Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. januára 2021, 14:20
Čas čítania 9:05
Vladimíra Púpavová

Mal byť ministrom, rozbehol boj proti daňovým podvodníkom a sám je podozrivý, že sa do jedného zamotal. Kto je František Imrecze?

Mal byť ministrom, rozbehol boj proti daňovým podvodníkom a sám je podozrivý, že sa do jedného zamotal. Kto je František Imrecze?
Zdroj: TASR
POLITIKA LADISLAV BAŠTERNÁK ĽUDOVÍT MAKÓ NAKA PETER KAŽIMÍR
Uložiť Uložené

Po Františka Imreczeho si prišli policajti NAKA. Bývalý šéf daniarov, ktorý rozbehol boj s ďaňovými podvodníkmi skončil s vážnymi obvineniami. Jeho meno sa spájalo s Miroslavom Výbohom, Ladislavom Bašternákom, Marianom Kočnerom aj s Michalom Trubanom.

V piatok 29. januára v skorých ranných hodinách zadržala NAKA deväť osôb vrátane Františka Imreczeho. Medzi obvinenými majú byť podľa medializovaných informácií, aj podnikatelia Jozef Brhel, Michal Suchoba aj šéf IT oddelenia finančnej správy Milan Grega. Okrem Gregu a Imreczeho policajti údajne zadržali aj Petra Brhela, Pavla Boška, Janu Rovčaninovú a podnikateľa Štefana Poláčka.  

V tomto článku si prečítaš:
  • Ako sa dostal František Imrecze na čelo „daniarov“.
  • V akých kauzách  František Imrecze figuruje a z čoho je podozrivý.  
  • Čo daroval František Imrecze milionárovi Miroslavovi Výbohovi. 
  • Ako mal súvisieť s majetkom odsúdených Ladislava Bašternáka a Kočnera.
  • Ako sa dostal do sporu s Michalom Trubanom. 
  • Ako si ho zasávali Fico, Pellegrini aj Kažimír. 
  • Ako súvisel s „daňovými odhaleniami“ na Igora Matoviča a Andreja Kisku. 

Jozef Brhel a Michal Suchoba sa majú dlhodobo zdržiavať v zahraničí.

Dôvodom zadržania Imreczeho sú podozrenia z korupcie a machinácií pri verejnom obstarávaní. Túto informáciu potvrdila aj polícia. „NAKA v rámci akcie Mýtnik zadržala bývalého funkcionára finančnej správy F. I. a ďalších 8 osôb za trestnú činnosť súvisiacu s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupčnú trestnú činnosť,“ informuje na sociálnej sieti.

Odporúčané
NAKA zadržala bývalého prezidenta Finančnej správy Františka Imreczeho NAKA zadržala bývalého prezidenta Finančnej správy Františka Imreczeho 29. januára 2021, 6:23

Začínal za jednofarebnej vlády

9. mája 2012 vymenoval bývalý minister financií a súčasný guvernér Národnej banky (NBS) Peter Kažimír Františka Imreczeho za prezidenta finančnej správy (FS). Bolo to dva mesiace po tom, čo strana SMER-SD vyhrala voľby so 44,42 percentami a zložila jednofarebnú vládu. Imrecze vystriedal pri „politických rošádach“ skúsenú Máriu Machovú, ktorá daniarom šéfovala počas vlády Ivety Radičovej.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

Prekvapivo prišiel Imrecze z komerčnej sféry. Po absolvovaní Obchodnej fakulty na Ekonomickej univerzite v roku 1995 pôsobil niekoľko rokov v spoločnostiach T-Mobile a Oracle

V roku 2008 sa stal obchodným riaditeľom v spoločnosti SAP Slovensko, neskôr ho povýšili na riaditeľa pre strednú a východnú Európu. O pár mesiacov sa dostal do čela spoločnosti a vymenovali ho za generálneho riaditeľa SAP Slovensko. SAP je najväčšou business-software firmou na svete so sídlom v Nemecku, zameriava sa na softvérové riešenia pre firmy.

Počas kariéry si pripísal najväčšie zásluhy za rozbehnutie „daňovej kobry“, ktorá vďaka spolupráci s políciou efektívne odhaľovala daňové podvody. 

Osudová Imreczeho chyba

Koncom minulého roka sa do väzby dostal Imreczeho bývalý viceprezident z finančnej správy Daniel Čech. Pôsobil aj ako bývalý generálny riaditeľ sekcie ciel a daní. Ten mal podľa informácií REFRESHERU začiatkom januára začať aktívne spolupracovať s políciou. Aj keď sa detaily o jeho výpovedi na verejnosť nedostali, proti Imreczemu svedčí aj ďalší bývalý vplyvný muž daniarov.

František Imrecze 15. septembra 2014 vymenoval kontroverzného policajta Ľudovíta Makóa za šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Makó vo svojej výpovedi tvrdí, že to bolo na podnet obvinených — podnikateľa Norberta Bödöra a exprezidenta polície Tibora Gašpara.

Ľudovít Makó a František Imrecze, keď boli najdôležitejšími funkcionármi daniarov.
Ľudovít Makó a František Imrecze, keď boli najdôležitejšími funkcionármi daniarov. Zdroj: TASR

Na stretnutí sa zúčastnil Tibor Gašpar, Norbert Bödör, František Imrecze a ja. Na tomto stretnutí sme prebrali záležitosti ohľadom môjho nástupu na pozíciu riaditeľa KÚFS. František Imrecze dostal záruky, že som dobrý výber dvojice Tibor Gašpar a Norbert Bödör," vypovedal Ľudovít Makó, ktorý s Imreczem pracoval takmer päť rokov v decembri 2020. Sám je pritom obvinený z korupcie.

Ľudovít Makó a František Imrecze, keď boli najdôležitejšími funkcionármi daniarov.
Ľudovít Makó a František Imrecze, keď boli najdôležitejšími funkcionármi daniarov. Zdroj: TASR

Imreczeho aj Makóa spája to, že obaja zastávali posty, ktoré sú náročne kontrolované verejnosťou, ale aj novinármi. Pre citlivosť činnosti daniarov spadá väčšina nákupov FS aj KÚFS do režimu tajné, aby prípadní daňoví podvodníci nepoznali systémy, ktoré má štát k dispozícii. Zároveň sa od týchto funkcionárov vyžaduje diskrétnosť, keďže vďaka tomu majú v rukách kľúčové informácie napríklad pre finančnú trestnú činnosť, ako najrôznejšie spôsoby nelegálneho skracovania daní.

Kočnerove hotely

Imreczeho prípad sa môže skomplikovať vďaka ďalším zásadným kauzám. Polícia aktuálne vyšetruje „fiktívne prevody“ Mariana Kočnera. Konkrétne sa Imreczeho meno spomína pri prevodoch časti hotelov Residence a Športhotel na Donovaloch cez spriaznené firmy. Na zvláštne transakcie, ktoré vyprodukovali vratky DPH na úrovni 8,19 milióna eur upozornil ešte v roku 2017 týždenník Trend a neskôr zavraždený novinár Ján Kuciak z neho rozkľúčoval celý mechanizmus údajného podvodu.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

Presne pred rokom upozornil Trend na blízkosť Kočnera a Imreczeho na Donovaloch. Rekreačné chaty tam vlastní FS, aj samotný František Imrecze. Týždenník upozornil na to, že mnohí podnikatelia vybavovali na Donovaloch svoj biznis. Jeden z repondentov naznačil, že na Donovaloch sa dalo vybaviť všetko „od pozemkov po dane“.

Odporúčané
Najbohatší Slovák sa vzdal majority v úspešnom slovenskom startupe. Exponea sa stala súčasťou americkej Bloomreach Najbohatší Slovák sa vzdal majority v úspešnom slovenskom startupe. Exponea sa stala súčasťou americkej Bloomreach 27. januára 2021, 11:53

Problémom týchto kontaktov spočíva v tom, že pri vratkách donovalských hotelov mohla zlyhať FS za vedenia Imreczeho. Daňováci totiž tieto prevody preverovali, nič podozrivé však nenašli. Následne na podnet ekonomického týždenníka našla polícia prepojenia a rozbehla vyšetrovanie.

Prečo na tieto „fiktívne prevody“ neprišla FS má byť podľa informácií REFRESHERU tiež súčasťou vyšetrovania kauzy donovalskych hotelov. Oficiálne to však polícia nepotvrdila a ani nevzniesla žiadne obvinenia.


Výbohova škatuľka

Varovný signál ohľadom nezávislosti Františka Imreczeho prišiel skôr. Týždenník Plus 7 dní v marci 2016 pristihol vo vtedajšej najluxusnejšej reštaurácii v Bratislave (v tesnej blízkosti daňového úradu) v spoločnosti Františka Imreczeho milionára Miroslava Výboha. Ten je spájaný ako oligarcha prakticky so všetkými vládami od roku 1998 a podľa Roberta Fica je „jeho priateľ“.

František Imrecze a Peter Kažimír.
František Imrecze a Peter Kažimír. Zdroj: TASR

Ten bol na čele vlády aj v roku 2016, kedy sa ho novinári pýtali, či je v poriadku, aby sa vplyvný úradník stretával s oligarchom. Imrecze tento škandál ustál napriek tomu, že na fotograficky zdokumentovanom stretnutí jasne vidieť, ako si Imrecze od svojho šoféra preberá drevenú škatuľku, ktorú si po stretnutí odniesol Výboh. Čo bolo v drevenej krabičke sa verejnosť nedozvedela a FS na otázky novinárom neodpovedala.

Odporúčané
Hotel spájaný s Bödörom, kde prespával Fico, má nového majiteľa. Je ním bývalý zamestanec, ktorý z neho vyhodil novinárov Hotel spájaný s Bödörom, kde prespával Fico, má nového majiteľa. Je ním bývalý zamestanec, ktorý z neho vyhodil novinárov 15. januára 2021, 12:54


Krátko po incidente sa obhajoval, že údajná škatuľka obsahovala cigary z Kuby a mal to byť len darček. „Je trestné stretnúť sa s Miroslavom Výbohom? Je vrah, terorista, zlodej, čokoľvek, čo by indikovalo trestnosť stretnutia? Pre mňa nie," reagoval vtedy na otázky novinárov Imrecze.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

Neskôr svoju obhajobu stretnutia zmiernil. „Finančná správa sa celú históriu spája s politickým bojom. Stretnutie s Miroslavom Výbohom bolo na základe mojich väzieb z IT minulosti a dnes ho hodnotím ako nešťastné. Nemalo nič spoločné s výkonom mojej funkcie a firmy pána Výboha za mojej éry na finančnej správe nemali žiadne kontrakty,tvrdil Imrecze v roku 2019 v rozhovore pre denník SME.

Odporúčané
Žiga na Hlas-SD neprispel ako jediný z predsedníctva strany. Pellegriniho transparentné financie dopadli inak, než sľuboval Žiga na Hlas-SD neprispel ako jediný z predsedníctva strany. Pellegriniho transparentné financie dopadli inak, než sľuboval 12. januára 2021, 9:35

Pri kauze stretnutia s Výbohom sa za neho postavil vtedajší premiér Robert Fico. Tomu sa darilo dostávať k citlivým daňovým informáciám svojich politických oponentov, ako súčasného premiéra Igora Matoviča alebo exprezidenta Andreja Kisku. Podozrenia, že mu ich poskytol Imrecze sa nikdy nepodarilo dokázať. Ten sa za Fica viackrát v týchto témach postavil a tvrdil, že nie je možné, aby sa k takej dokumentácii dostal. 

 Kažimír neveril na kontakt s Bašternákom

O mesiac neskôr po stretnutí s oligarchom sa pod vtedajším šéfom FS opäť zatriasla stolička. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predložila anonymný podnet od údajnej bývalej zamestnankyne FS, ktorý dostal na svetlo vážne podozrenia z ovplyvňovania výsledku daňovej kontroly v prospech podnikateľa Ladislava Bašternáka v kauze bytového domu Five Star Residence.

František Imrecze a Peter Kažimír.
František Imrecze a Peter Kažimír. Zdroj: TASR

Aj Bašternák vlastnil nehnuteľnosti na Donovaloch a podľa Trendu mal možnosť „naraziť“ na exšéfa daniarov. Zaujímavosťou je aj to, že Ladislav Bašternák postavil smeráckemu bývalému ministrovi Jánovi Počiatkovi luxusnú chatu a sám sa stal jeho susedom.

Odporúčané
Generál, ktorý sa nebál Černáka ani Kyselinárov, no jeho meno sa spája s Kaliňákom. Kto bol Milan Lučanský? Generál, ktorý sa nebál Černáka ani Kyselinárov, no jeho meno sa spája s Kaliňákom. Kto bol Milan Lučanský? 30. decembra 2020, 18:05

Napriek tomu, že tieto závažné obvinenia voči Imreczemu vzniesol anonym, bývalá zamestnankyňa finančnej správy, strana SaS ich považuje za vierohodné. Aj preto, lebo uvádzajú podrobnosti, ktoré mohol mať len pracovník zvnútra finančnej správy," uviedol vtedy predseda strany Richard Sulík.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

Imrecze vtedy tvrdil, že ide o diskreditáciu „jeho boja s daňovými podvodníkmi“. „Pána Bašternáka som v živote nestretol, nemám s ním nijaký kontakt a vzťah. O celom prípade som sa dozvedel od vtedajšieho námestníka Kriminálneho úradu finančnej správy. On mi vtedy povedal, že pôjde o veľký politický problém, pričom som vtedy netušil, o koho ide. V rámci prípadu Bašternák sme otvorili 44 kontrol a odmietam, že by som mal čokoľvek s touto kauzou,tvrdil v roku 2019 v rozhovore pre SME.

Odporúčané
Podnájom je bez záväzkov, no vyhadzovanie peňazí. Na hypotéku potrebujú úspory, ktoré nemajú. Ako riešia bývanie mladí ľudia Podnájom je bez záväzkov, no vyhadzovanie peňazí. Na hypotéku potrebujú úspory, ktoré nemajú. Ako riešia bývanie mladí ľudia 12. decembra 2020, 14:28

Za exšéfa sa vtedy postavil aj Peter Kažimír, ktorý v tom čase pôsobil ako minister financií za SMER-SD a dnes je guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS).

MF SR si zároveň kladie otázku, kto má úžitok z takéhoto nepodloženého ohovárania s cieľom zhoršiť atmosféru na finančnej správe. Minister financií už požiadal generálneho prokurátora, aby celú vec ihneď prešetril,“ uviedol vtedy Kažimírov rezort.

Pokuta Trubanovi 

V septembri 2016 dostala od daniarov pokutu 80-tisíc eur jedna z firiem Websupportu, ktorej šéfom bol vtedy Michal Truban. Ten už bol v tom čase veľmi výrazným kritikom smeráckej garnitúry, neskôr založil stranu Progresívne Slovensko, no už v tom období sa o jeho nádejnej politickej budúcnosti v kuloároch hovorilo. Vtedajší poslanci Jozef Rajtár (SaS) a Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) vtedy tento ťah spochybnili a naznačili, že ide o politický boj.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

Absolútne to odmietam. Finančná správa naozaj neskúma, akým občianskym aktivitám sa daňové subjekty venujú. Skúma jedinú vec, či došlo alebo nedošlo k porušeniu zákona,tvrdil vtedy novinárom František Imrecze.

Stoličku opustil pre oblečenie

A potom prišiel jeho najzvláštnejší krok. V septembri 2018 Imrecze rezignoval pre kauzu s údajne podhodnotenými clami za ázijský textil. Na machinácie vtedy upozornil Európsky úrad pre boj s podvodmi (OLAF), ktorý vypočítal škodu na 300 miliónov eur.

Odporúčané
Hacienda pri Martine, luxusná chata vo Valčianskej doline a apartmán na Floride. Ako sa Lučanský dostal k majetkom a do väzby Hacienda pri Martine, luxusná chata vo Valčianskej doline a apartmán na Floride. Ako sa Lučanský dostal k majetkom a do väzby 20. decembra 2020, 9:34

Systém bol jednoduchý. Firmy doviezli tovar z Ázie do Nemecka, no preclili ho na Slovensku, aby znížili svoju platbu za clo. FS takéto špekulácie kontroluje, no v tomto prípade zasiahol až OLAF.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

Imrecze sa viac ako dve hodiny v tejto kauze obhajoval pred finančným výborom v parlamente. Keď to vyzeralo, že to ustojí, nečakane oznámil, že odstupuje z funkcie. Bolo to už v období, kedy už bol na čele vlády Peter Pellegrini. Na výbore, kde nakoniec oznámil svoju rezignáciu, vysvetľoval, že OLAF škodu nadhodnotil a v skutočnosti bude štát platiť menej peňazí.

Toto nie je žiadna kauza. OLAF nám poslal report, v ktorom vyčíslil potencionálny nedoplatok na colnej hodnote za roky 2013 až 2017 v hodnote 300,8 milióna eur. Priamo v reporte píše, že slovenská finančná správa má peniaze vymáhať od subjektov, ktoré podvody robili. My aj vymáhame 130 miliónov eur a zároveň spochybňujeme metodiku výpočtu hodnoty peňazí od OLAF. Európska komisia okrem toho proti Slovensku nevedie žiadne konanie.“ tvrdil vtedy pre denník SME František Imrecze.

Odporúčané
Mrakodrap, diaľnica, most, aj celé mestské štvrte. V roku 2030 bude Bratislava vyzerať úplne inak Mrakodrap, diaľnica, most, aj celé mestské štvrte. V roku 2030 bude Bratislava vyzerať úplne inak 28. decembra 2020, 9:30

Pellegrini ho chcel za ministra

V tom období hľadalo Slovensko nového ministra financií. Keďže si to Peter Kažimír zamieril do NBS, hovorilo sa o ňom napriek všetkým jeho kauzám, ako o novom ministrovi. Ponuku mal údajne predložiť osobne Pellegrini.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Pellegrini (@peter_pellegrini)

Ak sa vyjasnia okolnosti a on sa očistí, je jeho plným právom, aby sa mohol vrátiť naspäť alebo môže byť použitý na niečo iné,“ povedal vtedajší premiér Pellegrini.

Mimochodom o dnes obvinenom Ľudovítovi Makóovi sa špekulovalo ako o novom šéfovi FS. Špekulácie stopol až Peter Kažimír a potvrdil, že sa na čelo daniarov nedostane.

Kočner chcel vydierať  „Feriho“

Z komunikácie prostredníctvom aplikácie Threema Mariana Kočnera, ktorú v roku 2019 zverejnil Denník N vyplýva, že Kočner s Bödörom sa v januári 2018 pokúšali vydierať Františka Imreczeho. Písali si o ňom ako o „Ferim“.

Predmetom vydierania mali byť peniaze z finančnej správy, ktoré dostávala firma podnikateľa Michala Suchobu, dlhoročného Imreczeho priateľa. Ten získal na finančnej správe IT zákazky za milióny eur. Suchoba je jeden z obvinených v kauze Mýtnik.

František Imrecze.
František Imrecze. Zdroj: TASR

S FS neni veľká spolupráca. Neviem čo bude ďalej zatiaľ,“ písal Bödör cez Threemu na finančnú správu.

Tak čo keby sme Feriho stisli za vajcia. Za tie lóve čo odtiaľ cez toho svojho koňa vyťahuje,“ navrhuje Kočner.

Bödör s tým v ďalších správach súhlasí. Kočner ďalej reaguje, že podklady už majú. Bödör odpovedá, že „aj Brhel by sa možno spamätal“. Aj Brhel je medzi obvinenými Mýtnika. Táto komunikácia mala súvisieť s tým, že Kočner potreboval získať Imreczeho ku kauze Five Star Resicence.

Odporúčané
Pri Dunaji vyrástla najvyššia rezidenčná budova na Slovensku. Miesto, na ktorom stojí, má neslávnu minulosť Pri Dunaji vyrástla najvyššia rezidenčná budova na Slovensku. Miesto, na ktorom stojí, má neslávnu minulosť 25. novembra 2020, 14:17

Kauza je súborom viacerých podozrivých finančných transakcií v bytovom komplexe Five Star Residence v srdci Bratislavy, ktorý stavali Kočnerove firmy. Sedemnásť bytov z nej v roku 2011 previedol Kočner za symbolické euro z eseročky Real Štúdio K. F. A. na ďalšiu eseročku Inkasný servis. Potom sa opäť presunuli na ďalšiu eseročku, odkiaľ putovali do ďalších rúk.

Tieto jednoduché presuny mohli spôsobiť škody na daniach v hodnote viac ako troch miliónov eur. Aby to „nebilo do očí“, Kočner údajne vytvoril fiktívnu pohľadávku medzi blízkymi eseročkami.

Ľudovít Makó a František Imrecze, keď boli najdôležitejšími funkcionármi daniarov.
Ľudovít Makó a František Imrecze, keď boli najdôležitejšími funkcionármi daniarov. Zdroj: TASR

Na tento „účtovnícky maratón“ prišiel zavraždený Ján Kuciak a na jednej z Kočnerových tlačoviek dostal novinár podnikateľa do úzkych. Ten sa snažil spochybniť jeho ekonomické znalosti. Z hľadiska ekonomickej trestnej činnosti pritom ide o jeden z najprimitívnejších podvodov.

Od Allexis k „Medúze“

Obvinení podnikatelia mali mať údajne podľa komunikácie dôkazy ku schéme „vyťahovania peňazí“ cez firmu IT Allexis, ktorá mala miliónové zákazky na finančnej správe a získala ich práve za Imreczeho pôsobenia. Znamenalo by to, ak by sa tieto podozrenia preukázali, že Imrecze sa obohacoval na dohodenej zákazke priateľovi. Ak nie priamo finančne, tak prostredníctvom zvýšenia vplyvu. Firma patrí obvinenému Suchobovi, dobrého priateľa Imreczeho prostredníctvom tajných obstarávaní, mohol zvýhodňovať. 

Michal Suchoba.
Michal Suchoba. Zdroj: Michal Suchoba/Allexis

Prevod z FS na Mišovho koňa, odtiaľ polovica do Čiech na Mišovu firmu, čo robí upratovanie, odtiaľ priamo na Mišov súkromný účet v BA. Druhá polovica išla do siete Medúza. Na očistenie,“ cituje komunikáciu Denník N.

Odporúčané
Bývalý funkcionár z NAKA: To, že Milan Lučanský údajne prijal úplatok 510 000 €, ma neprekvapilo (Rozhovor) Bývalý funkcionár z NAKA: To, že Milan Lučanský údajne prijal úplatok 510 000 €, ma neprekvapilo (Rozhovor) 10. decembra 2020, 9:30

Medúza je v skutočnosti sieť reštaurácií Medusa Group podnikateľa Petra Štecka, s ktorým Suchoba v minulosti podnikal. Všetci spomínaní obvinenia dlhodobo odmietajú.

Luxusná pozícia 

Krátko po celej kauze s odstúpením sa Imrecze dostal na výkonnú pozíciu v organizácií IOTA, kde bol v minulosti prezident. Európska organizácia daňových správ (IOTA) je nezisková medzivládna organizácia, ktorá poskytuje fórum na pomoc svojim členom pri zlepšovaní správy daní. IOTA bola založená v roku 1996. Slovensko patrí medzi sedem zakladajúcich členov. V súčasnosti má IOTA 44 členských daňových správ. Sekretariát organizácie sa nachádza v Budapešti. Organizácia patrí k najvplyvnejším v Európe v sektore daní. 

Nová manželka je jeho bývala podriadená

Okrem toho, že sa mu kariérne nepohoršilo, sa v roku 2019 oženil so svojou bývalou zamestnankyňou z FS a exmoderátorkou RTVS Andreou Stoklasovou. „Potvrdzujem, že s pani Andreou Stoklasovou sme v roku 2019 uzatvorili manželstvo,“ potvrdil pre Plus 7 dní Imrecze. Týždenník sa odvoláva na zdroje, že vzťah s n ňou udržiaval, aj ako jej šéf, keď mala na starosti jeho kanceláriu vo FS.

Bývalá moderátorka RTVS Andrea Stoklasová pôsobila ako riaditeľka kancélárie šéfa Finančnej správy (FS). V roku 2019 si ju František Imrecze zobral za manželku, ich vzťah mal trvať aj počas pôsobenia v FS.
Bývalá moderátorka RTVS Andrea Stoklasová pôsobila ako riaditeľka kancélárie šéfa Finančnej správy (FS). V roku 2019 si ju František Imrecze zobral za manželku, ich vzťah mal trvať aj počas pôsobenia v FS. Zdroj: Finančná správa (FS)

Pred nástupom do finančnej správy pracovala približne štrnásť rokov ako moderátorka RTVS. „Hviezdila“ napríklad v rannej relácii verejnoprávnej televízie. Tej dala zbohom v roku 2008. Svoj odchod vysvetľovala slovami, že sa chce profesionálne posunúť ďalej. Pôvodne hovorila len o mieste na ministerstve školstva, nakoniec zakotvila u Imreczeho na finančnej správe a toho si po siedmych rokoch vzala.

Neetický vzťah s podriadenou je však vzhľadom na celú plejádu vážnych podozrení, zrejme Imreczeho najmenším problémom. 

Domov
Zdieľať
Diskusia