
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LINKIN PARK (@linkinpark),

 

 • Linkin Park myslí na životné prostredie. Svoje motorové vozidlá dali prerobiť na hybridný pohon a kapela často podporovala koncertami akcie, ktorých cieľom bolo upozorniť na ekologické problémy.
 • Bennington naspieval pred Linkin Parkom ešte dva albumy. Bolo to so skupinou Grey Dazee.
 • Do ktorého hudobného štýlu môžeme kapelu zaradiť? Nuž, nevedno. Spočiatku sa Linkin Park označovala ako nu metalová kapela, no jej členovia to rázne odmietali. Vždy s hudobnými žánrami experimentovali, je teda ťažké zaradiť ich len do jedného.
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LINKIN PARK (@linkinpark),

 

 • Pôvodná farba vlasov Chestera bola čierna. Menil svoj strih však tak často, že si fanúšikovia dlhú dobu mysleli, že je blondiak.
 • Existuje oficiálny americký fanklub kapely, ktorý sa vola Linkin Park Underground. Svojim členom ponúka špeciálne výhody, ako napríklad prednostné kúpenie lístku na koncert alebo osobné stretnutie pred či po vystúpení kapely.
 • Chester rád varil, bol ľavák a nedokázal spievať na plejbek.
 • Numb je pravdepodobne najznámejšia pesnička Linkinu. Je to trinásta pieseň z albumu Meteora a je o tom, ako deti prestávajú baviť očakávania ich rodičov.

 

 

 • Chester pracoval vo fastfoode Burger King. Z gastro biznisu prešiel do hudobnej sféry a zvyšok už poznáš.
 • Linkin Park prekvapivo v minulosti spolupracoval so spevákom Jay-Z. Dôvodom bolo, že o to požiadala MTV.
 • Chester mal 6 detí. V roku 1996 sa oženil so Samanthou Mariou Olitovou. Jeho druhou ženou bola Talinda Ann Bentleyová, bývalá modelka pánskeho magazínu Playboy. Prvá žena Benningtona neznášala to, že Chester bol súčasťou kapely Linkin Park. To bol aj dôvod, prečo sa napokon rozviedli.
 • Breaking the Habit patrí medzi najznámejšie hity kapely. Motívom tejto skladby je každý, kto má tendenciu robiť veci s cieľom fyzicky alebo duševne si ublížiť.

 

 

 • Chester zomrel v deň narodenín Chrisa Cornella, ktorý bol jeho dobrý priateľ. Taktiež spáchal samovraždu. Na jeho pohrebe Bennington spieval pesničku Hallelujah.
 • Mnohí fanúšikovia si spočiatku mysleli, že smrť Chestera je len omyl a nepodarený vtip. Kapela totiž vydala nové hudobné video v deň jeho smrti. Skupina v tej dobe netušila, že je ich člen kapely po smrti.
 • Kapela patrí na Facebooku medzi tie najpopulárnejšie. Má dnes vyše 60 miliónov fanúšikov.
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LINKIN PARK (@linkinpark),

 • „Ak by mal Chester problémy, všetci by spozorneli a snažili sa mu pomôcť. Vždy sme ho podporovali a ukazovali mu, čo pre nás znamená a že šíri pozitívne poslanie. Vždy sme držali spolu a na konci dňa milovali to, čo robíme,“ povedal Mike Shinoda, člen kapely. Pár dní pred smrťou nič nenasvedčovalo tomu, že si Chester plánuje vziať život.
 • Chesterove obľúbené pesničky boli One Step Closer a Breaking the Habit.
 • Ak si pustíš Announcement Service Public odzadu, môžeš počuť hlasy, ktoré ti vravia, aby si si čistil zuby a umýval ruky.
 • Bennington a jeho žena Talinda boli obťažovaní kybernetickým stalkerom Devonom Townsendom. Townsend bol obvinený a uznaný vinným, bol odsúdený na dva roky väzenia.
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
110
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.