Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. januára 2021, 8:05
Čas čítania 1:05
Tímea Krauszová

Nové pamätné dni aj štátny sviatok: Od nového roka pribudli ďalšie špeciálne dni v kalendári

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Pribudli nové pamätné dni.

28. októbra 2021 budeme po prvýkrát sláviť Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu. Okrem toho pribudnú tiež štyri pamätné dni. Rozhodli o tom poslanci, ktorí schválili novelu zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch. Zmeny platia od piatku 1. januára.

Odporúčané
Hackni domácu izoláciu: Účinné rady, vďaka ktorým sa ti bude z domu dobre pracovať či študovať Hackni domácu izoláciu: Účinné rady, vďaka ktorým sa ti bude z domu dobre pracovať či študovať 25. marca 2020, 11:30

Nové dni v našich kalendároch

Zoznam piatich štátnych sviatkov na Slovensku sa po novom rozšíri o šiesty. Tento deň bol počas trvania česko-slovenského štátu štátnym sviatkom, po osamostatnení Česka a Slovenska sa u nás naň akosi zabudlo. Štatút štátneho sviatku sa mu tento rok vráti, no neteš sa ďalšiemu voľnému dňu – 28. október (štvrtok) nebude ani po novom dňom pracovného pokoja.

Domov
Zdieľať
Diskusia