Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je vytvorený v rámci mediálnej spolupráce so spoločnosťou Oktagon.
20. marca 2024, 17:00
Čas čítania 1:57

Robert Pukač: „Mal som pocit, že celý svet je proti mne.“ Svoje chyby z minulosti chce napraviť v zápase proti Jungwirthovi

ŠPORT MMA OKTAGON OKTAGON MMA ŠPORT
Uložiť Uložené

Bojovníci si zmerajú svoje sily už 23. marca na udalosti Oktagon 55.

Robert Pukač nevstupoval v júni 2022 medzi pletivá v ideálnom mentálnom rozpoložení. „Bojoval som sám so sebou, s okolím a celkovo inými problémami než so zápasníkom samotným. Odišla mi sústredenosť, robil som v živote chybné kroky,“ vracia sa s odstupom k neľahkému obdobiu 31-ročný Slovák.

V tom čase bol ešte súčasťou bratislavskej Octagon Fighting Academy. Dôverne známe prostredie mu už však postupne prestávalo prospievať. „Začalo sa tam zgrupovať veľa ľudí, čo mi vôbec nevyhovovalo. Pripadal som si ako niekde v pásovej výrobe, kde neustále musím dokazovať nejakú svoju hodnotu. Necítil som sa dobre a ako mladý človek som nevedel nájsť správny problém, čím to je,“ opisuje náročnú časť kariéry Robert Pukač.

S výsledkom nie je do dnešného dňa zmierený. Robert Pukač (16-12-1) cíti, že nastal správny čas, aby napravil zaváhanie spred dvoch rokov. Na turnaji Oktagon Prime 5 v Šamoríne z duelu proti Christianovi Jungwirthovi (14-8) nečakane odstúpil, čím sa postaral o obrovský šok. 23. marca príde na nemeckú pôdu, kde by rád porazil domáceho miláčika.

pozri si OKTAGON 55

„Mal som pocit, že celý svet je proti mne“

Úvod konfrontácie proti nemeckému „Keltovi“ mu vyšiel. V očiach bodových rozhodcov by ho podľa všetkého ovládol. Len čo sa však začala druhá päťminútovka, niekde nastal zlom.

„Zrazu som si uvedomil, že som v úplne bezvýchodiskovej situácii. Už som tam šiel s ľuďmi, s ktorými som sa necítil dobre. Mal som pocit, že celý svet je proti mne. Opúšťala ma taká chuť, nevedel som, za koho bojujem, prečo to robím,“ úprimne priznáva Robert Pukač.

Po zaznení gongu sa presunul do rohu, kde odštartoval nevídaný boj. Obrovský psychický nápor už skúsený matador neuniesol. V momente bol pevne rozhodnutý z bitky odstúpiť – presvedčiť ho nedokázalo nič.

„Skončilo sa druhé kolo a na mňa to celé doľahlo. Povedal som si, že už tam nechcem byť ani sekundu, proste musím celý svoj život od základu zmeniť, celé to prekopať. Takto som sa už jednoducho nechcel cítiť,“ vybavuje si Robert Pukač trpké chvíle, ktoré ho však prinútili spraviť potrebný posun.

Čas odčiniť chyby z minulosti

Robert Pukač po tomto meraní síl zmenil prostredie. Spolu s dlhoročným kolegom Františkom Fodorom (10-7) sa postupne udomácnili v útulnom NKMC. Prešlo 6 mesiacov a prišla ďalšia skúška. Súboj proti ostrieľanému Tomášovi Melišovi (10-9-2) hrdý Bratislavčan suverénne zvládol. „Vlialo mi to energiu. Prvýkrát v živote som si uvedomil, že je to o mne, o jednotlivcovi, nie o tom mieste, kde a s kým trénujem,“ konštatuje spokojne.

Keď si veterán Oktagonu MMA všimol, že Christian Jungwirth ešte pár týždňov pred podujatím v Stuttgarte nemal súpera, rozhodol sa konať a organizácii situáciu zjednodušiť. Nezlomného Nemca vyzval, aby si doriešili otvorené účty. Ponuka bola bleskovo prijatá.

„Rozumiem, čo ma tam čaká – nasratý Jungwirth, ktorý pôjde do mňa. Budem musieť robiť to isté. Bude si myslieť, že ak zatlačí, ja sa zlomím, vníma ma takto. Ale ja mám seba vyhodnoteného tak, že som lepší bojovník a vyhrám,“ sebavedomo sa vyslovuje pred misiou na nepriateľskej pôde Robert Pukač.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Domov
Zdieľať
Diskusia