Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 12. 4. 2021 meniny má Estera

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
V spolupráci

Obsah vznikol v spolupráci s TV Markíza. 

Čo je v spolupráci?

Jedná sa o obsah, ktorý chcel REFRESHER vytvoriť, ale vznikol aj vďaka spolupráci s inzerentom. Inzerent do obsahu nezasahoval vôbec, maximálne poskytol informácie, fakty a návrhy na úpravu.

Erik Žibek z Pána profesora: So seriálovou priateľkou by som v reálnom živote nikdy neskončil (Rozhovor)

Herec prezradil, že jeho seriálový vzťah je pre nich paralelný vesmír, ktorý si obaja užívajú.

29. marec 2021, 10:59 Čas čítania: 4:16
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Filmy a Seriály - Seriály
0
Jana Mikysová
29. marec 2021, 10:59
Čas čítania: 4:16

Erik Žibek z Pána profesora: So seriálovou priateľkou by som v reálnom živote nikdy neskončil (Rozhovor)

Herec prezradil, že jeho seriálový vzťah je pre nich paralelný vesmír, ktorý si obaja užívajú.

Jana Mikysová
29. marec 2021, 10:59
Čas čítania: 4:16
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
V spolupráci

Obsah vznikol v spolupráci s TV Markíza. 

Viac info

Nová časť obľúbeného markizáckeho seriálu Pán profesor bude už tradične nabitá emóciami. Študent Niko, ktorý je známy tým, že má podmienku, je nezvyčajne agresívny. Skrátka bije všetkých, ktorí mu prídu pod ruky. Dôvodom však nie sú drogy ani podobné problémy, ako mnohí predpokladajú. Erik Žibek, ktorý Nika stvárňuje, má neľahkú hereckú úlohu a v seriáli sa ocitne po boku mnohých hereckých hviezd. Mladého herca sme preto vyspovedali v rozhovore. 

 

Zdroj: TV Markíza

 

Do seriálu Pán profesor si prišiel až v druhej sérii. Ako si zapadol do kolektívu, ktorý už mal za sebou prvú sériu? 

Zapadol som tak postupne. Tí, čo ma nepoznali, na mňa tak pozerali, kto to je, čo tu bude hrať. Potom vlastne zistili, že to je ten nový Niko a že tam mám toho dosť. Miestami teda možno až závideli, že sa im neušlo toľko priestoru v prvej sérii, a potom sme sa postupne skamarátili a všetko bolo fajn. To hlavne s ľuďmi, s ktorými som sa nepoznal. S niektorými som sa poznal už predtým. S tými som rovno pokračoval v kamarátstve.


Kde by sme ťa za normálnych okolností mohli vidieť hrať okrem tohto seriálu? 

Za normálnych okolností by ste ma mohli vidieť v Divadle Lab, ktoré patrí pod VŠMU, na ktorej študujem. Potom ešte v niektorých inscenáciách v Slovenskom národnom divadle alebo ešte v takom špeciálnom projekte – na predstavení Masa a moc, ktoré hráme v kostole a kláštore klarisiek.


Najnovšia časť, v ktorej hráš, je veľmi emotívna. Mal si nejakú špeciálnu prípravu?

Nie, nemal som žiadnu špeciálnu prípravu. Ale áno, táto časť bola veľmi špeciálna. Zrazu Niko nebol len ten frajer, ktorý sa chce so všetkými biť a je ten frajer, tu sme mohli vidieť aj jeho citlivejšiu stránku. A to bola pre mňa ani nie výzva, skôr to, čo ma začalo odrazu veľmi baviť. Tú postavu môžeme bližšie spoznať, nie je taká prvoplánová, ako sa mohlo zdať v prvej časti.

 

Herečka Jana Hubinská, ktorá si v seriáli zahrá Nikovu mamu. Zdroj: TV Markíza


Vidíme, že riešim naozaj obrovské problémy v rodine. Tam som sa nejak nepripravoval, iba som sa musel sústrediť na to, ako keby sa tie veci diali mne ako hercovi, a teda som sa snažil zobraziť tie emócie čo najlepšie.

 

Okrem toho však ako seriálová postava Nika chceš neustále niekoho mlátiť. Všetky bitky majú svoju choreografiu. Ako sa ti spolupracuje s kaskadérskym tímom? 

To bolo super. Jedinou nevýhodou tej prípravy, teda bitky, ktorú sme videli v prvej časti, bolo, že sme to trénovali asi počas najteplejšieho dňa v roku na priamom slnku, takže nás to celkom unavovalo. Aj napriek tomu, že sme za päť hodín tréningu vypili asi štyri litre vody, ktoré sme ihneď vypotili, bolo to super. Títo naši kaskadéri sú veľkí profíci. Začínali sme pomalou prípravou a neskôr sme sa pustili do vážnej choreografie. 


Ako sa ti spolupracuje s veľkými hereckými menami, ako sú Tomáš Maštalír a Gabriela Marcinková? Dostávaš od nich občas aj nejaké rady alebo sa od nich učíš priamo na pľaci? 

Som veľmi smutný, že s Gabrielou Marcinkovou som mal len dva-tri dialógy počas celého natáčania. To sa mi zdá naozaj veľmi málo. Je to jedna krásna, šikovná a pokorná žena, s ktorou sa veľmi dobre komunikuje, ale našťastie sme sa viackrát stretli v maskérni alebo na školských chodbách. Často ju vidíme ako milú a usmiatu osobu, čo bolo veľmi príjemné.


Tomáša sme videli aj v iných polohách ako milého a usmiateho, ale nebol to žiaden arogantný človek. Bral nás ako kolegov, za čo som veľmi rád. A aj za to, že som s ním mal takéto množstvo dialógov. Vždy sme si prešli kamerovú skúšku, a keď tam bolo niečo veľmi zlé z mojej strany, tak sme sa vždy porozprávali. Keďže je aj pedagóg, vždy mi vedel poradiť.

 

Bolo veľmi príjemné stretnúť sa s Jurajom Bačom, ktorý je môj kamarát, takže keď sme sa zbadali na pľaci, obaja sme sa potešili, že budeme spolu hrať. Tak som mu hneď pri prvej príležitosti rozbil nos.

 

Erik Žibek (Niko) a Juraj Bača v role doktora. Zdroj: TV Markíza

 

V seriáli sa dá Niko dokopy s Rebekou, ktorú hrá Ráchel Šoltésová. Ako sa ti s ňou hrá? 

Veľmi príjemne. My sa poznáme, takže to je práve ten prípad, keď sme sa poznali zo školy ešte pred natáčaním. Keď nám tento seriálový vzťah vyšiel, tak sme sa strašne smiali, lebo obaja vieme, že v normálnom živote by sa to neudialo, že by sme spolu skončili. Užívali sme si teda tento paralelný vesmír, keď sme na natáčaní spolu. Je to zábavné, keď natáčame nejakú scénu, najviac sa ľúbime, réžia povie „dobre, stop“ a my vybuchneme do obrovského smiechu.

 

Zdroj: TV Markíza

 

Objavila sa v seriáli nejaká scéna, s ktorou si mal problém, prípadne bola pre teba obzvlášť náročná? 

Boli tam dve také, ktoré boli veľmi emotívne. Jedna bola práve tá, ktorú diváci uvidia v najnovšej časti, a druhá bude v desiatej časti Pána profesora. Boli to scény, pri ktorých som sa naozaj vžil do roly, ktorú sme na seba nechali doľahnúť, a keď sme dotočili, bolo to veľmi zvláštne. My sme to zahrali a zrazu na celý ten tím dopadla taká mrchavá ťažoba. Kameramani, zvukári... Zrazu akoby sa ten problém týkal aj ich osobne. Režisér síce zakričal „stop“, ale zrazu tam ostalo také ticho a nejaký čas trvalo, kým sa to všetko rozbehlo a vznikol taký pracovný ruch.


Stihol si počas natáčania seriálu zažiť nejakú zábavnú príhodu? 

Celé natáčanie bola zábava. S chalanmi sme sa vždy radi podpichovali a bavili sme sa na tom. Veľmi vtipná situácia však bola počas scény, ktorú diváci mohli vidieť vo štvrtej časti. Odhodil som cigaretový ohorok do koša a ten kôš sa následne chytil a potom ho Tomáš (učiteľ Samo) s Andrejom (Vincent) začali hasiť. Scéna trvala v seriáli asi 20 sekúnd a my sme ju točili hádam päť hodín, pretože tam bolo veľa záberov z mnohých uhlov a celý štáb sa musel stále presúvať, aby ich nebolo vidieť na kamere. Do toho ešte vznikali nedorozumenia – chlapci, ktorí mali na starosti efekty, nevedeli, čo mali zahasiť, čo podpáliť. Keď to podpálili, prišiel režisér, že to potrebujeme zahasiť, a oni, že to sa nedá zahasiť, tak vznikali také smiešne momenty.

 

 

Zdroj: TV Markíza

 

V najnovšej časti seriálu Pán profesor sa okrem známych tvárí objavia aj ďalšie herecké hviezdy. Medzi nimi napríklad Zdena Studenková ako mama Klaudie (Gabriela Marcinková), sexy doktora si zahrá Juraj Bača a lekárku Nela Pocisková. Erik si zahrá po boku herečky Jany Hubinskej, ktorá stvárnila jeho mamu.

 

 

Ako si Erik počínal v role Nika a všetky emotívne momenty, ktoré zatriasli aj štábom, budeš môcť vidieť už dnes večer o 20.30 h na TV Markíza. Ak si však chceš pozrieť novú časť Pána profesora v predstihu, nájdeš ju na VOYO
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
1 Saudskoarabský princ kúpil falošný obraz od Leonarda da Vinci za 450 miliónov. Vraj nútil Louvre, nech ho vystavia s Monou Lisou
2 Od 19. apríla sa zrejme otvoria všetky prevádzky, kde si netreba dávať dole respirátor, potvrdil premiér Heger
3 Obľúbená ostrovná destinácia v Európe ti dá vreckové 200 eur, keď tam prídeš na letnú dovolenku
4 Zhabali im luxusné autá aj hotovosť. Polícia zadržala medzinárodný gang, ktorý viedli dvaja Slováci
5 Gröhling chce, aby sa čo najskôr vrátili do škôl žiaci druhého stupňa aj stredoškoláci. Mohlo by sa tak stať do niekoľkých týždňov
1 Od 19. apríla sa zrejme otvoria všetky prevádzky, kde si netreba dávať dole respirátor, potvrdil premiér Heger
2 Gröhling chce, aby sa čo najskôr vrátili do škôl žiaci druhého stupňa aj stredoškoláci. Mohlo by sa tak stať do niekoľkých týždňov
3 Chceš ma vyhodiť z práce? Skús to, odkazuje Baťo novému nadriadenému Matovičovi. Nazval ho nulou, vraj šikanuje celú krajinu
4 Časť obchodov by sa mala otvoriť už 19. apríla. Na reštaurácie, bary či wellness však máme podľa premiéra zabudnúť
5 Zhabali im luxusné autá aj hotovosť. Polícia zadržala medzinárodný gang, ktorý viedli dvaja Slováci
1 MAPA: Takto budú tento týždeň rozdelené okresy, v čiernych stále platí množstvo zákazov a povinnosť testovania
2 Chceš ma vyhodiť z práce? Skús to, odkazuje Baťo novému nadriadenému Matovičovi. Nazval ho nulou, vraj šikanuje celú krajinu
3 VIDEO: Policajti sa vysmiali Jakubovi, ktorý upozornil na muža bez rúška. Jeho kamaráta označili vulgárnym výrazom
4 Pokuta 5 000 dolárov a stopka na tri roky. Mladá slovenská tenistka ovplyvňovala zápasy
5 Video: Polícia v Dubaji zatkla nahé modelky, ktoré pózovali na balkóne mrakodrapu
1 Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
2 Rytmus naložil komičke Simone po tom, čo kritizovala Cibulkovú za jej výlet do exotiky. Vysmieva sa jej aj za postavu
3 Jasminu Alagič znechutil vlastný manžel Rytmus aj komička Simona: Drahý Paťko, svojou reakciou si za ňou skočil na dno
4 VIDEO: Iba 19-ročný hokejista zomrel po zásahu pukom do hlavy. Kapitán Dinamo Petrohrad bojoval o život tri dni
5 Moderátor TA3 v priamom prenose vyzval Roberta Fica, aby si dal dole respirátor: Keď sa dvaja dohodneme, tak môžeme
Viac z témy filmy a seriály
Sovietsky zväz začiatkom 90. rokov natočil Pána prsteňov. Pozrieť si ho môžeš teraz na YouTubeSovietsky zväz začiatkom 90. rokov natočil Pána prsteňov. Pozrieť si ho môžeš teraz na YouTube
Superhrdinovia na dôchodku od Netflixu napravujú chyby svojich detí. Spoja sily proti zlu, ktoré ohrozuje ľudstvo?Superhrdinovia na dôchodku od Netflixu napravujú chyby svojich detí. Spoja sily proti zlu, ktoré ohrozuje ľudstvo?
Slovania sa pochválili krátkou akčnou scénou. Dej naďalej stagnuje a väčšina postáv sa nikam neposunulaSlovania sa pochválili krátkou akčnou scénou. Dej naďalej stagnuje a väčšina postáv sa nikam neposunula
Viac článkov
Sponzorované články
Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur    Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur
Účasť na castingu im zmenila život. Získali množstvo followerov, vydali albumy a zarobili státisíce eur Účasť na castingu im zmenila život. Získali množstvo followerov, vydali albumy a zarobili státisíce eur
Tipni si, čo počúva Attila Végh, a vyhraj slúchadlá Huawei FreeBuds 4i v hodnote 79 eur Tipni si, čo počúva Attila Végh, a vyhraj slúchadlá Huawei FreeBuds 4i v hodnote 79 eur
Viac článkov
Ďalšie news
včera o 20:05
„Ak by si toto Matovič dovolil v čase poriadne rozbehnutej koaličnej krízy, Sulík by mu do pizza piecky privrel ruku." V Nedeľnom komentári dopĺňamie k udalostiam týždňa dôležitý kontext.
včera o 19:31
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
V stredoškolskej triede plnej influencerov to Maštalír už nevydržal a vyskočil z okna. Stojí prvý diel Pána profesora za to?V stredoškolskej triede plnej influencerov to Maštalír už nevydržal a vyskočil z okna. Stojí prvý diel Pána profesora za to?
Stredoškoláčka kradla priamo z riaditeľne. Ako sa k jej činu postaví seriálový profesor? Stredoškoláčka kradla priamo z riaditeľne. Ako sa k jej činu postaví seriálový profesor?
Hromadná bitka na strednej škole! Vyprovokoval ju náš moderátorHromadná bitka na strednej škole! Vyprovokoval ju náš moderátor
Momo vtrhol na strednú školu a pre nesplatený dlh napadol študenta. Ako sa pripravoval na rolu v Pánovi profesorovi?Momo vtrhol na strednú školu a pre nesplatený dlh napadol študenta. Ako sa pripravoval na rolu v Pánovi profesorovi?
Slovenskí stredoškoláci streamovali, ako ich spolužiačka takmer vykonala veľkú potrebu do umývadla. Čo znamená #TotoSomJa?Slovenskí stredoškoláci streamovali, ako ich spolužiačka takmer vykonala veľkú potrebu do umývadla. Čo znamená #TotoSomJa?
Tomáš Maštalír v nebezpečných situáciách a spievajúci influenceri. Toto sú najlepšie scény zo seriálu Pán profesor Tomáš Maštalír v nebezpečných situáciách a spievajúci influenceri. Toto sú najlepšie scény zo seriálu Pán profesor
Študentka sa po hodine telesnej ocitla na vozíku. Seriálová Alex čelí dôležitému rozhodnutiuŠtudentka sa po hodine telesnej ocitla na vozíku. Seriálová Alex čelí dôležitému rozhodnutiu
Lásky v školských laviciach, prvé vzťahy či dokonca šikana v triede. Aj taký bude seriál Pán profesor Lásky v školských laviciach, prvé vzťahy či dokonca šikana v triede. Aj taký bude seriál Pán profesor
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.