Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. októbra 2017, 13:10
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Viete, ktoré filmy svojimi upútavkami vyvolali ošiaľ? Pozrite si 10 najsledovanejších trailerov, ktoré behom 24 hodín zhliadli milióny ľudí

FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Prakticky všetky menované hity sú nedávnymi novinkami, takže by ste ich mali viac-menej poznať.

Trailery, alebo teda inak povedané upútavky, tvoria mimoriadne dôležitú súčasť propagácie každého filmu. Behom niekoľkých krátkych minút vám dokážu predstaviť základ celej snímky a čo je to najpodstatnejšie, nalákať vás do kina. Teda, to je ich hlavný zámer. Či sa však filmárom podarí s trailerom uspieť je zakaždým veľmi otázne. V každom prípade, dobrý trailer je dobrým iba vtedy, pokiaľ vás svojou nápaditosťou a skvelým strihom ohúri natoľko, že hneď po jeho zhliadnutí máte chuť rezervovať na daný film lístky.

Niekedy však trailery vedia svojím "výzorom" klamať a zo skrz-naskrz priemerného filmu dajú do upútavky všetko to podstatné, aby sme si mysleli, že nás čaká perfektný zážitok, no a následne sme pri premietaní mimoriadne sklamaní. Poznáte také, všakže? V tomto článku sa však budeme venovať inej téme a to trailerom, ktoré si za krátkych 24 hodín stihlo pozrieť čo najväčšie množstvo divákov. Tak teda začnime.

10. Black Panther - 89 miliónov zhliadnutí (teaser trailer)


Desiate miesto by popravde získala snímka Beauty and the Beast so svojím teaser trailerom, ale  kedže sa s týmto romantickým muzikálom v rebríčku ešte stretneme, zaradíme radšej do top 10 aj pripravovanú komiksovku Black Panther. Spojenie africkej kultúry s vyspelými technológiami by mohlo dopadnúť vcelku zaujímavo. Tešíte na Panthera aj vy, alebo máte na danú vec iný názor?


9. Transformers: The Last Knight - 93,6 milióna zhliadnutí (offcial teaser)

Veru, nás noví Transformeri vôbec nezaujali a podobnú kritiku zožali taktiež od celosvetovej kritiky. Pravdou ale zostáva, že ľudia túto sériu sledujú naďalej a aj preto sa môže The Last Knight so svojimi vyše 93 miliónmi zhliadnutiami zaradiť medzi doposiaľ celosvetovo najsledovanejšie trailery.


8. Captain America: Civil War - 94,7 milióna zhliadnutí (official trailer 2)

Civil War získal medzi divákmi pomerne veľký úspech a rovnako pozitívne ho vnímala aj väčšina kritikov, nás nevynímajúc. Trilógia bola uzavretá skutočne vydareným záverom a finálny súboj medzi Iron Manom a Kapitánom sa vryl do našej pamäte, v ktorej zostane už hádam naveky. A ako sa pozdávala táto komiksovka vám?


7. Star Wars: The Force Awakens - 112 milónov zhliadnutí (official trailer)

Asi by bolo pre všetkých obrovským prekvapením, keby sa v tomto rebríčku nenachádzal aj kedysi neuveriteľne očakávaný Star Wars: The Force Awakens. Niektorí fanúšikovia boli s prvým dielom novej trilógie spokojní viac, iní menej, no pravdou zostáva, že nadšenie z toho, že sa nám otvára pokračovanie populárnych Hviezdnych vojen, bolo jednoducho veľkolepé. 112 miliónov zhliadnutí? Slušné, no nie?


6. Fifty Shades Darker - 114 miliónov zhliadnutí (official trailer)Kontroverzia ľudí lákala odjakživa. I keď na romantickú drámu Päťdesiat odtieňov temnoty množstvo ľudí ľudovo povedané pľulo, napriek tomu boli viacerí zvedaví, ako jej druhý diel vlastne dopadne. Preto si samozrejme každý pozrel debutovú upútavku a mnohí dokonca zašli na snímku aj do kina. A výsledok? 114 miliónov zhliadnutí a film stále zarába.

5. Star Wars: The Last Jedi - 120,1 milióna zhliadnutí (official trailer)

Popularita Star Wars nepozná svoje medze a preto sa dve časti novej trilógie nachádzajú v našom rebríčku dokonca hneď dvakrát. Najnovší trailer k pripravovanému Star Wars: The Last Jedi s krásnym počtom zhliadnutí, sme si samozrejme museli detailnejšie rozobrať aj v článku. Tešíte sa už na nový diel? Aké zmeny nás v ňom podľa vás čakajú?


4. Beauty and the Beast - 127, 6 milióna zhliadnutí (official trailer)


Prekvapuje vás Kráska a zviera na takej vysokej pozícii? No, Disney to s propagáciou svojich filmov jednoducho vie. A či k sledovanosti debutového traileru napomohla hlavne sympatická Emma Watson? Možno oboje. V každom prípade, snímka určite nedopadla najhoršie, a tak jej úctyhodné štvrté miesto pokojne doprajeme. 

3. Thor: Ragnarok - 136 milióna zhliadnutí (official teaser trailer)

No, vážení, dostávame sa k tretiemu filmu, ktorý ešte nemal svoju slovenskú premiéru (tá česká nás k 26. novembru akosi predbehla) a predsa sa umiestnil na perfektnej bronzovej priečke. Thor má skrátka svoj štýl a milióny fanúšikov po celom svete sú na jeho Ragnarok neuveriteľne zvedaví - tak ako my. Prvé ohlasy z premiéry boli naozaj výborné a tak veríme, že táto novinka poteší aj nás. Slovenská premiéra - 2. novembra 2017, nezabudnite!


2. The Fate of the Furious - 139 miliónov zhliadnutí (official trailer) 

Koľkí z vás sa držia názoru, že staré The Fast and the Furious je už jednoducho preč? Že automobilové nelegálne závodu vystriedala komerčne lákavejšia akcia, plná milovaných hercov, ako The Rock, Jason Statham a podobne? No, aj pokiaľ by ste si presne toto o nových pokračovaniach Rýchlo a zbesilo mysleli, nič to nemení na veci, že si napriek svojmu odklonu séria drží pomerne slušnú kvalitu a svojich divákov vie zakaždým pobaviť. A oni jej to oplácajú veľkou návštevnosťou kín a taktiež aj sledovaním reklamných materiálov. Preto The Fate of the Furious získava parádne druhé miesto.

1. It - 197 miliónov zhliadnutí (official teaser trailer)

Bez urážky voči ostatným menovaným filmom, ale oproti novej Kingovke It sa môžu všetky jednoducho schovať. Minimálne čo sa týka počtu zhliadnutí jeho upútavky. 197 miliónov? Vau! Tak to už naozaj obrovské číslo, ku ktorému sa žiadna z predošlých snímok nemôže ani zdiaľky priblížiť (no, možno len vážne z veľkej diaľky). Našťastie, hororový It dopadol podľa nášho názoru veľmi dobre a tak ošiaľ okolo jeho premiéry nebol predsa len zbytočný. Myslíte si, že ho v dohľadnej dobe dokáže niečo prekonať? A ak áno, aký je váš tip? 

Domov
Zdieľať
Diskusia