Utorok 16. 1. 2018 meniny má Kristína

hľadaj na refresheri

Apple vymieňa ťaženie surovín za recykláciu. Jedného dňa budú vyrábať elektroniku už iba z použitých materiálov

Skvelé správy priamo z Kalifornie.

20. apríl 2017, 13:24
20. apríl 2017, 13:24

Neustále horšia situácia s našim životným prostredím tlačí mnohé popredné značky do toho, aby začali viac myslieť na osud Zeme, nielen na svoje zisky. Preto chce spoločnosť Apple postupom času úplne nahradiť ťaženie surovín recykláciou už použitých materiálov, z ktorých zhotovila niektorý z jej elektronických produktov. Vyplýva to z tohtoročnej správy o zodpovednosti za prostredie, kde momentálne žijeme.

 

"Spravili sme niečo, čo robíme naozaj len málokedy, a tým je oznámenie cieľa ešte pred tým, ako nájdeme spôsob, ktorým tento cieľ dosiahneme. Takže sme trošku nervózni, pričom si však myslíme, že ide o veľmi dôležitú vec, pretože týmto smerom by technológie naozaj mali ísť."

 

Vyššie uvedené slová zazneli z úst viceprezidenta Apple, ktorý je zodpovedný za vzťah k životnému prostrediu, počas rozhovoru pre web Vice. Rovnako vďaka nemu vieme, že dnešné iPhony pozostávajú naozaj iba z malého množstva recyklovaného materiálu zo starých zariadení. Drvivú časť konštrukcie vyrábajú prostredníctvom čerstvo vyťažených surovín pochádzajúcich z ekonomicky slabších krajín, kvôli čomu sa v uplynulých rokoch stali terčom ostrej kritiky aj ďalší výrobcovia spotrebnej elektroniky.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Odoberaj REFRESHER videá