Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 22. 8. 2019 meniny má Tichomír

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Ľudia
2
Adam Novosad
11. február 2019, 10:31

Matka vynosila bábätko, aj keď vedela, že zomrie hneď po narodení. Jeho orgány darovala deťom, ktoré potrebovali transplantáciu

Príbeh silnej matky, ktorá sa odmietla vzdať.

Adam Novosad
11. február 2019, 10:31

Najhorším momentom v živote Krysty Davis bola chvíľa, keď jej lekári oznámili, že čaká bábätko s vývojovým problémom. Maličká Rylei sa vtedy vyvíjala iba 18 týždňov, ale prognózy zneli nekompromisne.

 

Dieťa trpí anencefáliou, čiže vrodenou anomáliou, a chýbať jej bude lebečná klenba spoločne s časťou mozgu. Krátko po narodení preto zomrie, lekári predpokladali, že nevydrží pri živote ani 30 minút. Rodičov Krystu a Dereka preto postavili pred ťažké rozhodnutie.

 

 

Mali možnosť okamžite vyvolať pôrod, alebo bábätko vynosiť a následne orgány darovať ostatným deťom, ktoré nutne potrebujú transplantáciu. Rozhodovanie nebolo jednoduché, pretože Krysta už zažila neúspešné tehotenstvo v roku 2017. Napriek tomu lekárom napokon povedala, že sa svojho bábätka nevzdá a vynosí ho.

 

Sami si povedali, že nechcú, aby žiadna iná matka zažívala podobné trápenie, a tak v tehotenstve pokračovali. Keď sa prehuplo za hranicu 40 týždňov, Krysta svoju dcéru Rylei porodila a prekvapila aj lekárov.

 

 

Nielenže prežila dlhšie ako 30 minút, zvládla jeden celý týždeň, počas ktorého ju rodičia prakticky neopúšťali. Strávili s ňou každú možnú chvíľu a ako skonštatovali, za jeden týždeň svojej dcére darovali celý život lásky. Rylei sa celý čas len usmievala, ani raz neplakala a malý vzlyk sa objavil až krátko pred tým, čo na prelome rokov zomrela.

 

Časti jej srdca potom lekári transplantovali do telíčok dvoch bábätiek, zatiaľ čo jej pľúca boli darované na výskumné účely. Krysta povedala, že je so svojím rozhodnutím spokojná. Nebolo to ľahké, ale teší ju, ako sa príbeh šíri po svete a verí, že sa ním inšpirujú aj ďalšie ženy. Rodičov teší najmä fakt, že mohli zachrániť dva životy, ktoré by možno inak nemohli pokračovať.

 

Zdroj: people.com Tagy: matka, dieťa, orgány
Ohodnoť článok
58
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK

NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie