Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. februára 2023, 12:30
Čas čítania 4:00
Jakub Paulík

Najškaredšia žena sveta si ročne zarobila viac ako priemerný Slovák za celý život. Po smrti manžela musela uživiť štyri deti

ZAUJÍMAVOSTI FREAK SHOW MARY ANN BEVAN
Uložiť Uložené

Dokázala zarobiť poriadny balík peňazí a dokonca si našla v cirkuse aj lásku.

Mary Ann Bevan vystupovala vo freak show ako „najškaredšia žena sveta“. Pre raritné ochorenie sa jej telo oproti mladosti zmenilo na nespoznanie. Výrazne odlišná bola najmä tvár, ktorá nadobudla mužské rysy. Po smrti manžela potrebovala uživiť rodinu, a tak sa pridala k cirkusu. Na súčasné pomery si v niektorých rokoch dokázala zarobiť milióny eur. Pravidelne však musela trpieť výsmech.

Okrem „najškaredšej ženy sveta“ sa na pódiách freak show objavovala aj polonahá Hotentotská venuša či otec so synom, ktorým pre syndróm vlkolaka hovorili potomkovia medveďa. Pridaj sa k členom klubu Refresher+ a dozvieš sa o ďalších neobyčajných životných príbehoch.
Mary Ann Bevan
Zdroj: Wikimedia/Publc Domain

Do mesta chodievala iba potme

Pred divákmi v 20. rokoch minulého storočia vystupovala ako „najškaredšia žena na svete“. Nešlo pritom len o nelichotivú prezývku. Mary Ann Bevan skutočne vyhrala v súťaži, do ktorej sa mali hlásiť fyzicky odpudivé ženy. Získala prvé miesto a porazila približne 250 súťažiacich.

Odporúčané
Mužovi z brucha vyrástlo parazitické dvojča: abnormalitu využil vo svoj prospech a stal sa cirkusovou hviezdou Mužovi z brucha vyrástlo parazitické dvojča: abnormalitu využil vo svoj prospech a stal sa cirkusovou hviezdou 16. apríla 2024, 14:30

Jej atypicky vyzerajúca tvár zaujala šoumenov, ktorí ju s radosťou prijali do cirkusov známych ako freak show, kde vystupovali ľudia s biologickými odchýlkami. Mary Ann Bevan spočiatku váhala, ale potrebovala uživiť svoje štyri deti. Bola plachá a zo svojho prívesu okrem vystúpení vychádzala iba v noci. Sebavedomie jej dozaista nedodali ani výsmešné komentáre divákov.

„Ako by sa ti páčilo, keby sa si sa pri hentej prebúdzal, Charlie?“ pýtala sa vraj jedna žena svojho manžela počas toho, ako si prezerala „najškaredšiu ženu sveta“. „Kriste, no nie je hrozná?!“ poznamenal podľa knihy Cheapjack od Philipa Allinghama ďalší pán. Mary Ann Bevan si však podľa autora podobné komentáre príliš nevšímala alebo si na ne časom zvykla. Úsmev jej vraj po urážkach z tváre nezmizol.

Vyskúšaj predplatné REFRESHER+
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 130148 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Koľko si dokázala zarobiť oproti priemernému platu Slovákov za rok 2022.
  • Ako uznávaný lekár kritizoval slávny magazín za nevhodný článok o svojej pacientke Mary Ann Bevan.
  • Aké ochorenie jej diagnostikovali a čo s ňou spravilo.
  • Čím zaujala agenta, ktorý ju najal do cirkusu.
  • Čo o Mary Ann Bevan povedala jej dcéra.
Domov
Zdieľať
Diskusia