Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. júna 2022, 15:26
Čas čítania 0:44
Jana Chovancová

Organizátori festivalu Lovestream sa ospravedlnili za konflikt s Ukrajincom, ktorý chcel držať ukrajinskú vlajku

NEWS BRATISLAVA LOVESTREAM FESTIVAL RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT UKRAJINA VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

SBS, ktorá bola na podujatí, mal na starosti externý dodávateľ, ktorého organizátorom pridelil Národný futbalový štadión.

V nedeľu 12. júna došlo na bratislavskom festivale Lovestream k incidentu, keď bezpečnostná služba nedovolila mladému Ukrajincovi držať počas festivalu ukrajinskú vlajku. Dôvodom údajne bolo to, že podľa člena SBS nešlo o „politický festival“. Organizátori sa za tento incident ospravedlnili vo facebookovom statuse. 

Festival Lovestream bol na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne od piatka do nedele. Vystúpili na ňom napríklad známa popová speváčka Dua Lipa či kapela Red Hot Chili Peppers. Počas nedeľňajšej šou sa však odohrala nepríjemnosť, za ktorú sa organizátori ospravedlnili na svojej facebookovej stránke.

„Dovoľte nám sa ospravedlniť a objasniť situáciu s SBS službou na festivale. Problémy evidujeme a veľmi nás to mrzí. Zabezpečenie bezpečnostnej služby vo vonkajších priestoroch štadióna však bolo v kompetencii externého dodávateľa, ktorého sme mali prideleného na základe zmluvy s Národným futbalovým štadiónom, a tak sme nemali na výber,“ píšu na sociálnej sieti. 

Anketa:
Zúčastnil si sa festivalu Lovestream? 
Áno.
Nie.
Áno.
25 %
276 Hlasov
Nie.
75 %
807 Hlasov

V statuse spomenuli, že ich správanie SBS mrzí a do budúcna sa pokúsia takýmto problémom vyhnúť. 

„I napriek tomu veríme, že ste si festival užili. Robili sme, čo bolo v našich silách, a vaše pozitívne odozvy nás motivujú urobiť ďalší ročník ešte lepším,“ dodali na záver organizátori. 

Domov
Zdieľať
Diskusia