Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. septembra 2021, 11:08
Čas čítania 0:45
Kamila Šebestová TASR

Minister vnútra Mikulec zostáva vo funkcii. Opozícii sa ho nepodarilo odvolať

NEWS NÁRODNÁ RADA SR ROMAN MIKULEC
Uložiť Uložené

Roman Mikulec naďalej zostáva vo funkcii ministra vnútra.

Roman Mikulec naďalej zostáva vo funkcii ministra vnútra. Za jeho odvolanie hlasovalo 52 poslancov, proti bolo 69. Nakoniec sa ho teda nepodarilo odvolať. Na jeho odvolanie bola potrebná nadpolovičná väčšina, teda 76 poslancov. Hlasovania sa zdržalo 14 poslancov, jeden nehlasoval. 

Mikulca podporila väčšina vládnej koalície, viacerí poslanci z klubu Sme rodina sa zdržali.

Návrh na vyslovenie nedôvery Romanovi Mikulcovi iniciovala opozičná strana Smer-SD. Odôvodňovali to najmä situáciou v jeho rezorte a v bezpečnostných zložkách. Vyčítali mu aj podozrenie z korupcie. 

Šéf Smeru-SD Robert Fico viackrát vyzval ministra, aby z funkcie odišiel, kým sa neukážu ďalšie, závažnejšie podozrenia voči nemu. Odvolávanie Mikulca navrhovala opozícia viackrát, pre obštrukcie koalície sa však návrhy odkladali.

Včera mali politici k odvolávaniu v parlamente viaceré prejavy, počas ktorých došlo k osobným útokom. Minister financií Igor Matovič si počas vystúpenia opozičného poslanca Roberta Fica vytvoril malý transparent s nápisom „Vrah na rohu ulice o morálce káže“.

Odporúčané
Lepšie byť mafián ako plagiátor, tvrdí Fico. Matovič ho označil za vraha, ktorý káže o morálke Lepšie byť mafián ako plagiátor, tvrdí Fico. Matovič ho označil za vraha, ktorý káže o morálke 23. septembra 2021, 12:51

Robert Fico v prejave okrem iného obhajoval neprávoplatne odsúdeného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Tvrdí, že kajúcnik Ľudovít Makó, ktorý vypovedal proti Kováčikovi, je „podplácaný desaťmiliónovými zákazkami“.

Keď Boris Kollár nepriamo nazval Roberta Fica mafiánom, odpovedal na to: „Lepšie byť mafián ako plagiátor.“

Odporúčané
Lepšie byť mafián ako plagiátor, tvrdí Fico. Matovič ho označil za vraha, ktorý káže o morálke Lepšie byť mafián ako plagiátor, tvrdí Fico. Matovič ho označil za vraha, ktorý káže o morálke 23. septembra 2021, 12:51
Domov
Zdieľať
Diskusia