Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 3. 6. 2020 meniny má Karolína

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Hudba - Slovensko
9
Viktor Kniš
6. júl 2018, 17:18
Čas čítania: 5:45
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Aké je Separove, Pil C-ho, Rytmusove, Kaliho či Speezyho najúspešnejšie video na YouTube? Niektorí už prekročili 10 miliónov zhliadnutí

Žijeme len raz síce stále rebríček views vedie, no dokázal by si si tipnúť, aká Kaliho, Separova či Rytmusova skladba zožala zatiaľ najväčší úspech?

Viktor Kniš
6. júl 2018, 17:18
Čas čítania: 5:45
Aké je Separove, Pil C-ho, Rytmusove, Kaliho či Speezyho najúspešnejšie video na YouTube? Niektorí už prekročili 10 miliónov zhliadnutí
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
9
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Už roky nie je abslútne žiadnym tajomstvom, že rapový žáner ovláda Slovensko pravdepodobne viac, než by bolo zdravé. Aktuálne by sme len veľmi márne hľadali toľko reprezentantov inej hudby, ktorí sa tešia takej veľkej a intenzívnej pozornosti, dôkazom čoho sú čísla predajov, zhliadnutí na YouTube alebo umiestnenia v rebríčkoch na streamovacích službách.

 

Prvé z týchto čísel, žiaľ, k dispozícii nemáme a skutočne relevantný a dôveryhodný zoznam snáď ani neexistuje, a tak sme sa rozhodli pre zaujímavosť zostaviť rebríček najväčšíeho počtu views jednotlivých interpretov.

 

Hneď na úvod by som chcel zôrazniť, že sme vyberali vždy len najsledovanejšiu skladbu. Samozrejme, platí skutočnosť, že každý z lepšie umiestnených interpretov má na konte viacero trackov a videoklipov s väčším počtom views ako tí na nižších priečkach. Napríklad, Kali zaznamenal hneď niekoľko desaťmiliónových videí, vyberáme však vždy len to najsledovanejšie a zvažujeme aj cudzie kanály. 

 

Na niektorých skladbách sa vyskytujú aj hostia, ktorí sa bezpochýb o výsledné číslo zaslúžili, no opäť ide len o šikovnosť autora so schopnosťou vybrať si k sebe správneho a pokojne aj známejšieho kolegu. Všetky čísla sú aktuálne k 6. júlu 2018 a možno si pre vás o ďalšiu dekádu pripravíme článok, kde zhodnotíme, akým spôsobom jednotlivé pozície v rebríčku narástli.


Snažili sme sa prejsť skutočne celý slovenský YouTube, no ak nám niečo ušlo, pokojne nám daj vedieť v komentároch.


 

 

15. ADiss - Femme Fatale ft. Majk Spirit (2 479 766 zhliadnutí)

 

Rebríček otvára ADiss so svojou skladbou, ktorá sa o svoje views zaslúžila hneď z niekoľkých dôvodov. Podstatnú rolu zohráva Majk Spirit na hosťovačke a tiež relatívne kontroverzný refrén, kde sa autor chcel pohrať s výslovnosťou slova "nikhaj". To však v žiadnom prípade nedopadlo podľa predstáv a dostal sa pod vlnu kritiky, čo prednedávnom odôvodnil v jednom z rozhovorov, že jednoducho ide o umenie a my tomu nerozumieme. 

 

 

 

14. Aless - Narodená pre výhru (2 621 756 zhliadnutí)

 

Jeden z prvých videoklipov od Aless sa blíži k trom miliónom pozretí, a to aj vďaka kontroverzii a záujmu, ktorý prirodzene vyvoláva ženský rap. Za úspech vďačí mladá raperka a speváčka v prvom rade projektu Podzemgang a Egovi, no svojej príležitosti sa chytila veľmi intenzívne, veľmi rýchlo sa postavila na vlastné nohy a vybudovala si silnú základňu fanúšikov. Ktovie, koľko views by mala jej verzia tracku Rockstar, keby ju hneď po vydaní nestiahla. 

 

Edit: Aless má predsa len ešte jedno úspešnejšie video, ktoré sme našli na kanáli PODZEMGANG OFFICIAL. Ide o úplne prvý počin mladej interpretky s názvom Iné Hodnoty 3 452 129 zhliadnutiami

 

 

 

13. Moja Reč - Všetko OK ft. Majk Spirit (3 172 094 zhliadnutí)

 

Posledná úspešná skladba zoskupenia Moja Reč. Možno aj vďaka tomu sa jej podarilo vyšplhať až do tohto rebríčka, keďže chalani síce mali spoločne vždy veľa fanúšikov, no len málokedy sa dokázali takto stretnúť na jednom mieste. Svoj kus práce odviedol určite aj Speezy, ktorý je lákadlom na každom slovenskom rapovom tracku. Zároveň nechýba ani lákavý letný videoklip, čo dohromady jednoducho u fanúšikov funguje.

 

 

 

12. P.A.T. - NERO (3 519 369 zhliadnutí)

 

Prvý oficiálny počin Pouličného autora tónov pod Rytmusovymi krídlami je práve Nero. Sám autor otvorene tvrdí, že bol vtedy ešte nahnevaný na všetkých a na všetko, čo sa odrazilo na relatívne kontroverznom a útočnom texte a v konečom dôsledku asi aj na záujme publika. Dnes je už P.A.T. vyrovnanejší, no stále ho registrujeme ako interpreta, ktorý nemá problém povedať, čo si myslí.

 

 

 

11. Momo - Ja som Bratislava (4 247 672 zhliadnutí)

 

Momo má na konte hneď niekoľko skladieb, ktoré sa dostali na sedemciferné číslo zhliadnutí, no suverénne najlepšie je na tom práve vec s veľmi priamočiarym názvom. Ako sme už niekoľkokrát písali, petržalský raper nemá s úprimnosťou absolútne žiadny problém, a aj keď sa nesie celou jeho tvorbou, práve tu sa mu podarilo zaujať najviac fanúšikov. Za všetko hovorí aj počítadlo lajkov, resp. dislajkov. 

 

 

10. Separ - Viem (7 122 650 zhliadnutí)

 

V tomto prípade by som rád upozornil, že sme hľadali Separovu sólo vec (resp. vec, kde je autorom) s najväčším počtom views. Všetkým je nám jasné, že ide o jedného za najvyhľadávanejších interpretov v Československu a ak by sme rátali pozretia na všetkých jeho skladbách a hosťovačkách dokopy, vďaka svojej aktivite a dĺžke pôsobenia by bol pravdepodobne v top trojke. Viem je chtiac či nechtiac definíciou Sepiho fanúšikov, ktorí stále dookola majú potrebu písať, že Buldozér, resp Pirát. je jeho najlepší album.

 

 

9. Otis ft. Pil C - Ja vs. Celý svet (7 381 183 zhliadnutí)

 

 

Skladby na YouTube dokážu byť úspešné aj vďaka tomu, že ich interpreti pravidelne hrávajú na svojich koncertoch. Alebo je to naopak a hrávajú ich kvôli tomu, že sú úspešné? Tak či onak, keď si Otis pred približne tromi rokmi pozval na featuring Pil C-ho, veľmi dobre vedel, čo robí. Ich spojenie totiž vyústilo v skladbu, ktorá dáva pravidelne zabrať konštrukciám budov počas živých vystúpení a počítadlo views by sa mohlo zastaviť až na osemmiestnej cifre.

 

 

8. Sima - Princíp vzájomnosti ft. Ego (7 796 322 zhliadnutí)

 

Áno, ja viem. V tomto prípade sme už veľmi na hranici rapového žánru. Nevadí. Sima bola rovnako súčasťou Egovho projektu Podzemgang a podobne ako Aless, aj ona sa veľmi rýchlo dokázala v hudobnom priemysle rozhliadnuť a následne aj chytiť príležitosti. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že nám z nej rastie nová Dara Rolins, no jej debutový album je z veľkej časti aj fúziou s rapom. S prihliadnutím na skutočnosť, že má táto vec len sedem mesiacov, musíme uznať, že Sima bezpochýb vie, čo robí.

 

 

 

7. Nerieš ft. DMS - 10 minút (9 274 350 zhliadnutí)

 

10 minút je jednoducho hit a aj Slováci (interpreti a fanúšikovia) už dokážu rozslíšiť, aké charakteristiky by mal správny klubový banger mať. Kariéra a úspech chalanov z Nerieš má zatiaľ stále stúpajúcu tendenciu, no táto spolupráca s DMS bola ešte o niečo svetlejším momentom ako zvyšok, čomu sa však snáď nik nebude čudovať.  

 

 

6. Strapo ft. Hrdlorez Boris - (Choďte šeci do p*če 9 519 675 zhliadnutí)

 

Na Strapovom oficiálnom kanáli má zatiaľ najväčší úspech vec Daj Peňáz so 4,2 miliónmi pozretí, no nám to nedalo a hľadali sme, kde by sme našli ešte úspešnejší a aktuálnejší videoklip. Zároveň vieme, že DJ Wich má vo zvyku všetky svoje spolupráce uverejňovať na vlastnom profile, a tak sme sa pre istotu rozhodli skontrolovať aj jeho. V tomto prípade si teda nie sme stopercentne istí, koho môžeme považovať za majiteľa, resp. iniciátora no track s podobným názvom jednoducho dokázal vyvolať záujem. 

 

 

 

 

5. Pil C ft. Separ - Vidím jak ich jebe  (11 633 641 zhliadnutí)

 

No a konečne top päťka, kde majú všetci autori na konte viac ako 10 miliónov views. Zároveň pre istotu ešte raz pripomíname, že si uvedomujeme počet skladieb s ôsmimi ciframi na počítadle a vyberáme len unikátne počiny a najsledovanejšie videá jednotlivých interpretov. Čo sa týka tejto skladby, opäť platí, že koncertné veci sa tešia veľkému úspechu a dôkazom je napríklad porovnanie s Kto to kedy dal. Tá sa totiž nemôže hrávať naživo kvôli problémom s rekonštrukciou strateného pôvodného beatu.

 

 

4. Kali - Dosnívané (18 021 875 zhliadnutí)

 

Blížime sa do finále, v ktorom, samozrejme, nemôže chýbať Kali. Všetkým je nám jasné, že jeho samohrajky sú určené aj iným ako striktne rapovým fanúšikom, čo v preklade znamená, že má možsnosť tvoriť pre výrazne širšiu cieľovku, nič to však nemení na tom, aký úspech dokáže zakaždým zožať. S veľkou pravdepodobnosťou sa postupom času na podobné čísla prebojuje viacero Kaliho skladieb, no už len samotný názov Dosnívané bol odsúdený na rekordný úspech.

 

 

3. Rytmus ft. Ego - Deti stratenej generácie (19 176 003 zhliadnutí)

 

Aj keď by väčšina čakala ktorúkoľvek inú Rytmusovu vec, Egova prítomnosť sa odsvedčila aj v tomto prípade. Obaja majú na konte toľko úspešných vecí, že je to v konečnom dôsledku asi jedno, no je zaujímavé vidieť, aký úspech dokázala zaznamenať skladba z roku 2012. Dá sa predpokladať, že o niekoľko rokov Rytmus dokáže sám seba predbehnúť inými trackami, no veľmi radi sa necháme prekvapiť, či sa tak skutočne stane alebo ostanú Deti stratenej generácie najúspešnejším počinom Kontrafaktu.

 

 

 

2. Majk Spirit - Primetime (28 928 737 zhliadnutí)

 

Na druhom mieste nemôže chýbať Speezy so svojou rádiovkou Primetime, ktorá pravidelne počas leta ožíva a vždy si prilepší o zopár miliónov zhliadnutí. Zároveň ide o jedinú skladbu, ktorá má potenciál dostať sa raz na prvé miesto. Bude to však chcieť ešte veľa slnečných dní, počas ktorých poslucháči siahnu radšej po Majkovi Spiritovi ako po Egovi. Za úspechom stojí chytľavá produkcia a tiež skutočnosť, že ani v tomto prípade nezvažujeme žánrové hranice, keďže si cestu k letnému hitu z roku 2015 našli aj fanúšikovia modernej rádiovej hudby. A pravdepodobne ich vôbec nebolo málo.

 

 

1. Ego - Žijeme len raz (64 375 930 zhliadnutí)

 
 
 
 
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
139
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.