Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 2. 6. 2020 meniny má Xénia, Oxana

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
2
Dominik Vetrák
25. február 2017, 20:28
Čas čítania: 5:25
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Marec v kinách odštartuje blockbusterovú sezónu s Loganom, King Kongom, Kráskou a zvieraťom či slovenskými veľkofilmami

Pripravte si peňaženky, v marci strávime v kinách veľké množstvo času.

Dominik Vetrák
25. február 2017, 20:28
Čas čítania: 5:25
Marec v kinách odštartuje blockbusterovú sezónu s Loganom, King Kongom, Kráskou a zvieraťom či slovenskými veľkofilmami
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Už ani neviem, ako dlho sa takto stretávame každý mesiac. Zaoberať sa tým opakovane je pre nás tak trochu stereotypné, keďže vám pomaly vieme vymenovať premiéry v daných mesiacoch už naspamäť. Niekto má však aj normálny život, a preto nemusí vedieť, že ak je milovníkom filmov, v marci bude v kine tráviť množstvo času. Spolu si predstavíme 10 očakávaných filmov tohto mesiaca a na záver spomenieme aj ďalšie potenciálne kvalitné kúsky, ktoré môžu slovenských divákov zaujať. 

 

1. Logan - 2. marec

Treba ešte k tomuto filmu niečo písať? Všetci už dobre viete, kto tam bude hrať, kto to režíroval, o čom to bude a že sa pravdepodobne dočkáme úžasného filmu, ktorý si všade vo svete chvália. Jackman dal do roly všetko, čo mohol, všetci kompetentní sa snažili, aby bol jeho odchod od ikonického Wolverina dokonalou labuťou piesňou a zdá sa, že sa to aj podarilo. Náš sľub o tom, že po druhom traileri nezverejníme žiadne ďalšie zábery sme splnili a dúfame, že aj vďaka tomu si posledného Wolverina užijete v kinách o niečo viac. Ostáva už len čakať a zároveň dúfať, že deň premiéry tak skoro nenadíde, keďže emocionálna rozlúčka s Loganom nebude pre mnohých fanúšikov ľahká. 

 

 

2. Manchester by The Sea/Miesto pri mori - 2. marec
Z depresívnej nôty sme chceli uvoľniť, tento počin nám to však nedovolí. A keďže sme si o ňom už dosť povedali v tomto článku, v skratke vám pripomenieme, že Casey Affleck si ide po Oscara a Manchester by the Sea je filmom, po ktorom fajčiari cítia neprekonateľnú túžbu zapáliť si. Dej sa sústreďuje na osamelého bostonského údržbára Lee Chandlera (Casey Affleck), ktorý po smrti svojho staršieho brata Joea s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka. Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester by the Sea, kde vyrastal. Tam je nútený vyrovnať sa so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. 

 

 

3. Únos - 2. marec
Nie, fakt to nerobíme naschvál. Depresívny začiatok článku je jednoducho obrazom premiér, ktoré si v najbližší štvrtok môžete vychutnať aj vo vašom kine. Očakávaný slovenský film spustil ďalšie dohady o kontroverznosti svojej témy ako po posledných traileroch, tak plagáte. Všetko to bolo super, až kým neprišiel trailer s Kalim v pozadí. Slovenskí reperi jednoducho nie sú vhodní pre skladanie titulných piesní do vážnych filmových tém. Možno to nie je ničia chyba, ale jednoducho to k sebe nepasuje. Inak sa ale Únos javí ako veľmi kvalitný politický thriller, ktorý (možno) odkryje kus pravdy ohľadom toho, čo sa na Slovensku dialo v časoch minulých, aj keď nie dávnych. Film Únos pripomína, že k spravodlivému a čestnému štátu sa stále len blížime a kým sa s minulosťou nevyrovnáme, tak o demokratickej spoločnosti budeme len rozprávať.

 

 

4. Kong: Ostrov lebiek - 9. marec
Ja osobne sa na Konga veľmi teším. Doprčic, veď v tom bude hrať Hiddleston, Goodman, Larson, Jackson, Kebbell a ďalší. Možno by ešte stálo za pripomenutie, že sa tam údajne mihne aj nejaká veľká gorila, ktorá sa má v roku 2020 postaviť na striebornom plátne Edwardsovej Godzille. O scenár sa postarali talentovaní ľudia, o réžiu zase zanietený bradáč Jordan Vogt-Roberts, ktorý má pred sebou svetlú budúcnosť a taktiež sfilmovaný Metal Gear Solid (viac o tom tu). Bude to megalomanské, nesmierne akčné, dobrodružné a každý čaká, že aj skvelo zahrané. Možno to nebude úžas marca, ale sklamanie čaká len málokto.

 

 

5. Aj dvaja sú rodina - 9. marec

Očakávaná a chválená francúzska komédia s obľúbeným Omarom Sy (Intouchables, Jurassic World) má momentálne na IMDb  hodnotenie 7,4 a na ČSFD 84 %. Trailery taktiež hlásili vtipnú dramédiu so sympatickými hercami a zaujímavou zápletkou. Ide o remake Instructions Not Included z roku 2013. Na režisérsku stoličku zasadol Hugo Gelin, od ktorého môžete poznať napríklad portugalsko-francúzsku komédiu Zlatá klietka. Nová verzia bude mať názov Two Is A Family a podľa tvorcov zožne veľký úspech. Sy tu stvárni bezstarostného Samuela, muža, ktorý si žije svoj vysnívaný život bez záväzkov na slnečnej francúzskej riviére. Jedného dňa sa objaví jeho ex Clémence Poésy (ktorú si môžete pamätať z Harryho Pottera 4) a obráti mu život hore nohami. Samuel má totiž zrazu na krku malé dieťa. Nový prírastok do života sa mu nepozdáva, a tak sa vydá do Londýna vrátiť dievčatko mame. Tú však nenájde a nakoniec sa v Londýne usadí. Nájde si prácu ako kaskadér v televíznej šou a postupne sa stane milujúcim a nekonvenčným otcom. 

 


6. Piata loď - 16. marec

Piata loď je v tieni Únosu, a to celkom nezaslúžene. Zatiaľ čo Únos ťaží hlavne zo svojej témy, Piata loď by sa bližšie k divákom mohla dostať vďaka tomu, že na prestížnom festivale Berlinale získala vo svojej kategórii najvyššie ocenenie. Snímka nám predstaví tri generácie žien, najstaršia Irena (Johanna Tesařová) porodila svoju dcéru Luciu (Katka Kamencová) tesne pred 40-tkou, no svoju rolu matky celý život odmietala. Na starobu je chorá, no to jej nebráni používať citové vydieranie a vyhrážky na to, aby dosiahla to, čo chce. Lucia sa zo svojej matky v živote veľmi nepoučila a až keď na svet priviedla dcéru Jarku (10-ročná Vanessa Szamuhelová) si uvedomila, že rolu mamy nechce prijať. Výsledkom je rodina s nedostatkom blízkosti, intimity a lásky. A to sa nám príbeh ešte len začína. 7. Kráska a zviera - 16. marec

Prvá tohtoročná miliarda (tak dobre, ak rátame Rogue One, tak druhá) v kinách. Môžeme sa mýliť, ale vzhľadom na to, ako blízko k nej bola Kniha džungle, nemôžeme byť v tomto prípade optimistickejčí. Disneyho prvý film v tomto roku sa bude spoliehať na klasickú rozprávku, príjemné trailery a čarovnú Emmu Watson, na ktorú by sa v tomto prípade mohlo chodiť už len kvôli jej menu. Navyše sa očakáva aj kvalita, takže je skutočne možné, že tú miliardu Kráska a zviera trhnú. 

 


8. Život/Life - 23. marec
Nenápadné sci-fi zaujalo najmä druhým trailerom a lákavou synopsou, kedy astronauti objavia život na Marse, no čoskoro to oľutujú. Ešte viac však láka prítomnosť Jakea Gyllenhaala, ktorý do kín posiela jeden skvelý film za druhým. Okrem neho uvidíme aj Ryana Reynoldsa a hviezdu z Mission: Impossible Rebeccu Ferguson. Ostáva dúfať, že snímka neprepadne, keďže nevyzerá najhoršie. Múdrejší budeme po kino premiére. 

 


9. Chips - 23. marec

Najnovšia komédia tvorcu a herca Daxa Sheparda láka na R-kovú zábavu plnú chlípnych vtipov a necenzurovanej akcie. V príbehu nazrieme do sveta dvoch rozdielnych mužov, ktorí sa stanú súčasťou policajného CHPS (California Highway Patrol). Jeden z nich sa po motorkárskej kariére pokúša dať dokopy svoj život a manželstvo, jeho kolega, federálny agent v utajení, na druhú stranu vyšetruje veľkú lúpež vo vnútri samotného CHPS. Okrem Sheparda uvidíme aj Michaela Penu či Vincenta D’Onofria.

 


10. Ghost in the Shell - 30. marec
Na záver tu máme očakávané filmové spracovanie slávneho anime/mangy z dielne Masamuneho Shirowa. Hlavnú rolu The Major stvárni Scarlett Johansson, čo spôsobilo veľkú vlnu nevôle, ktorá už našťastie utíchla. Po premiére však môže vypuknúť nanovo, záležať bude od spokojnosti fanúšikov pôvodného materiálu. Trailery vyzerali sľubne, atmosféra a prostredie veľmi lákavo aj pre neznalcov príbehu a celkové žánrové zasadenie môže ulahodiť mnohým fanúšikom sci-fi. 


Vzhľadom na 5 víkendov v marci nás čaká 5 premietacích týždňov, čo sa odrzkadlí aj na mesačných tržbách celosvetovo. Hlavne ale na našich peňaženkách, keďže okrem týchto 10 filmov nás čakajú mnohé ďalšie očakávané premiéry. Spomenúť by sme mali francúzsku rozprávku Balerína, ktorá sa javí celkom sympatickým dojmom a možno nepôjde o výhradne detský počin. Bohužiaľ pre ňu, v danom týždni bude mať prednosť Logan, Únos a Manchester. Tešiť sa môžete aj na Portmanovej Jackie či dokument Hitchcock/Truffaut v kinách. Svojich divákov si pravdepodobne nájde aj dráma podľa skutočných udalostí Gold/Zlato s Matthewom McConaugheym v hlavnej role, o ktorej sa bohužiaľ veľa nerozpráva, svoje kvality však zrejme podľa zahraničných recenzií má. Podľa všetkého však dostane Weinsteinovcov do červených čísel.

 

V marci sa do kín dostane aj životopisná dráma Masaryk. O nej si niečo povieme v samostatnom článku. Potešíme aj hororových fanúšikov. Tí zrejme prídu o možnosť vidieť Get Out (100 % na Rottenoch) v tuzemských sálach, z nejakého dôvodu však budú mať možnosť vidieť ďalšie béčko menom Skryté zlo. Na záver tu máme drámu podľa skutočných udalostí s názvom Úkryt v Zoo, kde bude Jessica Chastain s Danielom Bruhlom ukrývať židov počas druhej svetovej vojny v ich Zoo a taktiež najnovšie dobrodružstvo Šmolkov s podtitulom Zabudnutá dedinka. Na aké filmy plánujete zájsť vy?

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: csfd.cz Tagy: kino
Ohodnoť článok
24
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.