Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. apríla 2017, 10:24
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Fanúšikovia aplikácie UBER v Bratislave môžu otvárať šampanské. Definitívne sa rozhodlo, že na Slovensku ostáva

ZAUJÍMAVOSTI UBER
Uložiť Uložené

Určite ste zaregistrovali spor taxikárov s vodičmi pracujucími pre známu aplikáciu Uber. Dnes tu máme veľké rozuzlenie.

Bratislavou dlhodobo otriasa spor medzi tradičnými taxikármi, ktorí fungujú v našom hlavnom meste dlhodobo a vodičmi pracujucími pre taxislužbu Uber. Teda lepšie povedané, nejde o vzájomný konflikt, skôr jednostrannú záležitosť z iniciatívy taxikárov ovládajúcich Bratislavu dlhé roky. Tým sa pochopiteľne nepáči, že vďaka obyčajnej aplikácii im ostatní veľmi jednoducho preberajú klientelu vďaka podstatne nižším cenám aj oveľa lepšej dostupnosti. Uber sa  za pár rokov stal jednou z najhodnotnejších mobilných služieb sveta a odhaduje sa, že jeho vodiči po celom svete do roku 2016 najazdili vzdialenosť, ktorá by stačila na spiatočnú cestu na Saturn. S pokojným svedomím ho teda môžeme označiť za revolúciu v doprave, ktorá však nestretáva s pochopením na všetkých frontoch. 

Prednedávnom bolo na slovenskú divíziu spoločnosti Uber podané oznámenie pre podozrenie z prečinu neoprávneného podnikania. Podobný prípad sa prednedávnom odohral aj v neďalekom Brne, kde bolo, ako už asi viete, prevádzkovanie taxislužby Uber zakázané. Na Slovensku sa však podobného scenára nedočkáme, keďže bolo trestné oznámenie odmietnuté. Aj naďalej tak môžete bez problémov aplikáciu využívať tak, ako doteraz. Nespokojní taxikári mimochodom dnes chystajú protestnú jazdy hlavným mestom, a tak si dávajte pozor. 

Fanúšikovia aplikácie UBER v Bratislave môžu otvárať šampanské. Definitívne sa rozhodlo, že na Slovensku ostáva
Zdroj: pexels.com
Domov
Zdieľať
Diskusia