Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. februára 2024, 15:13
Čas čítania 0:52
Radka Klučárová

Akčné prestrelky a vybuchujúce autá v 90. rokoch: najočakávanejšia slovenská hra Vivat Slovakia vyjde už čoskoro

ZAUJÍMAVOSTI ČESKÉ A SLOVENSKÉ HRY HRY NAJOČAKÁVANEJŠIE HRY NOVÉ HRY (AKÉ HRY VYCHÁDZAJÚ) SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Vivat Slovakia je vyvíjaná na PC platformu s operačným systémom Windows.

Už čoskoro sa dočkáme najočakávanejšej slovenskej hry Vivat Slovakia. Tvorcovia sa ju rozhodli vydať formou Early Access, teda predbežného prístupu, a prví hráči si ju zahrajú už 18. apríla 2024. 

Vďaka tejto forme predaja sa vývojárom podarí získať nevyhnutné prostriedky a čas na úplné doladenie hry. „Vydaním Vivat Slovakie v Early Accesse získame práve ten druhý dych, ktorý tak nutne potrebujeme, aby sme túto predstavu pretavili do reality. Hra v tejto podobe uzrie svetlo sveta už 18. 4. 2024. Do tohto dôležitého dátumu a, samozrejme, aj po ňom budeme naďalej naplno pracovať na zveľaďovaní virtuálnej Bratislavy a strhujúceho príbehu, ktorý sme v nej rozpovedali,“ priblížili.

Dve strany kazety

„Hra vyjde na dve časti, na dve strany kazety. Strana A a strana B,“ vysvetľuje tím okolo projektu Vivat Slovakia. Strana A ako Early Access a strana B ako full release, teda ako plné vydanie. „Vivat Slovakia sa z A-Side bezplatnými aktualizáciami postupne transformuje na B-Side,“ dodávajú.

Hra je zasadená do prostredia divokých 90. rokov na Slovensku. Trailer zobrazuje postavu muža, ktorý kráča pochmúrnymi ulicami Bratislavy. Tvorcovia v ňom zároveň priblížili viaceré možnosti hry – prostredie, výber zbraní, oblečenia a pod. V hre nebudú chýbať akčné prestrelky či vybuchujúce autá, skrátka, realita prvých rokov samostatnej Slovenskej republiky.

Ak sa už ani ty nevieš dočkať, pridaj sa na wishlist a nezmeškaj vydanie hry. 

Domov
Zdieľať
Diskusia