Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. júna 2019, 13:08
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Parkovacia politika v Bratislave bola schválená. Za jedno auto zaplatíš 50 €

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA MATÚŠ VALLO
Uložiť Uložené

Nový návrh parkovacej politiky v Bratislave bol jednohlasne schválený.

Poslanci bratislavského zastupiteľstva jednohlasne schválili návrh novej parkovacej politiky v hlavnom meste. Jej cieľom je rozdeliť mesto do štyroch rôznych zón, pričom si každý majiteľ auta bude musieť zadovážiť parkovacie povolenie. To sa vzťahuje na jeho zónu a v „balíčku“ je napríklad aj pár hodín parkovania v odlišných zónach – napríklad kvôli ceste za prácou či školou.

Ak chceš zaparkovať v inej zóne, po vyčerpaní dvoch hodín denne budeš platiť rovnako ako mimobratislavskí vodiči, ktorí nebudú mať nárok na rezidentské karty. V centrálnej zóne to bude 2 € na hodinu, na okraji 0,50 €.

Odporúčané
Cépečkári nebudú stáť zadarmo, niektorí vodiči zaplatia aj 500 €. Parkovanie v Bratislave prejde veľkými zmenami Cépečkári nebudú stáť zadarmo, niektorí vodiči zaplatia aj 500 €. Parkovanie v Bratislave prejde veľkými zmenami 11. apríla 2019, 14:23

Parkovacia politika v Bratislave bola schválená. Za jedno auto zaplatíš 50 €
Zdroj: Matúš Vallo/TASR – Martin Baumann

Známy je už aj presný návrh zadelenia jednotlivých ulíc medzi štyri zóny, ktoré sa medzi sebou cenovo odlišujú. Na parkovacie karty budú fungovať napríklad aj služobné autá, ktoré majiteľ priamo nevlastní. Z parkovacích miest takisto zmiznú vraky a opustené autá, o ktoré sa nikto nestará. Ak nemajú parkovaciu kartu, budú odtiahnuté. Prvé spustenie parkovacej politiky sa očakáva v septembri 2020.

Domov
Zdieľať
Diskusia