Chelsea poráží Slavii gólem v samotném závěru zápasu

Zdroj: AP Photo/Petr David Josek
ŠPORT

Vyrovnaný zápas skončil pro sešívané nešťastně.

Slavia dlouho bojovala. Nakonec ale podlehla Chelsea po gólu v samotném závěru zápasu. Vyrovnaná fotbalová bitva skončila nejtěsnějším výsledkem 1:0. Přesto šlo o velmi záživné čtvrtfinále, ve kterém pražský klub ukázal, že se nebojí a umí hrát fotbal na evropské úrovni. Hrálo se doma ve vyprodaném Edenu a fanoušci dostali to, pro co si přišli. Své oblíbence ale nemohla popohánět kupředu část kotle potrestaná za výtržnosti fanoušků v zápase s Genkem.

Pro slávisty jde o mrzutý výsledek. Minimálně z hlediska hry, která byla vyrovnaná a v níž se Slavia rovnala papírově daleko lepší Chelsea. Gól, který vstřelil Marcos Alonso v 86. minutě ji ale srazil na kolena. Je to škoda. Dlouho to vypadalo alespoň na bezbrankovou remízu. Tento výsledek ale poněkud snižuje naděje slávistů do odvety, která se odehraje příští týden v Anglii.

Chelsea vs Slavia
Chelsea vs Slavia Zdroj: AP Photo/Petr David Josek

Slavia opět ukazuje svoji sílu a nemá se za co stydět. Poté, co v osmifinále vyřadila Sevillu po remíze 2:2 venku a výhře 4:3 v prodloužení na domácí půdě, ukazuje dobrý fotbal i ve čvrtfinále. Do této části Evropské ligy se dostala počtvrté v historii, a pokud se jí podaří přes Chelsea dostat dále, půjde o historický moment.