Richard Balog

KVÍZ: Otestuj svoju pamäť a zisti, ako pozorne si sledoval/-a EURO 2024

Zdroj: TASR/ Martin Baumann
ŠPORT EURO 2024 FUTBAL KVÍZ

Turnaj v Nemecku priniesol množstvo nezabudnuteľných momentov. Spomenieš si na všetky?

Futbalový turnaj EURO 2024, na ktorom sa predstavili najlepšie reprezentácie z Európy vrátane Slovenska, vyvrcholil v nedeľu večer víťazstvom Španielska proti Anglicku vo finálovom zápase pred približne 65-tisíc divákmi na štadióne v Berlíne.

V Nemecku sme videli kvalitný turnaj, ktorý priniesol množstvo nezabudnuteľných momentov, ako napríklad smolný osemfinálový zápas našej reprezentácie proti Albionu alebo dramatické penaltové rozstrely. Otestuj svoju pamäť a v kvíze zisti, ako pozorne si sledoval/-a tohtoročné majstrovstvá Európy.

KVÍZ: Poznáš prezývky známych futbalistov? Uhádni, koho volajú Spice Boy, Žralok alebo Donatello KVÍZ: Poznáš prezývky známych futbalistov? Uhádni, koho volajú Spice Boy, Žralok alebo Donatello 17. júna 2024 o 11:00
Kvíz
Otestuj svoju pamäť a zisti, ako pozorne si sledoval/-a EURO 2024
115
Ktorý hráč strelil prvý gól na turnaji EURO 2024?
Florian Wirtz
Jamal Musiala
Kai Havertz
Emre Can
Vysvetlenie
Otvárací gól na šampionáte v Nemecku strelil záložník tímu Bayer 04 Leverkusen v zápase proti Škótsku po 10 minútach hry.
215
Ktorý brankár mal najviac úspešných zákrokov na turnaji EURO 2024?
Diogo Costa
Giorgi Mamardashvili
Mert Gunok
Unai Simón
Vysvetlenie
Spomedzi všetkých brankárov, ktorí chytali na turnaji v Nemecku, si pripísal najviac úspešných zákrokov (29) reprezentant Gruzínska.
315
Ktorý hráč strelil najrýchlejší gól na turnaji EURO 2024?
Nedim Bajrami
Khvicha Kvaratskhelia
Youri Tielemans
Ivan Schranz
Vysvetlenie
Najrýchlejší gól na turnaji EURO 2024 strelil Nedim Bajrami v zápase Albánska proti Taliansku, a to už po 23 sekundách hry, keď prekonal brankára Gianluigiho Donnarummu. Išlo zároveň o najrýchlejší gól v histórii európskeho šampionátu.
415
Ktorý slovenský futbalista získal 2 ocenenia najlepšieho hráča zápasu na turnaji v Nemecku?
Martin Dúbravka
Stanislav Lobotka
Ondrej Duda
Vysvetlenie
Záložník, ktorý hráva v tíme SSC Neapol, získal toto ocenenie v zápase proti Belgicku a Rumunsku v skupinovej fáze turnaja.
515
Koľko neuznaných gólov strelil na turnaji EURO 2024 belgický útočník Romelu Lukaku?
1
2
3
4
Vysvetlenie
VAR obral belgického útočníka o 2 góly v zápase proti Slovensku a neskôr o 1 presný zásah v zápase s Rumunskom.
615
Ktorý z týchto hráčov strelil gól v každom zápase v skupinovej fáze turnaja EURO 2024?
Georges Mikautadze
Cody Gakpo
Vysvetlenie
Reprezentant Gruzínska skóroval v skupine F proti všetkým súperom – Turecku, Českej republike aj Portugalsku.
715
Proti komu strelil Arda Güler svoj prvý reprezentačný gól za A-mužstvo na turnaji v Nemecku?
Česká republika
Rakúsko
Holandsko
Gruzínsko
Vysvetlenie
Jeden z najväčších talentov tureckého futbalu, ktorý hrá v tíme Real Madrid CF, strelil svoj prvý gól na medzinárodnej scéne v zápase skupinovej fázy proti Gruzínsku.
815
V zápase Českej republiky proti Turecku v skupine F rozhodca udelil najviac kariet na turnaji. Pamätáš si ich presný počet?
12
16
18
20
Vysvetlenie
Rumunský rozhodca István Kovács vytiahol v zápase spolu 18 kariet – 16 žltých a 2 červené.
915
Ktorý hráč strelil víťazný gól Anglicka v zápase proti Slovensku v osemfinále šampionátu?
Jude Bellingham
Bukayo Saka
Harry Kane
Ivan Toney
Vysvetlenie
V predĺžení osemfinálového zápasu rozhodol o triumfe Anglicka kapitán tímu Harry Kane.
1015
Proti ktorému tímu nepremenil Cristiano Ronaldo penaltu v predĺžení osemfinálového zápasu?
Slovinsko
Francúzsko
Holandsko
Nemecko
Vysvetlenie
Kapitán portugalskej reprezentácie zlyhal na bielom bode proti Slovinsku, keď jeho strelu úspešne vyrazil brankár Jan Oblak. V následnom rozstrele Cristiano Ronaldo uspel a jeho tím postúpil do štvrťfinále turnaja.
1115
V ktorom meste bol zápas osemfinále medzi Nemeckom a Dánskom, ktorý rozhodca prerušil na približne 20 minút pre silnú búrku?
Mníchov
Hamburg
Frankfurt
Dortmund
Vysvetlenie
Osemfinálový zápas Nemecka s Dánskom videli fanúšikovia na štadióne Signal Iduna Park v Dortmunde.
1215
Ktorý z týchto hráčov bol najstarším strelcom na turnaji EURO 2024?
Cristiano Ronaldo
Luka Modrić
Olivier Giroud
Josip Iličić
Vysvetlenie
Kapitán chorvátskej reprezentácie strelil gól v zápase proti Taliansku vo veku 38 rokov a 289 dní.
1315
Aký bol spoločný vek dvoch najvýraznejších hráčov v ofenzíve Španielska vo finálovom zápase – Nica Williamsa a Lamineho Yamala?
36
37
38
39
Vysvetlenie
Obaja hráči oslávili narodeniny počas turnaja EURO 2024. Zatiaľ čo Nico Williams mal 12. júla 22 rokov, tak najlepší mladý hráč na šampionáte Lamine Yamal sfúkol o deň neskôr na torte 17 sviečok.
1415
Ktorý hráč strelil vyrovnávajúci gól Anglicka vo finálovom zápase proti Španielsku?
Bukayo Saka
Cole Palmer
Ollie Watkins
Vysvetlenie
O vyrovnanie na 1 : 1 sa postaral záložník tímu Chelsea FC, a to len 3 minúty po tom, čo vstúpil na ihrisko.
1515
Ktorý hráč strelil rozhodujúci gól vo finálovom zápase šampionátu EURO 2024?
Lamine Yamal
Mikel Merino
Mikel Oyarzabal
Dani Olmo
Vysvetlenie
O zlatý gól sa postaral útočník tímu Real Sociedad, a to v 86. minúte po nádhernej asistencii Marca Cucurellu.