Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 15. 12. 2019 meniny má Ivica

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Filmy a Seriály - Vybrali sme
2
Jakub Paulík
9. máj 2019, 18:20

Ako vyzerali hrdinovia Game of Thrones pred a po skončení seriálu?

Každý z nich si prešiel menšou či väčšou premenou.

Jakub Paulík
9. máj 2019, 18:20
Ako vyzerali hrdinovia Game of Thrones pred a po skončení seriálu?
Zdroj: HBO
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

V nadväznosti na náš minulý článok s hercami Game of Thrones, kde sme sa pozreli na ich minulosť pred seriálom a na aktuálny výzor v seriáli, sme si pre teba prichystali pokračovanie.

 

V ňom spoločne nahliadneme na 20 hercov, no vzhľadom na to, že je natáčanie Game of Thrones už skončené, máme tentokrát možnosť vidieť aj ich imidž z obdobia po seriáli.

 

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Jason Momoa napriek svojmu krátkemu účinkovaniu v seriáli patrí medzi veľmi populárne postavy Game of Thrones. Kto by len mohol zabudnúť na obávaného Khala Droga? Niečo také nedokáže ani sám Momoa. Narážame tým zábavnú príhodu z natáčania Aquamana, kedy herec zabudol na to, že už nie je vodcom veľkej hordy dothrakov.

 

Režisér James Wan ho musel niekoľkokrát upozorňovať, že pri natáčaní pôsobí príliš nahnevane. Jasonova reakcia stála naozaj za to. „James, za toto ma predsa platia! Som Khal Drogo!" povedal k režisérovi Jamesovi Wanovi s humorom Momoa. Ako môžeš pozorovať na nižšie priloženej fotografii, veľký Drogo alias Aquaman sa už po dlhých rokoch nečakane oholil.

 

Na fotografii vľavo máš možnosť vidieť

Jasona Momou vo filme Baywatch: Hawaiian Wedding (2003)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Aidan Gillen v Game of Thrones stvárňoval manipulátora Petyra Baelisha alias Malíčka. Ten sa dlhú dobu dokázal zahrávať s rodmi Lannisterovcov, Starkovcov a mnohými inými. V 7. sérii sa však jeho podvody obrátili proti nemu, a tak sa malá vrahyňa menom Arya Stark postarala o to, aby Baelishove intrigy skončili.

 

Na obrázku nižšie vľavo je Aidan Gillen ako Frank

v snímke The Low Down (2000) / vpravo seriál Project Blue Book (2019)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Lena Headey alias Cersei Lannister má poriadne silný korienok a v Game of Thrones, kde hrdinovia umierajú rad za radom, sa drží až prekvapilo dlho. To by sa však mohlo zmeniť v 5. epizóde finále, kedy sa proti nej postavia armády Jona, Daenerys a ich spojenci.

 

Vľavo snímka Aberdeen (2000) / vpravo

fotografia s predstaviteľom Eurona Greyjoya (Pilou Asbæk)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Brienne počas 8. série stihla vďaka Jaimemu získať titul rytiera a neskôr vďaka nemu stratiť aj panenstvo. S takýmto vývojom udalostí by asi Lady Stoneheart nebola príliš potešená (čitatelia knižnej predlohy Game of Thrones vedia), ale život udatnej rytierky bol aspoň na krátku chvíľu zaplnený niečím iným, než bojom. V tomto príspevku môžeš vidieť, ako sa Gwendoline Christie lúči so svojím hereckým kolegom Danielom Portmanom alias Podrickom.

 

Vľavo Gwendoline Christie v seriáli Wizards Vs. Aliens (2012),

vpravo instagramové lúčenie  s predstaviteľom Podricka (Daniel Portman)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Iain Glen, teda seriálový Jorah Mormont, síce nemá Instagram, no prostredníctvom sociálnych sietí sa s ním rozlúčila aspoň Jorahova milovaná Khaleesi. Tá ho v príspevku označila za najlepšieho človeka, akého mohla stretnúť.

 

 Vľavo snímka Gorillas In The Mist  (1988) / vpravo lúčenie s Emiliou Clarke

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Thoros z Myru stvárnený hercom menom Paul Kaye patril medzi vedľajšie postavy, ktoré to s divákmi potiahli pomerne dlho. Okrem toho, že dokázal pravidelne oživovať svojho priateľa Bericka, však nebol nikdy príliš dôležitou postavou. Jeho pozitívny vzťah k alkoholu a zábavné príhody ale vedeli pobaviť.

 

Vľavo Paul Kaye vo filme Anyone For Pennis (1995) / vpravo s predstaviteľom Tormunda (Kristofer Hivju)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Peter Dinklage alias Tyrion Lannister je bezkonkurenčne jedným z najväčších favoritov Game of Thrones. Tohto vzrastom malého, ale mimoriadne talentovaného herca si mohol naposledy vidieť aj v marvelovke Avengers: Infinity War, kde paradoxne stvárnil obrieho trpaslíka Eitriho.

 

Vľavo fotografia zo snímky The Station Agent (2013)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Fotografie pre The Hollywood Reporter

 

Bronn je zosobnením pravého žoldniera, ktorý pred čestným konaním zakaždým uprednostní peniaze. Vďaka jeho humoru ho však máme aj tak všetci radi. Pri hercovi Jeromeovi Flynnovi si môžeme spomenúť aj malú zaujímavosť zo zákulisia.

 

Vedel si o tom, že herecký predstaviteľ Bronna bol kedysi partnerom Leny Headey (Cersei)? Ich vzťah bol však ukončený za nepriaznivých okolností, a preto sa táto dvojica na pľaci nemôže vôbec vystáť. Viac sa o hercoch odmietajúcich natáčať spoločné scény dočítaš v tomto článku.

 

Vľavo seriál Ripper Street (2012)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Jerome Flynn a Rory McCann na premiére finále Game of Thrones z apríla 2019

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#jeromeflynn & #RoryMcCann at the #gameofthrones premiere in NYC, 3 April #gotpremierenyc #Bronn #TheHound

Príspevok, ktorý zdieľa @ jeromeifyouwantto,

 

Conleth Hill sa kedysi zaujímal o rolu Roberta Baratheona, ale každý fanúšik Game of Thrones musí uznať, že pre postavu tajomného Varysa bol jednoducho zrodený. Na jeho rozhovory s Petyrom Baelishom či Tyrionom nezabudneme ani dlhé roky po skončení seriálu.

 

Vľavo snímka Blue Heaven (1992) / vpravo seriál The Isle (2018)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Carice van Houten, respektíve jej postava Melisandry, pôvodne v seriáli viedla Stannisa, no neskôr sa ukázalo, že nebol vyvoleným bojovníkom jej boha. V proroctve adresovanému Aryi sa ale nemýlila a rovako správne dokázala predpovedať aj svoju smrť, ktorú dobrovoľne privítala koncom bitky o Winterfell.

 

Vľavo záber z filmu Suzy Q (1999)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Rory McCann a jeho nezameniteľného Hounda (Sandora Clegana) možno prirovnať k Varysove iného herca si pri tejto špecifickej postave jednoducho nedokážeme predstaviť. Už na samotnom konkurze bolo vidno, že McCann sa dokáže do svojej roly vžiť ako málokto.

 

Vľavo snímka The Book Group (2002)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Rory McCann a Natalie Dormer

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa I am Rory McCann fanpage (@iamrorymccann),

 

Kráľovná drakov Daenerys si nedávno zahrala v Star Wars spin-offe Solo: A Star Wars Story a aktuálne patrí medzi jedny z najpopulárnejších ženských hereckých osobností na svete. Je preto úsmevné pozorovať, že ešte rok pred Game of Thrones hrala vo fantasy horore Triassic Attack, ktorý patrí do podpriemernej C produckie. Spomínaná snímka si na Roten Tomattoes vyslúžila príšerných 9 %.

 

Vľavo Triassic Attack (2010)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Veríme, že sa predstaviteľ Jaimeho Lannistera Nikolaj Coster-Waldau po závere Game of Thrones  nestratí. Jeho talentu by bolo totiž naozaj škoda. Z jeho hereckých príspevkov do kinematografie môžeme určite spomenúť napríklad výbornú kriminálnu drámu Shot Caller (2017).

 

Vľavo dánsky thriller Nightwatch (1994)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Alfie Allen si so svojou postavou Theona v seriáli preskákal skutočne veľa. Nakoniec ho ale čakala úctyhodná smrť v boji proti Night Kingovi, čo je pocta, o ktorej napríklad Khal Drogo, Ned Stark, Catelyn či Robb nemôžu dozaista hovoriť. A týmto spôsobom sa na Instagrame rozlúčil so seriálom a fanúšikmi.

 

Vľavo snímka Elizabeth (1998)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Pôvodný Kráľ severu Robb Stark pocítil kruté zavraždenie autorom predlohy Georgeom R. R. Martinom už v priebehu 3. série. Určite nemusíme zdôrazňovať, že takzvaná Red Wedding patrila medzi najneočakávanejšie a najemotívnejšie zvraty v celom seriáli. Richard Madden najnovšie zahviezdil v kriminálnom seriáli Bodyguard (2018).

 

Vľavo dráma Worried About The Boy (2010)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Ygritte možno označiť za jedinú pravú lásku Jona Snowa, čomu dáš iste za pravdu aj ty. Chémia medzi Daenerys a Jonom je jednoducho príliš nevýrazná a prepojenie hereckej predstaviteľky Ygritte Rose Leslie a Kita Haringtona nakoniec viedlo aj k ich sobášu, čo azda hovorí samo za seba.

 

Vľavo Downton Abbey (2010)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Všetci sme ho nenávideli. Joffrey Baratheon bol jednoducho kráľom na zabitie, no po príchode Ramsayho Boltona sme zistili, že existuje ešte väčší sadista. Malého Jacka Gleesona si v minulosti mohol vidieť napríklad v Nolanovom Batman Begins. Spomínaš si?

 

Vľavo Batman Begins (2005)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Bran Stark toho poslednú dobu v seriáli príliš veľa nenahovorí, ale jeho postava sa ukázala byť dôležitým faktorom v rámci boja proti Night Kingovi. Práve on dal totiž Aryi valyrijskú dýku, ktorou postavu slovenského rodáka Vladimíra Furdíka poslala na druhý svet.

 

Vľavo snímka The Awakening (2011)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Michael Mcelhatton si v Game of Thrones zahral Roosea Boltona, otca šialeného Ramsayho. Úmrtie jeho postavy nás samozrejme mrzí, pretože i keď Bolton nepatril medzi hlavných hrdinov seriálu, určite bol jedným z najcharizmatickejších. Svojím spôsobom ho môžeme nazvať akousi prefíkanou líškou severu, akú za rod Lannisterovcov predstavoval Tywin.

 

Vľavo film Paths To Freedom (2001) / vpravo seriál Genius (2017)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Všetkých predošlých hercov a herečky by si v našom minulom článku hľadal len márne, no čo sa Kita Haringtona, a teda Jona Snowa alias Aegona Targaryena týka, ako hlavnú postavu seriálu sme sa ho rozhodli umiestniť aj do nového výberu. Navyše vzhľadom na jeho krátky zostrih možno povedať, že po natáčaní prešiel poriadnou zmenou.

 

herci pred got, na zaciatku got a 2019

Foto: HBO Tagy: Game of Thrones
Ohodnoť článok
18
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.