Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 7. 12. 2019 meniny má Ambróz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
0
Daniel Mikolášik
15. október 2019, 6:58

Historicky druhou ženou, ktorej sa podarilo získať Nobelovu cenu za ekonómiu, sa stala Esther Duflo

Je tiež druhým najmladším laureátom tejto ceny.

Daniel Mikolášik
15. október 2019, 6:58

Tohtoročnú Nobelovú cenu za ekonómiu získala trojica kolegov. Okrem dvoch Američanov Abhijita Banerjeeho a Michaela Kremera sa toto prestížne ocenenie podarilo získať aj Francúzske Esther Duflo z MIT. Tá sa tak stala historicky druhou ženou, ktorá dosiahla tento neuveriteľný úspech.

 

Ako informuje ekonomický portál Business Live, Esther sa vo veku 46 rokov stala druhým najmladším laureátom tejto ceny. So svojimi kolegami ju získala za experimentálne výskumné metódy, ktoré už v praxi pomohli milión deťom z celého sveta v boji proti chudobe.

 

 

„Tohtoroční laureáti zaviedli nový prístup, ako získať spoľahlivé odpovede ohľadom nových spôsobov boja so svetovou chudobou v oblastiach vzdelávania či zdravotnej starostlivosti, čo pomáha k vyriešeniu mnohých problémov,“ uviedla Kráľovská švédska akadémia vied.

 

Abhijit Banerjee, ktorý sa tiež podieľal na výskume a rovnako získal cenu za ekonomiku, je jej manžel. Obaja pôsobia na prestížnej univerzite Massachusetts Institute of Technology a napísali niekoľko kníh. Spoločne hľadali najúčinnejšie intervencie vedúce k zlepšeniu zdravia či vzdelávania maloletých.

Zdroj: co.zaNáhľadový obrázok: TASR/AP Tagy: nobelova cena, druhá žena
Ohodnoť článok
3
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
8:14
NAKA sa bude zaoberať aj vyjadreniami ďalších poslancov Smeru, ktorí súhlasia s výrokmi Roberta Fica obvineného z hanobenia rasy.
Piatok 6. 12. 2019
21:51
Vláda pošle na účet mesta Prešov milión eur. Rodiny sú v šoku, ešte nevedia, že sa nebudú mať kam vrátiť, hovorí premiér Vláda pošle na účet mesta Prešov prvý milión eur. Rodiny sú v šoku, ešte nevedia, že sa nebudú mať kam vrátiť, hovorí premiér.
21:46
Na Mercedese-Benz E63 AMG prešli z New Yorku do Los Angeles za 27 hodín a 25 minút. Extrémne ilegálny Cannonball rekord skrátil trasu, ktorá má bez zastávky trvať 41 hodín.
20:27
Najkrajšia reklama týchto Vianoc stála len približne 120 eur. Malý chlapec v nej balí darčeky a pomáha s účtovníctvom Najkrajšia reklama týchto Vianoc stála len približne 120 eur. Malý chlapec v nej balí darčeky a pomáha s účtovníctvom.
NAHOR
Najčítanejšie