10. augusta 2024 o 11:00
Čas čítania 0:22
Richard Balog

KVÍZ: Vieš, koľko olympijských medailí získali najúspešnejší športovci v histórii?

Zdroj: TASR - Michal Svítok
ŠPORT KVÍZ OLYMPIJSKÉ HRY ŠPORT

Ak zvládneš plný počet správnych odpovedí, môžeš sa považovať za skutočného športového odborníka.

Olympijské hry sú oslavou športu a vrcholom v kariére každého športovca, a to bez ohľadu na to, či hrá futbal, stolný tenis, pláva, beží, šermuje, bicykluje, surfuje alebo strieľa z luku.

Zlatá medaila, respektíve cenný kov z hier, je pre všetkých sen už od detstva, ktorý si splnia len tí najlepší. Otestuj svoje znalosti zo sveta športu a uhádni, koľko olympijských medailí získali najúspešnejší športovci v histórii, medzi ktorými nájdeš napríklad Michaela Phelpsa či Usaina Bolta.

Na záver musíme dodať, že OH 2024 v Paríži sú skvelé a ponúkajú často nadľudské výkony, ktoré len ticho obdivujeme.

KVÍZ: Otestuj svoju pamäť a zisti, ako pozorne si sledoval/-a EURO 2024 KVÍZ: Otestuj svoju pamäť a zisti, ako pozorne si sledoval/-a EURO 2024 18. júla 2024 o 11:30
Kvíz
Vieš, koľko olympijských medailí získali najúspešnejší športovci v histórii?
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke bývalý americký plavec Michael Phepls?
Vysvetlenie
Michael Phelps získal 28 medailí, z toho 23 zlatých, 3 strieborné a 2 bronzové. Svetová legenda plávania drží celkový rekord v počte cenných kovov z olympijských hier.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke bývalá česko-slovenská gymnastka Věra Čáslavská?
Vysvetlenie
Čoskoro 75-ročná česko-slovenská ikona gymnastiky získala na olympijských hrách spolu 11 cenných kovov. Najväčšie úspechy v kariére dosiahla v roku 1968 v Mexico City, odkiaľ priniesla 4 zlaté medaily a 2 strieborné.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke americká plavkyňa Katie Ledecky?
Vysvetlenie
Rodáčka z Washingtonu, ktorá študovala na prestížnej Stanford University, získala 14 cenných kovov na olympijských hrách. V Paríži potvrdila svoju dominanciu v plávaní, keď si domov odniesla 2 zlaté medaily, 1 striebornú a 1 bronzovú. Zároveň je najúspešnejšou plavkyňou v histórii.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke najúspešnejší slovenský športovec na OH Michal Martikán?
Vysvetlenie
Rodák z Liptovského Mikuláša štartoval na piatich olympijských hrách a získal 5 cenných kovov pre našu krajinu. Vo vodnom slalome dosiahol 2 zlaté medaily, 2 strieborné a 1 bronzovú.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke bývalý jamajský šprintér Usain Bolt?
Vysvetlenie
Najznámejší šprintér v 21. storočí má doma ukrytých 8 cenných kovov z olympijských hier, z toho všetky sú zlaté. Bolt je zároveň držiteľom svetových rekordov v behu na 100 metrov s časom 9,58 sekundy aj v behu na 200 metrov s časom 19,19 sekundy.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke americká gymnastka Simone Biles?
Vysvetlenie
27-ročná rodáčka z Columbusu získala na troch olympijských hrách dokopy 11 cenných kovov, z toho až 7 zlatých.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke bývalý americký šprintér a atlét Carl Lewis?
Vysvetlenie
Jeden z najznámejších atlétov v histórii získal na olympijských hrách v Los Angeles, Soule, Barcelone a Atlante dokopy 10 cenných kovov, z toho 9 zlatých.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke bývalá jamajská šprintérka Shelly-Ann Fraser-Pryce?
Vysvetlenie
152 centimetrov vysoká šprintérka z Kingstonu získala počas troch olympijských hier dokopy 8 medailí vrátane 3 zlatých.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke bývalý americký plavec Ryan Lochte?
Vysvetlenie
V súčasnosti 40-ročný bývalý športovec bol takmer celú kariéru v tieni Michaela Phelpsa, avšak napriek tomu získal na olympijských hrách 12 cenných kovov a je považovaný za jedného z najlepších plavcov v histórii.
Koľko olympijských medailí vlastní v zbierke čínska plavkyňa Zhang Yufei?
Vysvetlenie
Stále len 26-ročná plavkyňa, ktorá štartovala aj na OH 2024 v Paríži je držiteľkou 10 olympijských medailí, z toho 6 získala v posledných týždňoch.