Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. augusta 2021 o 9:30
Čas čítania 10:58
Daniel Mikolášik

Týchto 12 dievčat zabojuje o korunku krásy. Čo nám o sebe prezradili finalistky Miss Slovensko 2021?

Týchto 12 dievčat zabojuje o korunku krásy. Čo nám o sebe prezradili finalistky Miss Slovensko 2021?
Zdroj: Miss Slovensko/Peter Stas
MÓDA MISS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

O titul Miss Slovensko 2021 bojujú karatistka, maliarka či budúca policajtka. Jedna z nich získa titul najkrajšej ženy krajiny.

Tváre finalistiek najprestížnejšej slovenskej súťaže krásy Miss Slovensko 2021 verejnosť spoznala ešte v máji. Počas posledných mesiacov muselo 12 krások na sebe zapracovať, aby mohli počas finále naplno zažiariť.

Súťaže krásy však už nie sú ani zďaleka len o zovňajšku. Odborná porota hodnotí dievčatá na základe ich krásy, inteligencie, talentu, vzdelania, osobnosti či zmyslu pre humor. Budúca Miss Slovensko 2021 potrebuje skvelú kombináciu týchto vlastností, aby si mohla na hlavu nasadiť vysnívanú korunku.

Finálový večer 26. ročníka súťaže sa neúprosne blíži. Víťazku, ktorá si prevezme korunku krásy, spoznáme už 7. augusta večer. Medzi dvanástimi finalistkami bojujúcimi o titul sú profesionálne modelky, ale aj dievčatá, ktoré sa venujú karate, maľovaniu či štúdiu na policajnej akadémii. Každej z nich sme sa opýtali, aké má prednosti, ambície po súťaži alebo na to, čo o nej nik nevie.

V tomto článku si prečítaš:
 • Ktorá finalistka má panický strach z injekcií a prečo jej fóbia rozpustila sen.
 • Prečo finalistka Ester stihla súťaž len tak-tak.
 • Ktorá kráska má úchylku na predmety zarovnané a zoradené podľa farieb a tvarov.
 • Ktorá finalistka si otvorila vlastný kozmetický salón, kde robí mejkap so špeciálnymi efektmi.
 • Čo chce finalistka Soňa vybudovať na rodinnej farme.
 • Ktorá finalistka nám prezradila, že síce študovala chémiu a potravinárstvo, no chemička z nej nikdy nebude.
 • Pred ktorú finalistku vraj nemáš dávať vajíčkovú polievku.

Soňa Matiová

Prvá finalistka je so svojimi 181 cm najvyššou a zároveň najmladšou v tomto ročníku. Má 18 rokov a pochádza z Čane v okrese Košice-okolie. Aktuálne študuje na obchodnej akadémii v Košiciach. Po strednej by chcela ísť študovať ekonomiku.

Odporúčané
Toto je finálová 12-ka Miss Slovensko 2023. O titul kráľovnej zabojujú aktivistky či tanečnice aj dievča s politickými ambíciami Toto je finálová 12-ka Miss Slovensko 2023. O titul kráľovnej zabojujú aktivistky či tanečnice aj dievča s politickými ambíciami 7. februára 2023 o 14:21

Zároveň by sa rada venovala modelingu a cestovala. Jej cestovateľským snom je navštíviť Afriku. Venuje sa športu a aktívne jazdectvu. Medzi jej ambíciami je aj vybudovanie jazdeckého areálu na rodinnej farme.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Soňa Matiová (@sona_matiova)

Aké sú tvoje prednosti, ktorými by si mohla zaujať divákov Miss Slovensko?

Myslím si, že divákov by som možno mohla zaujať svojou výškou, keďže som najvyššia finalistka tohto ročníka. A zároveň najmladšia. Veľa ľudí ma nepozná, ale určite si ma zapamätajú vďaka môjmu nekonečnému žiarivému úsmevu.

 
Prezraď nám niečo, čo o tebe vie len málokto. 

Mám veľmi rada pomarančový džús, ale vajíčkovú polievku mi radšej nedávajte. Mojím cestovateľským snom je navštíviť Afriku. Som veľmi náladová, miestami tvrdohlavá, ale zas cieľavedomá. Snažím sa pomáhať ľuďom a každú príležitosť, ktorá mi dá skúsenosti a nové zážitky, chcem využiť naplno.
 
Aké máš ambície po skončení súťaže?

Po skončení súťaže – bez ohľadu na to, ako sa skončí – mám pred sebou ešte posledný ročník na strednej škole. Po skončení chcem ďalej študovať a vzdelávať sa v oblasti ekonómie. Medzi tým všetkým sa chcem venovať koňom, pracovať a naďalej robiť fotomodelku alebo modelku.  

Miss Slovensko 2021Soňa Matiová
Zdroj: Miss Slovensko/Petra Ficová

Barbora Minárová

Barbora má 20 rokov a pochádza z Banskej Bystrice. Svojou výškou 180,5 cm len tesne zaostáva za najvyššou Soňou. Tento rok ukončila hotelovú akadémiu vo Zvolene a pripravuje sa na štúdium juhovýchodoeurópskych jazykov na Karlovej univerzite v Prahe, kam po skončení súťaže Miss nastupuje.

Odporúčané
Veronika Vágnerová vytvorila ultra sexi lodičky, ktoré vlastní aj Dua Lipa: Po celom internete sme hľadali jej veľkosť (Rozhovor) Veronika Vágnerová vytvorila ultra sexi lodičky, ktoré vlastní aj Dua Lipa: Po celom internete sme hľadali jej veľkosť (Rozhovor) 2. februára 2023 o 14:30

Medzi jej záľuby patrí beh, bežkovanie, plávanie, cestovanie a štúdium cudzích jazykov. Od súťaže Miss Slovensko očakáva získanie nových skúseností v modelingu. Rada vraj prijíma nové výzvy.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Minárová (@barboraminar)

Aké sú tvoje prednosti, ktorými by si mohla zaujať divákov Miss Slovensko?

Myslím si, že mojimi hlavnými prednosťami, ktorými by som mohla zaujať divákov, sú môj exotický vzhľad a príjemné vystupovanie na verejnosti.

 
Prezraď nám niečo, čo o tebe vie len málokto.

Som veľká romantička a takisto aj veľký introvert, aj keď si veľa ľudí na prvý pohľad myslí presný opak. Som majsterka v strácaní vecí, hlavne dáždnikov. Tie stále niekde nechám, zabudnem alebo stratím. Už ani neviem, koľko som ich dokopy stratila.

 
Aké máš ambície po skončení súťaže?

Po skončení súťaže, hneď v septembri, pôjdem na vysokú. To je to, čomu sa budem po súťaži venovať najviac. A takisto by som si chcela nájsť prácu popri škole.

Miss Slovensko 2021Barbora Minárová
Zdroj: Miss Slovensko/Petra Ficová

Sophia Hrivňáková

Finalistkou s číslom 3 je 21-ročná rodáčka z Banskej Štiavnice. Aktuálne študuje farmáciu, no vo voľnom čase sa venuje aj kreatívnemu líčeniu. Chcela by si urobiť aj profesionálny kurz. Pred farmáciou sa venovala primárne tancu, ktorý ju sprevádza už od detstva. Napokon sa stala aj jednou z vedúcich detského tanečného súboru. 

Odporúčané
Najsledovanejšia Slovenka na Instagrame: Mám tri milióny followerov, no ľudia mi stále neveria, že nemám umelé prsia (Rozhovor) Najsledovanejšia Slovenka na Instagrame: Mám tri milióny followerov, no ľudia mi stále neveria, že nemám umelé prsia (Rozhovor) 14. novembra 2022 o 9:30

Do súťaže Miss Slovensko sa prihlásila preto, že na sebe rada pracuje a posúva sa vpred. A práve táto súťaž sa jej zdala ako vhodná výzva, na ktorú je pripravená.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Hrivňáková (@sophia_hrivnakova)


Aké sú tvoje prednosti, ktorými by si mohla zaujať divákov Miss Slovensko?

Možno mám trošku výhodu v tom, že som dlhé roky tancovala a chodila na rôzne súťaže či vystúpenia, a tak som zvyknutá na publikum. Okrem toho mám vždy dobrú náladu a rada sa smejem, takže verím, že taká energia pôjde zo mňa aj počas finálového večera.


Prezraď nám niečo, čo o tebe vie len málokto. 

Rodičia sa pred mojím narodením dlho rozhodovali medzi menami Laura a Linda. Nakoniec, keď som sa narodila, si povedali, že budem Sophia – ako Sophia Loren. Milujem všetky druhy športu, rada cvičím, ale nemám rada beh vonku. Radšej by som bola hodinu na bežiacom páse než v teréne, čo je zvláštne, pretože väčšina ľudí to má práve opačne. 

Aké máš ambície po skončení súťaže?
Po skončení súťaže si ešte trošku užijem leto a budem ďalej pokračovať v štúdiu farmácie. Mojou záľubou je aj líčenie a rada by som si urobila profesionálny kurz. Ale uvidíme, čo mi život prinesie do cesty. 

Miss Slovensko 2021Sophia Hrivňáková
Zdroj: Miss Slovensko/Petra Ficová

Sylvia Šulíková

Štvrtá finalistka pochádza z Bratislavy a má 24 rokov. Po strednej študovala chémiu, potravinárstvo a výživu, no napokon sa rozhodla pre podnikanie. Otvorila si kozmetický salón, v ktorom sa venuje aj vizáži a mejkapu so špeciálnymi efektmi. Kedysi žila tri roky v Španielsku. Má rada cestovanie, zdravú stravu a jogu, ktorá patrí k jej životnému štýlu.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sylvia Sulikova (@sylviasulik)


Aké sú tvoje prednosti, ktorými by si mohla zaujať divákov Miss Slovensko?
Medzi moje prednosti patrí určite moja silná pozitívna energia, ktorú chcem odovzdať aj divákom v hľadisku.


Prezraď nám niečo, čo o tebe vie len málokto. 
Študovala som na STU odbor chémia, potravinárstvo a výživa. Chemička však rozhodne zo mňa nikdy nebude.


Aké máš ambície po skončení súťaže?
Po skončení by som sa rozhodne chcela venovať ešte modelingu a rozšíriť svoje podnikanie. Využila by som nové kontakty a poprípade by som chcela otvoriť ďalší salón s novým konceptom.

Miss Slovensko 2021Sylvia Šulíková
Zdroj: Miss Slovensko/Petra Ficová

Gréta Sobeková

23-ročná Bardejovčanka sa 10 rokov venovala spoločenským tancom a pochodila s nimi niekoľko súťaží. Aktuálne študuje na Akadémii Policajného zboru. Oslovila ju práca v polícii a konkrétne by sa chcela venovať policajnej hipológii. Projekt Miss Slovensko je pre ňu výzvou, ako prekonať svoju komfortnú zónu a viac spoznať svet módy, no oceňuje aj jeho charitatívnu myšlienku.

Pridaj sa do klubu REFRESHER+
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Menej reklám
150 kreditov každé 4 týždne na nákup benefitov
Ročné - 17 %
60 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Úplne bez reklám
2 000 kreditov ihneď na nákup benefitov
Zdieľanie článkov kamošom
Všetky možnosti predplatnéhoMám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
Pridaj sa do klubu REFRESHER+

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Ktorá kráska neznáša polievanie kvetov.
 • Aký krvavý incident vzbudil u Júlie záujem o povolanie zubárky.
 • Ktorá finalistka nám prezradila, že u nich doma je domácim majstrom.
 • Čo finalistka Lujza robila ako 10-ročná v Štátnej opere v Banskej Bystrici.
 • Ktorá kráska miluje rúbanie dreva a zároveň je členkou Červeného kríža.
Dočítať článok
Máš už predplatné?
Prihlásiť sa
Dočítať článok
Poslať sms
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 101026 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Odomknúť cez SMS
Tento článok
Poslať sms Ako to funguje?
Všetky články na mesiac
🤩 Len 1,50€ navyše
POSLAŤ SMS Ako to funguje?
Po odomknutí získaš
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Napr.: Bielenie zubov v Dr. Úsmev ZDARMA , Dentálna hygiena v Dr. Úsmev ZDARMA alebo 2 kopčeky zmrzliny od Koun ZDARMA
Zobraziť všetky (9)
Domov
Zdieľať
Diskusia