Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. júla 2021, 12:04
Čas čítania 0:51
Adam Novosad

Nové rozdelenie okresov: od pondelka bude celé Slovensko zelené, rúška však neodložíme

NEWS KORONAVÍRUS
Uložiť Uložené

Covid automat sa vo všetkých okresoch Slovenska prepína do zelenej farby, ale vypnutý nebude.

Od 19. júla bude v rámci covid automatu celé územie Slovenska v zelenej farbe. Na základe stabilizovanej epidemiologickej situácie mohli zo žltej farby prejsť do zelenej aj okresy Ružomberok, Humenné a Turčianske Teplice, a tak budú najnovšie od budúceho týždňa platiť všade na Slovensku rovnaké pravidlá, informuje Denník N.

Covid automat sa však nevypína, a tak rúška ani napriek zelenej farbe neodložíme. Na možnosť vypnúť covid automat upozorňovali aj analytici z iniciatívy Dáta bez pátosu, pretože je v ňom zabudovaná možnosť prepnúť krajinu do sivej farby, keď by spoločnosť fungovala ako pred pandémiou. Vláda však už vopred avizovala, že tento krok zrejme príde až vo chvíli, keď Svetová zdravotnícka organizácia vyhlási pandémiu koronavírusu za ukončenú.

V rúšku budeš musieť vstupovať do interiérov verejných budov, ochranu dýchacích ciest si rovnako treba ponechať na tvári vo verejnej hromadnej doprave a napríklad aj v taxíkoch.

Domov
Zdieľať
Diskusia