Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 22. 1. 2020 meniny má Zora

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Hudba - SK/CZ
9
Viktor Kniš
28. október 2018, 14:47
Čas čítania: 4:57

DMS, Momo aj Zayo. Týchto 6 slovenských interpretov ešte vydá v roku 2018 album

Pripravili sme si pre vás prehľad všetkých dostupných informácií k albumom, ktoré ešte v roku 2018 uzrú svetlo sveta.

Viktor Kniš
28. október 2018, 14:47
Čas čítania: 4:57
DMS, Momo aj Zayo. Týchto 6 slovenských interpretov ešte vydá v roku 2018 album
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
9
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Približne pred rokom sme v závere októbra očakávali ešte približne dve desiatky slovenských rapových albumov. Na pretlak domácej tvorby sme sa síce nesťažovali, no pravdou ostáva, že nebolo jednoduché poňať tak veľa skladieb za krátky čas. Túto problematiku si našťastie uvedomujú aj samotní interpreti a poučili sa natoľko, že v roku 2018 už projekty vydávajú postupne bez ohľadu na sezónnosť.

 

Pravdou však pravdepodobne stále ostáva, že pred Vianocami sa záujem o novú hudbu zvyšuje, a to si uvedomujú aj samotní raperi. Aj tentokrát sa nám toho nakopilo tak akurát a tešiť sa môžeš na hneď niekoľko zásadných albumov. 

 

My sme sa rozhodli vybrať 6 najdôležitejších, ku ktorým si povieme všetky aktuálne dostupné informácie zo sociálnych sietí alebo rozhovorov. Samozrejme, uvedomujeme si, že je tu aj zopár ďalších interpretov, ktorí ešte chystajú do konca roka novú tvorbu, no tým sa budeme venovať jednotlivo, keď na to bude vhodná príležitosť. 

 

Sami nám snáď dáte za pravdu, že nižšie spomenutí sóloví interpreti a jedna skupina budú hýbať scénou svojou tvorbou a potenciálnymi predajmi najviac. Poďme teda na to. 

 


 

Majk Spirit

Speezy sa naposledy prihlásil o slovo na sólo kariére projektom Ypsilón, ktorý so sebou priniesol hneď niekoľko prekvapení. Konceptuálny pár čiernej a bielej verzie sa právom tešil veľkému úspechu, keďže na Y White si prišli na svoje fanúšikovia Nového Človeka a intelektuálneho Majka Spirita. A na Y Black zasa všetci, ktorí preferujú tvrdšie rýmy a hudby skôr pripomínajúce Jednašestku. 

 

Budeme preto veľmi zvedaví, či pri avizovanom treťom samostatnom albume dokáže hlava Spirit Music nájsť rovnováhu medzi dvoma pólmi v rámci jedného nosiča, alebo sa bude musieť prikloniť k jednej strane. Na základe krátkych útržkov so sociálnych sietí však súdime, že minimálne hudobne ide o posun smerom k novej vlne prichádzajúcej zo zahraničia. 

 

To samozrejme nemáme Majkovi Spiritovi za zlé a radi sa necháme prekvapiť, čo príde. V dohľadnej dobe sa určite dočkáme prvého videoklipu, ktorý bol so svojím tímom točiť na východnom Slovensku, no presný dátum vydania zatiaľ známy nie je. Podľa všetkého však uzrie svetlo sveta v decembri a autor už má jasno v tom, ako by sa mal volať. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Majk Spirit (@majkspirit),

 

Momo 

Momo patrí už niekoľko dlhých rokov k najaktívnejším slovenským interpretom, teda ak hovoríme o počte vydaných albumov. Fanúšikov pravidelne zásobuje novou tvorbou a plnohodnotný projekt vydal aj v roku 2018. Ten dostal názov WLK a na svoje si na ňom prišiel pravdepodobne každý, kto má aj historicky rád Momovu tvorbu. Aj keď, samozrejme, komentáre, že sa má vrátiť do čias Nepatrím Medzi, nemohli chýbať. 

 

Len pár dní po vydaní autor zásoboval svoj Instagram vyjadreniami o tom, že pre aktuálny rok ešte nemá dosť a v zime by rád vydal aspoň krátke EP. Vtedy ešte hovoril o akomsi pokračovaní WLKa, no teraz už vieme, že projekt bude niesť názov Milovaný Nenávidený, čo je v Momovom prípade viac než veľavravné. 

 

Už teraz vieme, že na ňom nenájdeme žiadnych hostí a dá sa očakávať, že texty budú ešte o niečo otvorenejšie. Autor tvrdí, že si na ňom opäť vyskúšal nejaké tie experimenty, a tak budeme zvedaví, čo má na mysli. Zatiaľ vieme, že sa do predaja dostane v decembri. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Úsmev ako dar #MILOVANY #NENAVIDENY #EP #DECEMBER

Príspevok, ktorý zdieľa MOMO (@momo_wlk),

 

Pouličný autor tónov 

P.A.T. oznámil druhý projekt prakticky hneď po vydaní debutu s názvom 3.U.M.F. Čestný člen subvydavateľstva Pozor Records síce začínal pod krídlami Rytmusa, no aktuálne si plnohodnotne razí svoju cestu vpred sám a darí sa mu rozširovať základňu fanúšikov novými skladbami. 

 

Druhý album dostane názov Franto, čo je P.A.T.-vo civilné meno a podľa sociálnych sietí do veľkej miery aj odkaz na detstvo. Vieme však už, že pravidelne zdieľaná fotografia z detstva nebude oficiálnym coverom a na jeho zverejnenie si ešte budeme musieť počkať. Zároveň sa postupne dozvedáme mená hostí, medzi ktorými budú Kali, Rytmus,  Separ, Dame alebo speváčka a raperka Sima.

 

Podľa všetkého by mal projekt vyjsť presne rok od vydania debutu, teda 6. decembra. Dovtedy by sme sa ešte mali dočkať videoklipov, ktoré Pouličný autor tónov aktuálne promuje prostredníctvom Instagramu. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

ĎALŠÍM HOSŤOM NA ALBUME FRANTO JE @rytmusking ⭐

Príspevok, ktorý zdieľa P.A.T (Pouličný Autor Tónov) (@poulicny_autor_tonov),

  

DMS

Suverénne najväčšie očakávania spomedzi všetkých chystaných albumov na tento rok máme všetci od chalanov z DMS. Separ, Dame a Smart oznámili vydanie ďalšieho spoločného počinu na obrovskom koncerte počas obľúbeného festivalu Hip Hop Žije 2018. Práve tam zároveň premiérovo zaznela skladba Kardio, ktorá následne vyšla aj so sprievodným videoklipom. Neskôr chalani ešte vypustili ďalšiu vec Nemám Čas a my tak už máme predstavu, o čom asi projekt bude. 

 

Môžeme očakávať množstvo tupoty v tom najpozitívnejšom možnom význame a trojica vopred všetkých upozorňuje, že PREPÁČTE Official bude plytký projekt bez hlbokého významu. Pravdou ostáva, že obaja majú na spoločnej aj sólovej dráhe na konte dostatok serióznych vecí, čo sa teraz pokúsia vyvážiť svojským zmyslom pre humor. 

 

Už teraz sa tešíme na komentáre intelektuálov, ktorí tvrdia, že hudba lieči a aj napriek tomu si nájdu čas na hejt. Najočakávanejší projekt roka 2018 sa na verejnosť dostane v decembri a my dúfame, že dovtedy príde ešte aspoň jedna plnohodnotná ukážka. Mimochodom, určite odporúčame zakúpiť originál, ktorý bude plný sprostých artworkov. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Novy album DMS koncom roka! (@separ.dms),

 

Zayo

Z reprezentantov novej vlny chystá albumový debut Zayo z košickej Haha Crew. V začiatkoch sa síce ako raper neprezentoval, no postupne si skúsil najprv pár riadkov, neskôr slohu a nakoniec aj vlastnú skladbu, čo ho motivovalo k tomu, aby začal vydávať aktívne. Každému je snáď jasné, že jeho tvorba výrazne polarizuje publikum a nepredpokladáme, že by to v prípade avizovaného projektu Navždy Mladý bolo inak. 

 

Očakávať môžeme album so zopár skladbami, krátkou minutážou a hosťami z FCK THEM a Milion+, no kto vie, možno sa dočkáme aj nejakého prekvapenia. Všetkým je snáď zároveň jasné, že interpret ako Zayo nemá potrebu riešiť v textoch hlboké ani sociálne témy a pôjde skôr o reprezent záležitosť po vzore súčasných amerických raperov. 

 

Pred pár dňami vznikal v Košiciach nový klip s Yzomandiasom a pravdepodobne aj Nik Tendom, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť už čoskoro, a tak budeme zvedaví, čo si pre nás chalani pripravili. Vydanie je naplánované do konca roka, čo potvrdil samotný autor aj hlava FCK THEM – Yaksha. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

☄ 2018

Príspevok, ktorý zdieľa Zay Jack son (@hahacrewzayo),

Delik 

Posledným zo šestice je bývalý člen už neexistujúcej Mojej reči, ktorá bola dlhé roky jedným z pilierov slovenskej rapovej scény. Handlovská dvojica má veľkú zásluhu na súčasnej podobe rapu, no ich cesty sa rozišli a fanúšikom sa darí rešpektovať to. Oba sóla po rozpade sa tešili adekvátnej pozornosti, no aktívnejším je stále Delik, ktorý teraz avizuje ďalší album. 

 

Prvý singel s názvom Tiki Taka je avizovaný na dnes (nedeľu, 28. októbra) a už vieme, že celý projekt bude niesť kontroverzný názov Mníška v Sexshope. Delik bol vždy skvelým lyrikom, čo sa snáď prejaví aj v tomto prípade. no bude zaujímavé sledovať, akú pozíciu sa rozhodne zaujať. Otázkou totiž ostáva, či ešte má význam predbiehať sa s mladými kolegami.

 

Delik sľubuje špinavý zvuk a dátum releasu zatiaľ neupresnil, no vieme, že podobne ako zvyšok kolegov, aj on má v pláne zamerať sa na december. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DELIK (@delikxxx),

 

Na album od ktorého interpreta, resp. skupiny sa tešíš najviac?
Majk Spirit
126 hlasov
Momo
266 hlasov
Pouličný autor tónov
48 hlasov
DMS
623 hlasov
Zayo
192 hlasov
Delik
250 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
1
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.