Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. októbra 2016, 10:26
Čas čítania 0:00
johnnybravo

Šikovný nástroj ti vytvorí portrét od legendárneho slovenského ilustrátora Ľudovíta Fullu len na základe tvojho mena

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Pocta slovenskej legende.

Možno ti už dnes jeho meno veľa nehovorí, ale Ľudovít Fulla patril, patrí a stále bude patriť do spoločnosti tých najväčších slovenských umeleckých legiend. Ak si o ňom ešte nikdy v živote nepočul, čo dúfame, že nie je pravda, potom o ňom stačí povedať toľko, že bol vynikajúcim maliarom, ilustrátorom a grafikom, ktorý na Slovensko priniesol modernú tvorbu vo svojej oblasti.

Vo svojej kariére stál napríklad za pôvodnými ilustráciami v knihe o detských riekankách Varila myšička kašičku od Márie Rázusovej-Martákovej a okrem toho sa aj navždy zapísal do slovenských dejín rôznymi štýlmi, formami a druhmi kresieb a malieb. V rámci projektu Vytvorené na Slovensku sa potom partia šikovných ľudí na čele s Ondrejom Jóbom pustila do tvorby zaujímavého nástroja s názvom Fulla Generátor. Vďaka nemu sa ti po vpísaní akéhokoľvek mena zobrazí špecifická ilustrácia založená na Fullovej tvorbe z rokov 1959 až 1960, ktorá síce nepatrí medzi jeho najcharakteristickejšie, ale je o to fascinujúcejšia v oblasti tvarov transformujúcich sa do portrétov.

S Fulla Generátorom sa môžeš naplno pohrať na tomto odkaze. 

Šikovný nástroj ti vytvorí portrét od legendárneho slovenského ilustrátora Ľudovíta Fullu len na základe tvojho mena
Zdroj: Fulla Generátor
Domov
Zdieľať
Diskusia