Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. mája 2017, 19:15
Čas čítania 0:00
johnnybravo

Prvý pán medzi prvými dámami! Manžel luxemburského premiéra neváhal zapózovať s polovičkami svetových lídrov

ZAUJÍMAVOSTI POLITIKA
Uložiť Uložené

Gauthier nemal žiadne predsudky a s radosťou si zapózoval s Brigitte Macron či Melaniou Trump.

Svetoví lídri sa včera stretli na jednom z najvýznamnejších summitov celého roka, keď vycestovali do novej budovy NATO v Bruseli a, samozrejme, po ich boku nemohli chýbať ani nežnejšie polovičky. Odhliadnuc od politiky, celé stretnutie sa nieslo v pokojnej, ale aj konfrontačnej atmosfére, pričom americký prezident Donald Trump spôsobil aj menší škandál, ale svetlá reflektorov sa v tom najlepšom momente obrátili na manžela luxemburského premiéra. Luxemburský premiér Xavier Bettel sa so svojím priateľom Gauthierom Destenayom zosobášil ešte v roku 2015 po tom, čo v krajine schválili zákon zrovnoprávnenia homosexuálnych manželstiev a dnes zostáva jediným svetovým lídrom, ktorý sa otvorene hlási ku homosexualite. Gauthier pritom po nástupe svojho partnera do úradu predsedu vlády prebral pozíciu takzvanej „prvej dámy“, čo si osladil aj na spomínanom summite. Keď nastal čas na tradičnú fotografiu prvých dám, Gauthier neváhal a pridal sa ku dámam ako Brigitte Macron či Melanie Trump a internet z jeho rozhodnutia zostal vo vytržení.

Odporúčané
KVÍZ: Dokážeš správne priradiť známe výroky k politikom? Pri niektorých musíš poriadne zaloviť v pamäti KVÍZ: Dokážeš správne priradiť známe výroky k politikom? Pri niektorých musíš poriadne zaloviť v pamäti 3. apríla 2024, 19:45


Domov
Zdieľať
Diskusia