Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. februára 2020, 16:07
Čas čítania 0:55
Viktor Kniš

Najčítanejší nemecký týždenník varuje pred extrémistickou ĽSNS: Ak uspeje vo voľbách, otrasie to demokratickým Slovenskom

NEWS MARIAN KOTLEBA
Uložiť Uložené

Marian Kotleba aj podľa nemeckého Spiegelu zastáva radikálne hodnoty a jeho úspech vo voľbách môže byť ohrozením demokracie.

Zahraničné médiá sa Slovensku venovali aj pred prezidentskými voľbami v roku 2019, kde sa o pozíciu hlavy štátu uchádzal aj Marian Kotleba. Už vtedy ho The Guardian označil za neonacistu a spracoval jeho dlhý profil, v ktorom zhrnul cestu extrémistického vodcu od fakľových protestov a obliekania sa do rovnošaty Hlinkovej gadry až po úspechy vo voľbách.

Kotlebova ĽSNS sa podľa v prieskumoch umiestňuje veľmi vysoko a podľa prieskumov preferencií by mohla aj vyhrať voľby. Na jej prípadný úspech teraz upozorňuje aj najčítanejší nemecký týždenník Spiegel, podľa ktorého by vládnutie ĽSNS, či už ako tichých spoločníkov alebo aj skutočných koaličných partnerov, mohlo otriasť demokraciou na Slovensku.

Odporúčané
Kotleba bol podľa odborníka vždy neonacista, teraz to lepšie skrýva. Aké boli jeho začiatky v politike? Kotleba bol podľa odborníka vždy neonacista, teraz to lepšie skrýva. Aké boli jeho začiatky v politike? 12. februára 2020, 16:11

Spiegel v rozsiahlom článku analyzuje slovenské parlamentné voľby, ktoré budú 29. februára. Konštatuje, že v súčasnosti vôbec nie je isté, či ostatné kandidujúce kluby skutočne dodžia svoje sľuby, ak tvrdia, že s extrémistickou ĽSNS nebudú spolupracovať. Podľa uznávaného nemeckého média sa demokratické strany od kotlebovcov dištancujú preto, že reprezentuje antisemitský a xenofóbny pohľad na svet.

Domov
Zdieľať
Diskusia