Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. júna 2022, 6:53
Čas čítania 1:18
Dominik Vetrák

Remake hry Resident Evil 4 vyjde v roku 2023 exkluzívne pre PS5 a PS VR2. Playstation nám ukázalo, prečo sa oplatí kúpiť PS5

Remake hry Resident Evil 4 vyjde v roku 2023 exkluzívne pre PS5 a PS VR2. Playstation nám ukázalo, prečo sa oplatí kúpiť PS5
Zdroj: Capcom
TECH PS5
Uložiť Uložené

Playstation odhalilo budúcnosť videohier na PS5 a PS VR2.

Playstation počas svojej prezentácie ohlásilo viacero nových hier. Začalo s odhalením remaku Resident Evil 4. Azda najlepšia hra zo série Resident Evil sa dostane na nové platformy s prerobenou „grafikou“ už 24. marca 2023. Zdá sa však, že remake bude exkluzívny pre PS5. 

Zatiaľ nevieme, ako bude remake odlišný od pôvodnej hry z roku 2005, no je isté, že bude vyzerať veľmi moderne. Štúdio Capcom pripravuje aj exkluzívny obsah pre svoju pripravovanú virtuálnu realitu PS VR2. Fanúšikovia Resident Evil sa môžu tešiť aj na špeciálny PS VR2 mód pre hru Resident Evil: Village, ktorá vyšla v roku 2021.  

Playstation si niečo prichystalo aj pre milovníkov zombíkovského žánru. The Walking Dead: Retribution sa na PS VR2 dostane a ponúkne strhujúcu akciu a množstvo brutálneho zabíjania zombíkov.

Adventúrny titul Stray vychádza 19. júla na PS5 a PS4. Sympaticky vyzerajúca „skákačka“, v ktorej ovládaš mačku v cyberpunkovom prostredí, bude zdarma pre predplatiteľov extra služby PS Plus. V hre budeš v koži mačky prekonávať rôzne prekážky. 

Ďalej sme videli survival horor The Callisto Protocol od pôvodných tvorcov Dead Space. Trailer nám ukázal strašidelné scény, ktoré vyvolávali hrôzu. Samozrejmosťou boli nepríjemné, hororové momenty a zabíjanie príšer. Fanúšikov hororu poteší jeho hrateľnosť plná napätia i znervózňujúcich momentov a atmosféra ako z hry Dead Space.

Odporúčané
PlayStation nás posadilo na zadok s trailermi nových hier. Metro 2033 vo virtuálnej realite a graficky božský Death Stranding 2 PlayStation nás posadilo na zadok s trailermi nových hier. Metro 2033 vo virtuálnej realite a graficky božský Death Stranding 2 1. februára 2024, 10:00

Dej hry The Callisto Protocol sa bude odohrávať na jednom z mesiacov planéty Jupiter. Hra vychádza 2. decembra 2022, len mesiac pred remakom Dead Space 1. 

Najlepšie vyzerajúcou hrou pre PS VR2 bolo Horizon: Call of the Mountain. Pre fanúšikov akčných, virtuálnych hier a sci-fi série Horizon pôjde o povinnú jazdu. Dátum vydania nepoznáme, keďže pôjde o hru, ktorá vyjde zároveň s virtuálnou realitou PS VR2, a tá ešte stále nemá dátum vydania.

Vrcholom večera bola ukážka hrateľnosti a príbehu z japonského RPG Final Fantasy XVI. Hra plná bojovania proti ľudským armádam a fantasy príšerám vyjde exkluzívne pre PS5 už v lete 2023. 

P.S.: Street Fighter 6 vychádza v roku 2023 na PS4, PS5, Xbox Series X/S a PC.

Domov
Zdieľať
Diskusia