Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. októbra 2020, 8:31
Čas čítania 4:24
Matej Krajčovič

Umelci poslali Matovičovi otvorený list: Začnite nás konečne počúvať, desaťtisíce ľudí stoja na pokraji existencie

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Hudobníci a herci sa cítia aktuálnymi obmedzeniami, kedy na hromadné podujatia môže len 50 ľudí, výrazne dotknutí.

Aktuálne opatrenia proti šíreniu koronavírusu u nás prakticky znemožnili organizovanie väčších hromadných podujatí. Na koncertoch, v divadlách a pri športe totiž platí limit 50 osôb, do ktorého sa započítavajú ako návštevníci z radov verejnosti, tak aj samotní účinkujúci. 

Viacerí športovci a predstavitelia kultúry takéto obmedzenia považujú za likvidačné a čoraz častejšie sa pridávajú k rôznym formám protestov. Upozorňujú, že prichádzajú o akýkoľvek príjem.

„Možno stále neviete, ale podľa oficiálnej štatistiky pracuje na Slovensku v kultúrnom a kreatívnom priemysle 220 000 občanov, čo je približne 9% pracujúcich. Z nich približne jedna tretina má v posledných siedmich mesiacoch pokles práce o viac ako 80%, niektoré odvetvia až 90%,“ píšu v otvorenom liste premiérovi.  

Odporúčané
Odloženie novej bondovky bolo posledným klincom do rakvy druhej najväčšej siete kín na svete, zvažujú zatváranie prevádzok Odloženie novej bondovky bolo posledným klincom do rakvy druhej najväčšej siete kín na svete, zvažujú zatváranie prevádzok 4. októbra 2020, 19:24

Igor Matovič v sobotu argumentoval, že na hercov, hudobníkov aj zvyšok personálu, ktorí takéto podujatia zabezpečuje, sa vzťahuje štátna pomoc firmám a živnostníkom, vďaka ktorej môžu získať mesačný príspevok 540 eur, ak im tržby oproti minulému roku poklesli o určité percento.

Domov
Zdieľať
Diskusia