Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. januára 2021, 14:47
Čas čítania 1:08
Miriam Rumanková

Mikasov Úrad verejného zdravotníctva porušil pri vyhláške zákon. Problém je s výnimkami pre poslancov

NEWS
Uložiť Uložené

O porušení zákona informoval šéf generálnej prokuratúry Maroš Žilinka. Doplnil, že protizákonná bola aj výnimka pre vicepremiéra Štefana Holého.

Aktualizované 28.1.2021 16:17 o reakciu Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky porušil dvomi vyhláškami zákon, o čom vo štvrtok informoval generálny prokurátor Maroš Žilinka. Vyhláška hlavného hygienika SR z decembra umožnila koncom roka poslancom Národnej rady SR rokovať aj napriek tomu, že boli viacerí pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 alebo boli po kontakte s pozitívnou osobou v preventívnej karanténe.

Doplnil, že protizákonná bola aj výnimka pre vicepremiéra Štefana Holého.

Úrad podľa Žilinku nemal oprávnenie upraviť výnimky z izolácie a karantény a výnimky pre osoby v osobitnom režime. Porušenie vidí aj vo vyhláške z januára 2021. 

„Úrad verejného zdravotníctva ustanovením výnimiek prekročil rozsah svojich právomocí a povolil ich nad rámec zákona,“ povedal generálny prokurátor.

Odporúčané
Na Slovensku zomrelo ďalších 50 ľudí na koronavírus. PCR a AG testy odhalili dokopy 3 814 pozitívnych Na Slovensku zomrelo ďalších 50 ľudí na koronavírus. PCR a AG testy odhalili dokopy 3 814 pozitívnych 28. januára 2021, 10:01

Maroš Žilinka dal preveriť vyhlášku hlavného hygienika z 27. decembra 2020. Táto vyhláška upravuje izoláciu a karanténu osôb pozitívne testovaných na nový koronavírus. V bodoch, ktoré upravujú izoláciu a karanténu, je podľa generálneho prokurátora vyhláška v poriadku.

Domov
Zdieľať
Diskusia