Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Tento článok je vytvorený v rámci mediálnej spolupráce so spoločnosťou Injoy.
22. septembra 2021, 15:30
Čas čítania 3:49
refresher team

Máš jedinečnú možnosť poslať do Kanady jedného študenta úplne zadarmo. Komu zmeníš život?

REFRESHER
Uložiť Uložené

Pozri sa, komu môžeš odovzdať svoj hlas.

Mnohí mladí ľudia túžia po kvalitnom vzdelaní a skúsenostiach zo zahraničia. Refresher sa v spolupráci s agentúrou Injoy rozhodol tento sen jednému študentovi splniť. Injoy pomáha mladým ľuďom vycestovať do zahraničia, a to či už chcú pracovať, študovať, zlepšiť sa v angličtine alebo spoznávať nové krajiny a ich kultúru.

Rozhodnúť o výhercovi môžeš aj ty

Na našom instagramovom účte sme vyhlásili súťaž o štúdium na prestížnej univerzite v Kanade. V prvom kole súťaže sa z komentárov pod príspevkom vyžrebovalo 30 uchádzačov. V druhom kole následne odborná porota vybrala 6 finalistov na základe krátkych videí, v ktorých mali uchádzači zdôvodniť, prečo by mali do Kanady poletieť práve oni. No v poslednom treťom kole rozhodovanie nebude ani na náhode, ani na porote. O tom, kto pôjde študovať do krajiny s najkvalitnejším vzdelávacím systémom, môžeš rozhodnúť aj ty.

Finalista, ktorý dostane najviac hlasov, získa ročné štúdium na Canadian College vo Vancouveri v hodnote 10 000 kanadských dolárov, teda približne v hodnote 6 700 eur úplne zadarmo. Okrem toho tiež nadobudne pracovné skúsenosti v odbore, ktorý si sám vyberie. 

Dáš svoj hlas Adamovi, ktorému v Amerike ukradli doklady aj peniaze, alebo súťaživej Rebeke, ktorá túži prekonať samu seba? Pozri si, čo o sebe títo študenti napísali, a prehraj si ich krátke videovizitky, vďaka ktorým sa prebojovali až sem, do tretieho kola súťaže. Venuj niekomu svoj hlas a pomôž nám rozhodnúť, ktorý z nich si to zaslúži najviac.

Sabína Čižmáriková, 24 rokov

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @_sabrinka

Ahojte! Volám sa Sabína a som študentkou posledného ročníka Fakulty dopravní na Českom vysokom učení technickom (ČVUT) v Prahe. Mojím odborom je právo a provoz letecké dopravy. Mám množstvo rôznych záľub, ako je tanec, hudba či beh, ale mojou vášňou je cestovanie, o čom svedčí aj môj instagramový profil.

Celý minulý rok som strávila na Erasme vo Vilniuse v Litve, kde som si po prvýkrát vyskúšala štúdium v anglickom jazyku. Som priebojná, nebojím sa nových výziev a už teraz viem s istotou povedať, že toto kanadské dobrodružstvo by mi zmenilo život ako v osobnej, tak aj v budúcej pracovnej sfére. Vopred ďakujem za každý hlas! :)

Adam Hudeček, 23 rokov

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Hudeček (@hudko21)

V prvý týždeň môjho polročného pobytu v Amerike mi ukradli všetky doklady a peniaze. Do prvej výplaty ostával týždeň a ja som dovtedy jedol ryžu, ktorú som kradol v reštaurácii, kde som pracoval. Čo sa mi asi stane v Kanade? Pokiaľ ťa to zaujíma, tak vieš, čo máš robiť…

Zuzana Šedová, 20 rokov

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana (@zuzana.sedova)

Volám sa Zuzka, mám 20 rokov a momentálne som študentkou APZ v Bratislave. Som veľkou milovníčkou športov, hlavne atletiky. Medzi moje ostatné záľuby patrí aj čítanie kníh, zabávanie sa s priateľmi, ale hlavne cestovanie. A práve to bola pre mňa aj veľká motivácia prihlásiť sa do tejto súťaže.

Milujem, keď sa môžem len tak zbaliť a odletieť do neznámeho mesta, kde ma nikto nepozná, a užívať si všetky benefity cestovania ako objavovanie krás miest, priúčanie sa cudzím jazykom, skúšanie chutí všetkého jedla, ale hlavne spoznávanie ľudí z celého sveta. Všetky tieto benefity z cestovania obohatené o kvalitné vzdelanie na Kanadskej univerzite, to znie pre mňa dokonalo.

Ak by sa ľudia rozhodli zahlasovať práve za mňa, malo by to pre mňa naozaj veľkú hodnotu. Pre mnohých úplne nevýznamný hlas/like môže mať pre mňa život meniaci význam. A tak by som chcela poprosiť každého, komu sa čo i len trošku páči moje video, o zahlasovanie, ktoré by pre mňa naozaj veľmi veľa znamenalo. Ďakujem veľmi pekne za každý jeden hlas.❤️

Rebeka Reiselová, 21 rokov

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa R E B E K A H R E I S E L (@rebekahreiselova)

Ahojte! Som Rebeka a milujem cestovaním spoznávať, čo kultúry spája a v čom sú výnimočné a jedinečné. Môj súťaživý duch sa najviac ukazuje, keď mám prekonávať samu seba, a aj s novozisteným diabetom chcem dokázať, že to nemusí byť zábrana v tom, aby si človek plnil sny.

Študovať na takej prestížnej univerzite v Kanade je niečo šialene nepredstaviteľné, nieto ešte to, aký obrovský osobnostný rozvoj by mi táto skúsenosť priniesla. Študujem matematiku a angličtinu na univerzite v Olomouci – tiež niečo, v čom som nikdy neexcelovala, ale túžba odovzdávať vedomosti ďalej bola väčšia ako môj strach a teraz sa teším, že môžem napredovať čoraz viac a viac.

Margaréta Dibalová, 22 rokov

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grétka Dibalová (@gr3tka)

Ahojte, volám sa Grétka, mám 22 rokov a pochádzam z Trnavy. Milujem cestovanie a všetko s tým spojené – spoznávanie nových ľudí, kultúry či jedla. Taktiež rada prijímam nové výzvy, čím štúdium v zahraničí rozhodne je.

Pred pár rokmi sa mi podarilo navštíviť aj Kanadu, ktorá si od prvého momentu získala moje srdce, a odvtedy dúfam, že sa tam ešte raz vrátim. Keď som našla túto súťaž, neváhala som ani chvíľu, pretože študovať na kvalitnej univerzite v krásnej krajine je nádherná predstava, ktorá sa aj vďaka tvojmu hlasu môže zmeniť na skutočnosť. :)

Lucia Dubecová, 20 rokov

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucka 🐥 (@_dubecova_)

Ahojte, volám sa Lucia, mám 20 rokov a zapojila som sa do súťaže o štúdium v Kanade. Toto je pre mňa veľká príležitosť splniť si sen, o ktorom snívam už od detstva. Odmalička som sa venovala hokeju a plánovala s tým pokračovať aj v zahraničí, no táto možnosť sa mi, žiaľ, nesplnila po vážnom úraze kolena.

Mám za sebou 4 náročné operácie, mnoho rehabilitácií a následky mám až dodnes. Vďaka tejto súťaži by sa mi splnilo niečo, o čom som ani neverila, že by sa to mohlo aj uskutočniť. Každý máme svoj príbeh a už je len na tebe, ktorý ťa zaujme.

Mňa už potešila správa, že sa môžem zapojiť do tejto súťaže a mám príležitosť získať to štúdium spolu s novými skúsenosťami, zážitkami a priateľstvami. Je to pre mňa obrovská príležitosť, ako si zmeniť život a dosiahnuť to, o čom som tak dlho snívala. Ďakujem každému, kto ma podporí v mojom sne. Prajem pekný deň. :)

Ktorý zo šestice finalistov si podľa teba zaslúži vyhrať? Zahlasuj a zmeň život jednému z nich. Hlasovanie bude prebiehať do 30. septembra do 23.59.

Domov
Zdieľať
Diskusia