Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. marca 2022, 9:23
Čas čítania 1:09
Daniel Mikolášik TASR

Radio_Head Awards získali Chiki liki tu-a, Pil C či Tamara Kramar. Na odovzdávaní cien si uctili aj Lasicu a Žbirku

HUDBA HUDBA RADIO_HEAD AWARDS
Uložiť Uložené

Chiki liki tu-a a Tamara Kramar počas večera aj vystúpili.

V Slovenskom rozhlase udeľovali hudobné ceny Rádia_FM. Na 14. ročníku Radio_Head Awards bodovali Chiki liki tu-a, Lash & Grey či Tamara Kramar. Ocenenia pre domácich interpretov odovzdávali počas dvoch slávnostných večerov.


V sobotu večer odhalili mená ďalších ocenených v rámci hudobných cien Radio_Head Awards a vznikol tak kompletný zoznam víťazov 14. ročníka. Prešovskí Chiki liki tu-a nahrali podľa hlasovania poslucháčov album roka. Objavom minulého roka sa stala hudobníčka Tamara Kramar a debut roka nahrali Vec Švidraň.

Odporúčané
Tamara Kramárová: Vždy odmietam, keď sa chce otec za mňa prihovárať. Hodlám uspieť v hudbe svojou zásluhou, nie priezviskom Tamara Kramárová: Vždy odmietam, keď sa chce otec za mňa prihovárať. Hodlám uspieť v hudbe svojou zásluhou, nie priezviskom 24. júna 2021, 9:30

Skladbou roka sa stala After War dvojice Lash & Grey, ktorí tak v hlasovaní poslucháčov predbehli po dvakrát nominovaných Chiki liki tu-a a Štefana Kráľoviča s projektom FVLCRVM. „Darilo sa aj kapele Noční jazdci, ktorá si odniesla ocenenie Nadácie Advance Investments, ktoré im pomôže nahrať svoj debutový album,“ uviedol pre TASR PR manažér RTVS Filip Púchovský.


Chiki liki tu-a a Tamara Kramar počas večera aj vystúpili. Milana Lasicu si hneď na úvod večera uctili skladbou Bolo nás jedenásť. Prekvapením večera bolo vystúpenie, ktoré na počesť zosnulého Miroslava Žbirku odohrala superskupina, ktorá vznikla len pre tento večer.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tamara (@tamarakramar)

Stretli sa v nej Nora Ibsenová (Fallgrapp), Anna Óváry (Buy Her Sugar), Pavol Hubinák, Štefan Bugala, Daniel Baláž či Juraj Gregorík. Miroslav Žbirka počas večera získal in memoriam ocenenie za prínos do hudby.


Už počas piatkového (25. 3.) večera udelili ceny víťazom porotcovských kategórií. Počas žánrovo bohatého večera sa darilo aj projektu Isama Zing Jonatána Pastirčáka, ktorý nahral album roka podľa novinárov.

Ceny z dielne sochárky Miry Podmanickej, ktoré navrhla Bety K. Majerníková, si odniesli aj Pil C, Angrusori, Subtension či Cranial Void. V kategórii jazzová hudba bodovali hneď dvaja interpreti – Lukáš Oravec a František Báleš Ansámbel.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PIL C (@pil_c)

Domov
Zdieľať
Diskusia