Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 15. 12. 2019 meniny má Ivica

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Miesta
4
Adam Novosad
15. apríl 2019, 14:18

Slovenský vládny pilot vysvetľuje, čo sú chemtrails. Nikto nás nepostrekuje, nebolo by to ani efektívne

Policajti sa pustili do objasňovania konšpiračnej teória.

Adam Novosad
15. apríl 2019, 14:18

 

Naši policajti si pred pár mesiacmi založili separátnu facebookovú stránku Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde pravidelne upozorňujú na hlúposti a výmysly, ktoré sa šíria po slovenskom internete. A že ich nie je vôbec málo.

 

Tentokrát sa vrátili späť ku koreňom všetkých konšpirácií, keď sa porozprávali s riaditeľom Letky Ministerstva vnútra Dalimírom Pišťanským, a teda skúseným slovenským vládnym pilotom, ktorý by mal o potenciálnom chemickom postrekovaní vedieť, ak sa  naozaj deje. Samozrejme, žiadne postreky sa nekonajú a čiary za lietadlami viditeľné voľným okom na oblohe majú jednoduché vysvetlenie.

 

Ako hovorí Dalimír Pišťanský, najskôr si treba uvedomiť, že medzi teplotou výfukových plynov lietadla a vonkajším prostredím na oblohe je výrazná teplotný rozdiel. V praxi to znamená, že ak majú výfukové plyny viac ako 600 stupňov Celzia a vonku je -60 stupňov Celzia, začína proces kondenzácie.

 

Vlhkosť vonkajšieho prostredia sa za lietadlom skondenzuje, čím sa vytvárajú kondenzačné čiary a naivnejšia časť obyvateľstva môže mať pocit, že nás takto elity práškujú. V skutočnosti ide o bežný fyzikálny jav.

 

Pilot konštatuje, že aj keby mali byť chemtrails skutočné, veľmi efektívne by nefungovali. Ak je vonku -60 stupňov Celzia, akákoľvek látka v kvapalnom stave, ktorou by ťa vláda chcela postrekovať, by zamrzla.

Tagy: chemtrails
Ohodnoť článok
8
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
18:35
Na väčšine Slovenska na Štedrý deň sneh nebude. Od pondelka to navyše vyzerá skôr na návrat jari. V utorok bude až 16°C
17:28
V Madride sa skončila doposiaľ najdlhšia klimatická konferencia. Delegáti sa dohodli len na tom, že o rok budú musieť predložiť ambicióznejšie ciele. Vedci totiž tvrdia, že tie súčasné nebudú stačiť.
16:31
Polárna žiara na Marse by mohla dať odpoveď na to, prečo z planéty mizne všetka voda Polárna žiara na Marse by mohla dať odpoveď na to, prečo z planéty mizne všetka voda. Vedcov by mohla nasmerovať aj k rozlúsknutiu záhady, či tam niekedy existoval život, alebo nie.
15:38
UNESCO vyškrtlo zo zoznamu dedičstva ľudstva karneval v belgickom Aalste. Posledný ročník vraj karikatúrou urážal židov. Starosta naopak bráni slobodu slova.
14:30
Petra Vlhová vyhrala paralelný slalom vo švajčiarskom St. Moritzi Petra Vlhová vyhrala paralelný slalom vo švajčiarskom St. Moritzi. Vo finále porazila Švédku Swenn Larssonovú len o 0,02 sekundy.
13:53
V centre Bratislavy došlo k ďalšiemu napadnutiu. Polícia hľadá mužov na fotke V centre Bratislavy došlo k ďalšiemu napadnutiu. Skupina cudzincov mala prísť do kontaktu so Slovákmi. Jeden z miestnych skončil v nemocnici.
Najčítanejšie