Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 11. 5. 2021 meniny má Blažena

hľadaj na refresheri

Hudba - Slovensko

Aké je Separove, Pil C-ho, Rytmusove, Kaliho či Speezyho najúspešnejšie video na YouTube? Niektorí už prekročili 10 miliónov zhliadnutí

Žijeme len raz síce stále rebríček views vedie, no dokázal by si si tipnúť, aká Kaliho, Separova či Rytmusova skladba zožala zatiaľ najväčší úspech?

Viktor Kniš
6. júl 2018, 17:18 Čas čítania: 0:00
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Aké je Separove, Pil C-ho, Rytmusove, Kaliho či Speezyho najúspešnejšie video na YouTube? Niektorí už prekročili 10 miliónov zhliadnutí
Hudba - Slovensko
9
Viktor Kniš
6. júl 2018, 17:18

Aké je Separove, Pil C-ho, Rytmusove, Kaliho či Speezyho najúspešnejšie video na YouTube? Niektorí už prekročili 10 miliónov zhliadnutí

Žijeme len raz síce stále rebríček views vedie, no dokázal by si si tipnúť, aká Kaliho, Separova či Rytmusova skladba zožala zatiaľ najväčší úspech?

Viktor Kniš
6. júl 2018, 17:18
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Aké je Separove, Pil C-ho, Rytmusove, Kaliho či Speezyho najúspešnejšie video na YouTube? Niektorí už prekročili 10 miliónov zhliadnutí

Už roky nie je abslútne žiadnym tajomstvom, že rapový žáner ovláda Slovensko pravdepodobne viac, než by bolo zdravé. Aktuálne by sme len veľmi márne hľadali toľko reprezentantov inej hudby, ktorí sa tešia takej veľkej a intenzívnej pozornosti, dôkazom čoho sú čísla predajov, zhliadnutí na YouTube alebo umiestnenia v rebríčkoch na streamovacích službách.

 

Prvé z týchto čísel, žiaľ, k dispozícii nemáme a skutočne relevantný a dôveryhodný zoznam snáď ani neexistuje, a tak sme sa rozhodli pre zaujímavosť zostaviť rebríček najväčšíeho počtu views jednotlivých interpretov.

 

Hneď na úvod by som chcel zôrazniť, že sme vyberali vždy len najsledovanejšiu skladbu. Samozrejme, platí skutočnosť, že každý z lepšie umiestnených interpretov má na konte viacero trackov a videoklipov s väčším počtom views ako tí na nižších priečkach. Napríklad, Kali zaznamenal hneď niekoľko desaťmiliónových videí, vyberáme však vždy len to najsledovanejšie a zvažujeme aj cudzie kanály. 

 

Na niektorých skladbách sa vyskytujú aj hostia, ktorí sa bezpochýb o výsledné číslo zaslúžili, no opäť ide len o šikovnosť autora so schopnosťou vybrať si k sebe správneho a pokojne aj známejšieho kolegu. Všetky čísla sú aktuálne k 6. júlu 2018 a možno si pre vás o ďalšiu dekádu pripravíme článok, kde zhodnotíme, akým spôsobom jednotlivé pozície v rebríčku narástli.


Snažili sme sa prejsť skutočne celý slovenský YouTube, no ak nám niečo ušlo, pokojne nám daj vedieť v komentároch.


 

 

15. ADiss - Femme Fatale ft. Majk Spirit (2 479 766 zhliadnutí)

 

Rebríček otvára ADiss so svojou skladbou, ktorá sa o svoje views zaslúžila hneď z niekoľkých dôvodov. Podstatnú rolu zohráva Majk Spirit na hosťovačke a tiež relatívne kontroverzný refrén, kde sa autor chcel pohrať s výslovnosťou slova "nikhaj". To však v žiadnom prípade nedopadlo podľa predstáv a dostal sa pod vlnu kritiky, čo prednedávnom odôvodnil v jednom z rozhovorov, že jednoducho ide o umenie a my tomu nerozumieme. 

 

 

 

14. Aless - Narodená pre výhru (2 621 756 zhliadnutí)

 

Jeden z prvých videoklipov od Aless sa blíži k trom miliónom pozretí, a to aj vďaka kontroverzii a záujmu, ktorý prirodzene vyvoláva ženský rap. Za úspech vďačí mladá raperka a speváčka v prvom rade projektu Podzemgang a Egovi, no svojej príležitosti sa chytila veľmi intenzívne, veľmi rýchlo sa postavila na vlastné nohy a vybudovala si silnú základňu fanúšikov. Ktovie, koľko views by mala jej verzia tracku Rockstar, keby ju hneď po vydaní nestiahla. 

 

Edit: Aless má predsa len ešte jedno úspešnejšie video, ktoré sme našli na kanáli PODZEMGANG OFFICIAL. Ide o úplne prvý počin mladej interpretky s názvom Iné Hodnoty 3 452 129 zhliadnutiami

 

 

 

13. Moja Reč - Všetko OK ft. Majk Spirit (3 172 094 zhliadnutí)

 

Posledná úspešná skladba zoskupenia Moja Reč. Možno aj vďaka tomu sa jej podarilo vyšplhať až do tohto rebríčka, keďže chalani síce mali spoločne vždy veľa fanúšikov, no len málokedy sa dokázali takto stretnúť na jednom mieste. Svoj kus práce odviedol určite aj Speezy, ktorý je lákadlom na každom slovenskom rapovom tracku. Zároveň nechýba ani lákavý letný videoklip, čo dohromady jednoducho u fanúšikov funguje.

 

 

 

12. P.A.T. - NERO (3 519 369 zhliadnutí)

 

Prvý oficiálny počin Pouličného autora tónov pod Rytmusovymi krídlami je práve Nero. Sám autor otvorene tvrdí, že bol vtedy ešte nahnevaný na všetkých a na všetko, čo sa odrazilo na relatívne kontroverznom a útočnom texte a v konečom dôsledku asi aj na záujme publika. Dnes je už P.A.T. vyrovnanejší, no stále ho registrujeme ako interpreta, ktorý nemá problém povedať, čo si myslí.

 

 

 

11. Momo - Ja som Bratislava (4 247 672 zhliadnutí)

 

Momo má na konte hneď niekoľko skladieb, ktoré sa dostali na sedemciferné číslo zhliadnutí, no suverénne najlepšie je na tom práve vec s veľmi priamočiarym názvom. Ako sme už niekoľkokrát písali, petržalský raper nemá s úprimnosťou absolútne žiadny problém, a aj keď sa nesie celou jeho tvorbou, práve tu sa mu podarilo zaujať najviac fanúšikov. Za všetko hovorí aj počítadlo lajkov, resp. dislajkov. 

 

 

10. Separ - Viem (7 122 650 zhliadnutí)

 

V tomto prípade by som rád upozornil, že sme hľadali Separovu sólo vec (resp. vec, kde je autorom) s najväčším počtom views. Všetkým je nám jasné, že ide o jedného za najvyhľadávanejších interpretov v Československu a ak by sme rátali pozretia na všetkých jeho skladbách a hosťovačkách dokopy, vďaka svojej aktivite a dĺžke pôsobenia by bol pravdepodobne v top trojke. Viem je chtiac či nechtiac definíciou Sepiho fanúšikov, ktorí stále dookola majú potrebu písať, že Buldozér, resp Pirát. je jeho najlepší album.

 

 

9. Otis ft. Pil C - Ja vs. Celý svet (7 381 183 zhliadnutí)

 

 

Skladby na YouTube dokážu byť úspešné aj vďaka tomu, že ich interpreti pravidelne hrávajú na svojich koncertoch. Alebo je to naopak a hrávajú ich kvôli tomu, že sú úspešné? Tak či onak, keď si Otis pred približne tromi rokmi pozval na featuring Pil C-ho, veľmi dobre vedel, čo robí. Ich spojenie totiž vyústilo v skladbu, ktorá dáva pravidelne zabrať konštrukciám budov počas živých vystúpení a počítadlo views by sa mohlo zastaviť až na osemmiestnej cifre.

 

 

8. Sima - Princíp vzájomnosti ft. Ego (7 796 322 zhliadnutí)

 

Áno, ja viem. V tomto prípade sme už veľmi na hranici rapového žánru. Nevadí. Sima bola rovnako súčasťou Egovho projektu Podzemgang a podobne ako Aless, aj ona sa veľmi rýchlo dokázala v hudobnom priemysle rozhliadnuť a následne aj chytiť príležitosti. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že nám z nej rastie nová Dara Rolins, no jej debutový album je z veľkej časti aj fúziou s rapom. S prihliadnutím na skutočnosť, že má táto vec len sedem mesiacov, musíme uznať, že Sima bezpochýb vie, čo robí.

 

 

 

7. Nerieš ft. DMS - 10 minút (9 274 350 zhliadnutí)

 

10 minút je jednoducho hit a aj Slováci (interpreti a fanúšikovia) už dokážu rozslíšiť, aké charakteristiky by mal správny klubový banger mať. Kariéra a úspech chalanov z Nerieš má zatiaľ stále stúpajúcu tendenciu, no táto spolupráca s DMS bola ešte o niečo svetlejším momentom ako zvyšok, čomu sa však snáď nik nebude čudovať.  

 

 

6. Strapo ft. Hrdlorez Boris - (Choďte šeci do p*če 9 519 675 zhliadnutí)

 

Na Strapovom oficiálnom kanáli má zatiaľ najväčší úspech vec Daj Peňáz so 4,2 miliónmi pozretí, no nám to nedalo a hľadali sme, kde by sme našli ešte úspešnejší a aktuálnejší videoklip. Zároveň vieme, že DJ Wich má vo zvyku všetky svoje spolupráce uverejňovať na vlastnom profile, a tak sme sa pre istotu rozhodli skontrolovať aj jeho. V tomto prípade si teda nie sme stopercentne istí, koho môžeme považovať za majiteľa, resp. iniciátora no track s podobným názvom jednoducho dokázal vyvolať záujem. 

 

 

 

 

5. Pil C ft. Separ - Vidím jak ich jebe  (11 633 641 zhliadnutí)

 

No a konečne top päťka, kde majú všetci autori na konte viac ako 10 miliónov views. Zároveň pre istotu ešte raz pripomíname, že si uvedomujeme počet skladieb s ôsmimi ciframi na počítadle a vyberáme len unikátne počiny a najsledovanejšie videá jednotlivých interpretov. Čo sa týka tejto skladby, opäť platí, že koncertné veci sa tešia veľkému úspechu a dôkazom je napríklad porovnanie s Kto to kedy dal. Tá sa totiž nemôže hrávať naživo kvôli problémom s rekonštrukciou strateného pôvodného beatu.

 

 

4. Kali - Dosnívané (18 021 875 zhliadnutí)

 

Blížime sa do finále, v ktorom, samozrejme, nemôže chýbať Kali. Všetkým je nám jasné, že jeho samohrajky sú určené aj iným ako striktne rapovým fanúšikom, čo v preklade znamená, že má možsnosť tvoriť pre výrazne širšiu cieľovku, nič to však nemení na tom, aký úspech dokáže zakaždým zožať. S veľkou pravdepodobnosťou sa postupom času na podobné čísla prebojuje viacero Kaliho skladieb, no už len samotný názov Dosnívané bol odsúdený na rekordný úspech.

 

 

3. Rytmus ft. Ego - Deti stratenej generácie (19 176 003 zhliadnutí)

 

Aj keď by väčšina čakala ktorúkoľvek inú Rytmusovu vec, Egova prítomnosť sa odsvedčila aj v tomto prípade. Obaja majú na konte toľko úspešných vecí, že je to v konečnom dôsledku asi jedno, no je zaujímavé vidieť, aký úspech dokázala zaznamenať skladba z roku 2012. Dá sa predpokladať, že o niekoľko rokov Rytmus dokáže sám seba predbehnúť inými trackami, no veľmi radi sa necháme prekvapiť, či sa tak skutočne stane alebo ostanú Deti stratenej generácie najúspešnejším počinom Kontrafaktu.

 

 

 

2. Majk Spirit - Primetime (28 928 737 zhliadnutí)

 

Na druhom mieste nemôže chýbať Speezy so svojou rádiovkou Primetime, ktorá pravidelne počas leta ožíva a vždy si prilepší o zopár miliónov zhliadnutí. Zároveň ide o jedinú skladbu, ktorá má potenciál dostať sa raz na prvé miesto. Bude to však chcieť ešte veľa slnečných dní, počas ktorých poslucháči siahnu radšej po Majkovi Spiritovi ako po Egovi. Za úspechom stojí chytľavá produkcia a tiež skutočnosť, že ani v tomto prípade nezvažujeme žánrové hranice, keďže si cestu k letnému hitu z roku 2015 našli aj fanúšikovia modernej rádiovej hudby. A pravdepodobne ich vôbec nebolo málo.

 

 

1. Ego - Žijeme len raz (64 375 930 zhliadnutí)

 
 
 
 
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Rozhovory o nízkom libide, fotky bývalých frajeriek a trápne ticho. Mladí Slováci nám povedali o najhorších rande svojho života
Sex & Porno 7
Rozhovory o nízkom libide, fotky bývalých frajeriek a trápne ticho. Mladí Slováci nám povedali o najhorších rande svojho života
Toto sú najtrápnejšie rande, ktoré zažili naši čitatelia.
Boli sme v prvej toastárni v Bratislave. Ako chutia džemovo-slaninové sendviče a prečo sú vraj legálnou drogou?
Gastro
Boli sme v prvej toastárni v Bratislave. Ako chutia džemovo-slaninové sendviče a prečo sú vraj legálnou drogou?
Ochutnáš a do troch dní sa vrátiš po „ďalšiu dávku“, tvrdí majiteľ.
Človek ako nábytok. Michal z BDSM komunity nám porozprával, v čom spočíva táto netradičná sexuálna praktika
Sex & Porno
Človek ako nábytok. Michal z BDSM komunity nám porozprával, v čom spočíva táto netradičná sexuálna praktika
Ako to vyzerá, keď sa z človeka stane nábytok?
Tvorca vizuálnych efektov Vlado Valovič prezrádza, ako robia počítačové efekty pre Harryho Pottera, Pirátov Karibiku či Aquamana
Rozhovory
Tvorca vizuálnych efektov Vlado Valovič prezrádza, ako robia počítačové efekty pre Harryho Pottera, Pirátov Karibiku či Aquamana
S Vladimírom sme sa porozprávali, ako koronavírus ovplyvnil kvalitu počítačových efektov vo filmoch, ako Netflix zachránil kinopriemysel a ktoré efekty sú najnáročnejšie.
Kto sú mafiáni zo skladby Kool G Rap, ktorých spomína Rytmus? Boli to fanúšikovia, požičiavali mi retiazky a autá, tvrdí raper
Hudba 1
Kto sú mafiáni zo skladby Kool G Rap, ktorých spomína Rytmus? Boli to fanúšikovia, požičiavali mi retiazky a autá, tvrdí raper
Rozobrali sme Rytmusov text skladby Kool G Rap, kde sa objavil ako hosť po boku služobne mladšieho Loka Loka.
VIAC ČLÁNKOV
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy hudba
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.