Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 29. 7. 2021 meniny má Marta

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Slovensko má zlatú medailu z OH v Tokiu! Vyhrala ju Zuzana Rehák Štefečeková v športovej streľbe Slovensko má zlatú medailu z OH v Tokiu! Vyhrala ju Zuzana Rehák…
TOP 3 v stredu: Je tu tretia vlna pandémie, v Nových Zámkoch sa mužovi snažili odrezať hlavu a olympijská gymnastka podporila BLM TOP 3 v stredu: Je tu tretia vlna pandémie, v Nových Zámkoch sa…
Z dcéry kňaza hviezda Onlyfans. Svojím telom zarába 279 000 € mesačne Z dcéry kňaza hviezda Onlyfans. Svojím telom zarába 279 000 €…
Na Slovensku sa začala tretia vlna pandémie koronavírusu, potvrdilo ministerstvo zdravotníctva Na Slovensku sa začala tretia vlna pandémie koronavírusu,…
V Nových Zámkoch chceli popraviť muža na ulici, páchateľ sa mu vraj pokúšal odrezať hlavu V Nových Zámkoch chceli popraviť muža na ulici, páchateľ sa mu…
Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov: jedným prekáža sexizmus, iní si nič zvláštne nevšimli Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov:…
News

Fico na tlačovke s gestapáckymi kabátmi obviňoval prokurátorov klamstvami. Vyšetrovateľ priznal, že si vymýšľal

Robert Fico sa opieral o informácie obvineného vyšetrovateľa Mariana Kučerku. Ten sa prokurátorom ospravedlnil a hovorí, že jeho podanie sa nezakladá na pravde.

Viktor Kniš
18. júl 2021, 15:17 Čas čítania: 3:39
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
News
0
Viktor Kniš
18. júl 2021, 15:17
Čas čítania: 3:39

Fico na tlačovke s gestapáckymi kabátmi obviňoval prokurátorov klamstvami. Vyšetrovateľ priznal, že si vymýšľal

Robert Fico sa opieral o informácie obvineného vyšetrovateľa Mariana Kučerku. Ten sa prokurátorom ospravedlnil a hovorí, že jeho podanie sa nezakladá na pravde.

Viktor Kniš
18. júl 2021, 15:17
Čas čítania: 3:39
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Robert Fico zorganizoval v decembri 2020 tlačovú konferenciu, na ktorej na základe informácií z podania manželky vyšetrovateľa Mariána Kučerku obviňoval prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry. Šéf Smeru tvrdil, že podľa podania orgány činné v trestnom konaní pri vyšetrovaní vážnych káuz týkajúcich sa aj nominantov Smeru tlačia na spolupracujúcich obvinených.

 

Nátlak sa nekonal

Bývalý šéf Kriminálneho úradu kriminálnej správy vraj čelil vyhrážkam, že ak nebude spolupracovať, bude „srať krv“. Na tlačovku Fico priniesol aj dva gestapácke kabáty ako symbol zaobchádzania s obvinenými s tým, že ich pošle dvom prokurátorom Michalovi Šúrekovi a Ondrejovi Repovi, ktorí dozorujú veľké kauzy.

 

Dnes iniciátor podania Marián Kučerka zverejnil oficiálne ospravedlnenie, v ktorom tvrdí, že informácie o postupe prokurátorov neboli pravdivé. 

 

„Ja, Ing. Marián Kučerka, sa chcem touto cestou úprimne ospravedlniť JUDr. Michalovi Šúrekovi a JUDr. Ondrejovi Repovi, PhD., za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti týkajúce sa ich postupu a obsahu vzájomnej komunikácie pri stretnutí 9. novembra 2020, ktoré boli následne obsahom listiny z 16. novembra 2020 (podpísanej u notára), ako aj následného podania návrhu na disciplinárne konanie menovaných prokurátorov,“ napísal vyšetrovateľ obvinený z prijímania úplatku. 

 

Svoje konanie ľutuje a označil ho za ľudské zlyhanie podmienené strachom o ďalší osud svojej osoby, „keďže k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo“.

 

„Som si vedomý toho, že spätne nedokážem zvrátiť negatívne dôsledky svojho neuváženého konania vo vzťahu k ich osobám a osobám ich rodinných príslušníkov,“ dodal vyšetrovateľ v ospravedlnení. Celé jeho znenie zverejňujeme na konci článku.

 

Zdroj: Facebook/Smer-SD

Keď sa rúbe les, lietajú triesky

Krátko po Ficovej tlačovke sa bližšie na osobu manželky obvineného vyšetrovateľa pozrel Denník N. Ten zistil, že bratislavská prokurátorka si na účet vložila záhadné peniaze, ktoré neskôr využila. 

 

V decembri roku 2017 si na účet vložila 350-tisíc eur, ktoré v majetkovom priznaní opísala ako dar bez dodatočného vysvetlenia. O niekoľko mesiacov neskôr si podľa majetkového priznania zadovážila rodinný dom aj s pozemkom, za ktorý zaplatila 450-tisíc eur. Na dom si pritom Kučerkovci nevzali hypotéku, ale vyplatili ho z úspor.

 

Kučerková nakoniec prišla o funkciu. Generálny prokurátor Maroš Žilinka na začiatku januára 2021 rozhodol o dočasnom pozastavení výkonu jej funkcie, pretože ju vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru stíha pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti formou spolupáchateľstva. 

 

„Som presvedčený, že prokuratúra môže byť dôveryhodnou inštitúciou, len ak sa rešpektovanie zákona bude vyžadovať od všetkých nás rovnako,“ uviedol v tejto súvislosti generálny prokurátor.

 

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Fico bránil vlastných

Bývalý príslušník Národnej kriminálnej agentúry Marián Kučerka je obvinený v kauzách Judáš a Očistec spoločne s ďalšími bývalými vysokopostavenými funkcionármi polície, ktorých Robert Fico dlhodobo bráni a nazýva ich politickými väzňami. Zastal sa takto bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aj policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Oboch naďalej stíhajú väzobne. 


Počas vlaňajšej akcie Judáš obvinili osem osôb. Obvinenia sa týkajú prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Medzi obvinenými bol aj bývalý policajný prezident Milan Lučanský, bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby a aj bývalí vysokopostavení funkcionári Policajného zboru a finančnej správy. 


V rámci minuloročnej akcie Očistec bol obvinený bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ako aj ďalší vysokopostavení policajní exfunkcionári. Obvinenia padli pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie.

 

Šéf Smeru dlhodobo kritizuje spolupracujúcich obvinených ako Bernard Slobodník, Ľudovít Makó alebo Boris Beňa, ktorí podľa neho s cieľom znížiť si trest vypovedajú aj v neprospech nominantov Smeru. Tieto výpovede podľa informácií Roberta Fica organizujú prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry na čele s Danielom Lipšicom. „Tak ako máte v bordeli matku, tak je Lipšic matkou všetkých udavačov,“ povedal šéf Smeru.

 

Fico predniesol aj schému, v rámci ktorej podľa neho špeciálna prokuratúra na čele s Danielom Lipšicom systematicky pripravovala kajúcnikov, na ktorých je údajne cez konkrétne stretnutia prepojený aj Igor Matovič.

 

Nedávno sa na verejnosť dostala aj časť správy Slovenskej informačnej služby, z ktorej vyplýva, že tajná služba zachytila spravodajské informácie minimálne sčasti potvrdzujúce teórie Roberta Fica.

 

Zdroj: TASR/Ján Krošlák

 


Celé znenie ospravedlnenia Mariána Kučerku:

Ja, Ing. Marián Kučerka, sa chcem touto cestou úprimne ospravedlniť JUDr. Michalovi Šúrekovi a JUDr. Ondrejovi Repovi, PhD., za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti týkajúce sa ich postupu a obsahu vzájomnej komunikácie pri stretnutí 9. novembra 2020, ktoré boli následne obsahom listiny z 16. novembra 2020 (podpísanej u notára), ako aj následného podania návrhu na disciplinárne konanie menovaných prokurátorov

Úprimne ľutujem, že som 16. novembra 2020 u notára spísal vyjadrenie o tom, že JUDr. Michal Šúrek a JUDr. Ondrej Repa, PhD., prokurátori ÚŠP GP SR, na mňa robili psychický a fyzický nátlak pri našom vzájomnom stretnutí 9. novembra 2020 na ÚŠP GP SR, keďže uvedené skutočnosti sa nezakladajú na pravde.

Ospravedlňujem sa menovaným za svoje ľudské zlyhanie, podmienené strachom o ďalší osud mojej osoby, nakoľko k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo.

Zároveň chcem vyjadriť úprimnú ľútosť, že som presvedčil svoju manželku JUDr. Katarínu Kučerkovú, aby podpísala návrh na disciplinárne konanie prokurátorov ÚŠP GP SR JUDr. Michala Šúreka a JUDr. Ondreja Repu, PhD., ktorý som následne podal na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky.

Uvedomujem si, že týmto svojím konaním (v dôsledku následnej medializácie skutočností, ktoré boli obsahom uvedených listín) som postavil JUDr. Michala Šúreka a JUDr. Ondreja Repu, PhD., do zlého svetla, pričom v dôsledku môjho konania došlo k medializácii ich osôb, ktorá musela negatívne zasiahnuť nielen ich samotných, ale taktiež aj ich rodinných príslušníkov.

Som si vedomý toho, že spätne nedokážem zvrátiť negatívne dôsledky svojho neuváženého konania vo vzťahu k ich osobám a osobám ich rodinných príslušníkov. Jediné, čo môžem spraviť, je touto formou vyjadriť svoju hlbokú a úprimnú ľútosť nad svojím ľudským zlyhaním a nielen sa im ospravedlniť, ale zároveň ich požiadať o odpustenie.
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Youtube/Smer
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
News
8:18
Slovensko má zlatú medailu z OH v Tokiu! Vyhrala ju Zuzana Rehák Štefečeková v športovej streľbe. Slovensko má zlatú medailu z OH v Tokiu! Vyhrala ju Zuzana Rehák Štefečeková v športovej streľbe.
Streda 28. 7. 2021
22:20
Keď bola tínedžerka, pri výške 173 cm vážila len 48 kíl. „Dívala som sa na seba do zrkadla, videla som úplnú mŕtvolu a myslela som si, že je to normálne.“ Rozprávali sme sa s Veronikou Greinerovou, ktorá dnes vyhráva súťaže v street workoute.
21:15
Dnes uplynulo 45 rokov od jednej z najväčších leteckých tragédií v histórii Československa. Na Zlaté piesky pred očami kúpajúcich sa ľudí padlo lietadlo ČSA so 79 pasažiermi, roztrhlo sa na kúsky a zapichlo do vody tak, že mu trčal len chvost. My sme sa rozprávali s pracovníkom letiska, ktorý bol pri jazere s padnutým lietadlom medzi prvými.
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy news
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dostávaj upozornenia na aktuálne udalosti, ako je táto. Zapnúť upozornenia
Dnes populárne články
Slovensko má zlatú medailu z OH v Tokiu! Vyhrala ju Zuzana Rehák Štefečeková v športovej streľbe Slovensko má zlatú medailu z OH v Tokiu! Vyhrala ju Zuzana Rehák…
TOP 3 v stredu: Je tu tretia vlna pandémie, v Nových Zámkoch sa mužovi snažili odrezať hlavu a olympijská gymnastka podporila BLM TOP 3 v stredu: Je tu tretia vlna pandémie, v Nových Zámkoch sa…
Z dcéry kňaza hviezda Onlyfans. Svojím telom zarába 279 000 € mesačne Z dcéry kňaza hviezda Onlyfans. Svojím telom zarába 279 000 € mesačne
Na Slovensku sa začala tretia vlna pandémie koronavírusu, potvrdilo ministerstvo zdravotníctva Na Slovensku sa začala tretia vlna pandémie koronavírusu, potvrdilo…
V Nových Zámkoch chceli popraviť muža na ulici, páchateľ sa mu vraj pokúšal odrezať hlavu V Nových Zámkoch chceli popraviť muža na ulici, páchateľ sa mu vraj…
Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov: jedným prekáža sexizmus, iní si nič zvláštne nevšimli Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov:…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť