Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. júna 2018, 15:29
Čas čítania 0:00
Tomáš Blahuta

Brankár Tuniska predstieral bolesť, aby sa spoluhráči najedli. Všetko kvôli Ramadánu a jeho obmedzeniam

ŠPORT FUTBAL ISLAM
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Počas určitých období to majú športovci z moslimského sveta ťažšie ako iní.

Príprava pred Majstrovstvami sveta vo futbale v Rusku vrcholí. Národné tímy si merajú sily v posledných zápasoch a snažia sa čo najlepšie naladiť na blížiaci sa športový sviatok. Podobne sú na tom aj futbalisti Tuniska. V rámci prípravy si zmerali sily s aktuálnymi majstrami Európy Portugalskom a Tureckom. Okrem posledného spomenutého národa sú obe krajiny účastníkmi MS. Konfrontácia, v ktorej sa ocitlo Tunisko, však bola na rozdiel od iných o čosi zaujímavejšia.

Brankár Tuniska predstieral bolesť, aby sa spoluhráči najedli. Všetko kvôli Ramadánu a jeho obmedzeniam
Zdroj: Télévision Tunisienne 1

Aktuálne je v islamskom svete zabehnutý Ramadán trvajúci od 16.5. do 14.6. Počas pôstu sa vyznávači viery v Alaha musia počas denných hodín vyhnúť okrem ďalších činností aj konzumovaniu jedla a pitiu vody. A práve ich absencia sťažuje život najmä športovcom. Predstavte si, že sa pripravujete na obrovské a mimoriadne sledované podujatie, snažíte sa prebojovať do zostavy, vyhrať zápas, no nesmiete pred výkonom do ničoho zahryznúť.

Veľmi prefíkane to však vyriešili futbalisti Tuniska. Počas spomenutého zápasu s Tureckom si brankár Mouez Hassen počkal, kým zapadne slnko, a potom sa v 58. minúte znenazdajky spustil na zem. Ľahol si a začal predstierať bolestivé zranenie ruky. Ako býva zvykom, dobehol k nemu rozhodca a neskôr aj zdravotnícky tím. Na prvý pohľad bežné, no realita bola odlišná. Mouez simuloval a zdržoval čas, pretože medzičasom sa jeho spoluhráči rozbehli k ich lavičke a začali rýchlo jesť a piť.

Urobil tak v zápase s Portugalskom aj Tureckom. Obe merania síl skončili nerozhodne, a to 2:2.

Domov
Zdieľať
Diskusia