Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 10. 7. 2020 meniny má Amália

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher
7
Adam Novosad
1. jún 2018, 9:54
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)

Slovenská značka HOFFE sa pomaličky zviditeľňuje.

Adam Novosad
1. jún 2018, 9:54
Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Na Slovensku existuje množstvo menších či väčších firiem, ktoré nemajú zbytočné peniaze na reklamu v najväčších médiách, a tak sa radšej sústredia na poctivú prácu a kvalitu. Nikdy si pravdepodobne nepočul o značke HOFFEbelts, ktorá pochádza z malebného mestečka Spišská Nová Ves, a pritom nenápadná rodinná firma vyrába pravdepodobne najkvalitnejšie opasky v celom regióne. O naše kožené výrobky majú záujem aj ľudia zo zahraničia, kam sa opasky dostávajú pomocou vlastného obchodu na Amazone, a my sme partiu z HOFFE vyspovedali, aby sme zistili, ako to na Slovensku v biznise momentálne vyzerá.

 Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)

 

Ako ste sa pred viac ako dvomi dekádami dostali ku výrobe opaskov? Išlo o rodinnú tradíciu alebo o nečakaný impulz zvonku?

Povedal by som, že to bol nečakaný impulz zvnútra. Podvedomý pocit, že viete čo chcete v živote robiť, neviete na to prestať myslieť a spravíte všetko pre to, aby to fungovalo a mohli ste tak robiť to , čo vás z živote baví. S takouto myšlienkou bola založená aj naša firma na výrobu opaskov.

 

Kto stál za založením firmy a ako ste a dostali od pôvodného názvu k dnešnému?

Firmu zakladal môj otec spolu s kamarátom ešte v roku 1994. Začínali v podstate z ničoho, len s víziou a chuťou podnikať.Pôvodný názov REHOFF vznikol kombináciou ich priezvisk a platil až do doby, pokiaľ otcov spoločník neodišiel do zaslúženej penzie. Odvtedy fungujeme ako rodinná firma s názvom HOFFE.

 

Čo si vyžaduje prvotné založenie dielne s opaskami? Kde ste pred rokmi nakupovali svoje prvé stroje a získavali skúsenosti?

 

Prvotné založenie firmy si v našom prípade, ako som už spomínal, vyžadovalo len nápad a chuť pracovať. Bez veľkej počiatočnej investície a s prvými požičanými strojmi sa začali vyrábať kožené opasky v malej miestnosti v Spišskej Novej Vsi. Skúsenosti nadobúdali priamo na mieste, kde skúšali rôzne postupy výroby metódou pokus-omyl.  V tých časoch bohužiaľ nebol Youtube ani Google, ktorý by im všetko ukázal a vysvetlil, preto si vystačili sami.

 

Odkiaľ nakupujete materiály na výrobu svojich opaskov a z čoho vlastne pozostávajú?

Opasky pozostávajú primárne z kože a pracky. Kedže radi kombinujeme a skúšame nové materiály, tak ich nakupujeme od rôznych dodávateľov po celej Európe. Pracky nakupujeme napríklad od Talianov alebo Francúzov. Pravú, hovädziu kožu na opasky si vyberáme u dodávateľov z Nemecka, Talianska a dokonca aj z Česka.

 

Ako zjednodušene prebieha výroba jedného opasku? Ako dlho približne trvá výroba od začiatku až po príchod do predajne?

Výroba začína pri výbere správnych materiálov. Následne sa spracuje koža, kde to časovo závisí od toho, či ide o obyčajný opasok do riflí alebo prepracovaný, elegantný opasok do obleku. Najviac času zaberie kreatívna tvorba, kde okrem základu pridávame rôzne ingrediencie v podobe potlače, kovových ozdôb, ručne dorábaných detailov alebo špeciálne upravených praciek. Čas na celý proces je ťažké odhadnúť, kedže vyrábame rôzne modely a väčšinou vo väčších objemoch kvoli rentabilite. Stíhame to ale vždy tak akurát. 

 

Čo je podľa vás najdôležitejšou súčasťou či myšlienkou vášho podnikania?

Najdôležitejšie je, aby nás práca bavila. Aby sme ju robili s chuťou a cítili sa v nej slobodne. Následne sa to odzrkadlí aj na našich výrobkoch či celkovom dojme z našej firmy. Taktiež si zakladáme na tom, aby sme robili veci ináč, nesnažíme sa nikoho kopírovať a sme sami sebou. Nie vždy je to ľahké a nemusí sa to páčiť každému, no takto zaujmeme tých správnych ľudí, ktorí sú na rovnakej vlne ako my.

 

Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)

 

Koľko opaskov vyrobíte mesačne a koľko ich predáte?

Kedže nie sme továreň kde na jednom konci stroja vložíte kožu a na druhej strane výjde hotový opasok, tak tie čísla nie sú astronomické. Momentálne sme ale v situácii, kedy máme plné výrobné kapacity a niekedy ani úplne nestihneme všetko, čo sme si na daný mesiac naplánovali. Pre predstavu - v momentálnom zložení a za ideálnych podmienok, kedy všetko funguje ako má, dokážeme vyrobiť celkom veľa opaskov. 

 

Nájdu ľudia vaše opasky aj na pultoch štandardných obchodov?

Opasky pod našou značkou HOFFEbelts primárne predávame cez internetové obchody tu na Slovensku, v Čechách a aj na americkom Amazone. Niečo málo nájdete aj po kamenných predajniach po Slovensku, najviac asi v Bardejove, kde máme svoj obľúbený obchod. Okrem nášho brandu sa ale venujeme výrobe aj pre iné, slovenské značky, takže ich nájdete v podstate na pultoch po celom Slovensku.

 

Aké doplnkové služby ponúkate svojim zákazníkom? Vedeli by si ľudia navrhnúť svoj opasok aj priamo na mieru?

Najčastejšie zákazníci využívajú možnosť nechať si potlačiť venovanie na opasok z vnútornej strany alebo monogram na špičku opaska. Taktiež majú k dispozícii možnosť laseru do pracky, vďaka ktorému môžu mať ľubovoľný motív priamo na nej. Opasok na mieru momentálne neponúkame, ale zákazníci vyhľadávajú aj túto možnosť, preto v blízkej budúcnosti plánujeme takzvaný "opaskový konfigurátor".

 

Chodievate svoje výrobky prezentovať aj na rôzne výstavy či konferencie?

Zvykli sme chodievať na rôzne trhy, výstavy či kontrakty. Najviac sme v minulosti využívali naše Spišské trhy. Momentálne už na to ale nie je toľko času a priestoru, preto riešime všetko formou prezentácie na našom webe a sociálnych sieťach.

 

O aké opasky majú Slováci najväčsí záujem? Menil sa ich vkus za posledných 20 rokov výraznejšie?

Väčšina opaskov, ktoré vyrobíme sú klasické, elegantné do obleku. Špecialitou našej výroby sú obojstranné opasky do nohavíc, čo znamená že sa dá opasok nosiť z oboch strán a dá sa tak ľahšie kombinovať s oblečením. Nazývame to aj opasok 2 v 1. Vkus sa určite zmenil, nie nejak extrémne, ale v minulosti ľudia viac vyhľadávali napríklad pracky v zlatej alebo mosadznej farbe. Dnes sú už viac za "striebornú" povrchovú úpravu.

 

Aké opasky by podľa vás nemali chýbať v šatníku každého muža a každej ženy?

Záleží od vkusu a od toho, čo daný muž/žena nosí. Určite by ale nemala chýbať klasika v podobe čierneho alebo hnedého opasku do riflí a u pánov aj do nohavíc. Stretávame sa s tým, že muži radi nosia elegantný opasok, ktorý si kúpia do obleku, aj v rifliach. Tieto opasky sú vyrábané inou metódou a primárne nie sú určené na každodenné nosenie a namáhanie v rifliach. Preto sa po čase môže stať, že sa skôr opotrebuje, ako by zákazník očakával.

 

Čo je jedným z vašich plánov, ktoré v minulosti v súvislosti s opaskami nevyšli?

Primárne sa chceme venovať našej značke a dostať ju viac do povedomia Slovákov. V minulosti na to nebol taký priestor ako teraz, takže to je pre nás priorita. Pomaly sa pripravujeme aj na expanziu do zahraničia, hlavne do okolitých krajín ako Česko a Maďarsko. Stále máme ale pocit, že je na Slovensku dostatočný priestor na rast. Určite aj vďaka tomu, že si ľudia stále viac uvedomujú hodnotu a kvalitu slovenských výrobkov, sú si za ne ochotní priplatiť a podporiť tak domácu produkciu.

 

Plánujete v budúcnosti rozširovať svoje portfólio aj o iné produkty ako opasky a tašky?

V portfóliu sme za tie roky mali už asi všetky možné výrobky z kože. Náramky, náhrdelníky, obaly na mobily, peňaženky ba dokonca sa výroba určité obdobie venovala aj šitiu kožených odevov. Vždy sme sa ale vrátili k opaskom a tým sa chceme venovať aj do budúcna. Pohrávame sa ešte s myšlienkou o výrobe kožených obalov na tablety a notebooky, kde by sme efektívne využili materiál a mohli sa kreatívne vyšantiť. Opasky nám ale zaberajú toľko času, že momentálne nevieme povedať, kedy sa k tomu dostaneme...

 

Vnímate svoju polohu v Spišskej Novej Vsi ako pozitívum? Nestretávate sa s problémami s dostupnosťou či dopravou?

Spišská síce nepatrí medzi najväčšia mestá, no ponúka nám všetko čo na bežný život a prácu potrebujeme. Navyše máme všetko po ruke a našťastie tu nemáme dopravné zápchy. Ktovie ako by sme fungovali vo väčšom meste, ale dnes sa už dá všetko jednoducho riešiť e-mailom alebo kuriérom, čiže ak by sme si párkrát do mesiaca nespravili výlet za odberateľmi do iných miest, tak by sme v podstate vôbec nemuseli opúšťať Novejšu.

 

Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)

 

Vnímajú vašu značku obyvatelia SNV ako domácu? Máte vo svojom domácom meste vybudovanú silnú zákaznícku základňu?

To je celkom paradox, kedže pochádzame priamo odtiaľ, no dá sa povedať že v Spišskej o nás až také povedomie nie je. Často sa stretávame s tým, že o nás novovešťania nevedia a sú milo prekvapení, že také niečo tu vôbec existuje. Hlavný dôvod je ten, že tu fungujeme len ako výroba a neprezentujeme sa v meste ako kamenná predajňa s opaskami. Vďaka sociálnym sieťam a často aj referenciám od zákazníkov sa ale postupne viac dostávame do povedomia a preto zvažujeme otvorenie menšieho obchod na námestí.

 

Svoj obchod prevádzkujete aj priamo na Amazone. Ako to funguje, je o opasku záujem aj zo zahraničia?

Amazon je pre nás relatívne nový a stále zisťujeme, čo sa v Amerike páči a nosí. Tešíme sa ale, že v tom množstve opaskov od rôznych značiek z celého sveta si aj naše slovenské opasky nájdu fanúšikov. Funguje to úplne ináč ako sme boli zvyknutí. Každý opasok musí byť prispôsobený na presnú veľkosť, zabalený do samostatnej krabičky a označený čiarovým kódom. Následne sa posiela veľká krabica s väčším množstvom opaskov priamo do centrálneho skladu v Amerike, odkiaľ sa to rozdeľuje ešte do menších skladov po USA. Keď si americký zákazník objedná opasok cez Amazon, pracovníci v najbližšiom sklade mu ho zašlú.

 

Je prevádzkovanie obchodu na Amazone finančne náročné?

Ak sa správne nastavia ceny výrobkov, tak sa to finančne dá zvládnuť. Amazon si účtuje percentá z predaja každého výrobku + ďalšie poplatky za skladovanie, manipuláciu pri odosielaní a PPC reklamu. Ďalším faktorom ovplyvňujúcim konečnú cenu je aj vývoj kurzu menového páru EUR/USD. Doprava do Ameriky taktiež niečo stojí, tým pádom musia byť ceny opaskov o niečo vyššie ako u nás na Slovensku. Nevidíme to ale ako prekážku, skôr naopak. Američania žijú veľmi konzumným životom a vzhľadom na ich ekonomicko - finančnú situáciu im nerobí problém minúť na kvalitné produkty o niekoľko desiatok dolárov viac.

 

Zlepšilo sa od vášho založenia podnikateľské prostredie na Slovensku?

Ďakujem za túto otázku. Ak máme byť úprimní, tak nemáme veľmi pocit žeby sa zlepšilo. Určite je ľahšie nakupovať materiál, hranice sú otvorené a máme k dispozícií možnosti ako nikdy predtým. Záleží to aj na uhle pohľadu ale pre nás ako malých podnikateľov sú podmienky na fungovanie na Slovensku všeobecne náročné , hlavne ak sa pozrieme na finančnú stránku. S tým by súhlasili asi všetci remeselníci či malé podniky. A kto nie, tak zrejme nepodniká poctivo. Bez takýchto výziev by sme sa ale nikam neposunuli a robili by sme veci stále rovnako. Takto máme priestor na zlepšenie a motiváciu byť úspešnejší.

 

Keby ste sa pozreli na svoju konkurenciu, čo by ste jej najviac vyčítali?

Ak môžeme brať ostatných výrobcov opaskov na Slovensku ako konkurenciu, tak by sme im nevyčítali nič. Robia veci po svojom a najlepšie, ako momentálne vedia. Pravdupovediac ich ale ani ako konkurenciu neberieme. My robíme veci ináč, či už ide o celkovú prezentáciu firmy alebo samotné opasky. Využívame iné materiály, iné postupy výroby a máme špecifický rukopis. Za najdôležitejšie považujeme to, že u nás nájdete príbeh, nie len masovú produkciu spotrebného tovaru.

 

Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)Vyrábajú najkvalitnejšie opasky na Spiši, ale zrejme si o nich nikdy nepočul. O produkty zo Slovenska majú záujem aj Američania (Rozhovor)

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: HOFFE Tagy: opasky
Ohodnoť článok
63
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.