Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. januára 2019, 18:22
Čas čítania 0:00
Denisa Bodková

Slovenka si v New Yorku založila eko firmu, lebo chce zachraňovať planétu. Laura svojou prirodzenosťou a krásou očarí aj teba

Slovenka si v New Yorku založila eko firmu, lebo chce zachraňovať planétu. Laura svojou prirodzenosťou a krásou očarí aj teba
Zdroj: Mária Alkhimová/Refresher
REFRESHER MÓDA
Uložiť Uložené

Aj napriek tomu, že študovala interiérový dizajn v New Yorku, v ktorom sa rozhodla naďalej žiť, na Slovensko nezanevrela.

V novom dieli obľúbeného seriálu Refresher dievča ti predstavíme mladú, no o to viac inšpiratívnu ženu, ktorá nás doslova očarila. Laura Baross je príjemnou kombináciou atraktívnej, inteligentnej a ambicióznej baby, ktorá navyše šíri ušlachtilú myšlienku udržateľného životného štýlu.

Aj napriek tomu, že študovala interiérový dizajn v New Yorku, v ktorom sa rozhodla naďalej žiť, na Slovensko nezanevrela. Práve naopak, svoje aktivity spojené so zero waste chce rozšíriť viac aj na starý kontinent. V minulosti sme ti s ňou priniesli už jeden rozhovor, no rozhodli sme sa využiť príležitsť, keď prišla na Slovensko a postaviť ju pred objektív fotografky Márii Alkhimovej, ktorej zábery ti čítanie tohto rozhovoru len spríjemnia. 

 

Čo nám nové Refresher dievča v rozhovore prezradilo?

  • Čomu sa venuje eko firma, ktorú založila v New Yorku City
  • Aké slovenské udržateľné značky oblečenia preferuje
  • O tom, ako funguje realizovanie myšlienky zero waste v NYC
  • Či sú slovenskí muži atraktívnejší ako americkí
  • Prečo sa túži dostať do rebríčka Forbes 30 pod 30
ref dievca laura
ref dievca laura Zdroj: Mária Alkhimová/Refresher

Laura, keby si sa mala opísať troma slovami, aké by boli?

Filozof, kľuďas, kreatívec. V poslednej dobe mi oficiálne vznikla aj prezývka "last minute lauri". Či sa jedná o odchod z domu na vlak, pracovný deadline, veľké či malé rozhodnutia alebo nakupovanie darčekov, všetko tak akurát pekne stihnem na poslednú chvíľu (smiech). Kým niekto to môže považovať za nevýhodu, ja tvrdím, že to mám perfektne vypočítané a stále žijem v danom momente.  Zatiaľ mi to celý život krásne vychádzalo (smiech).

ref dievca laura
ref dievca laura Zdroj: Mária Alkhimová/Refresher

Už dlhšie žiješ v New Yorku, kde si aj študovala interiérový dizajn. Je Amerika miestom, kde chceš ostať žiť natrvalo?

New York som prvýkrát navštívila počas programu Work and Travel. Bola to láska na prvý pohľad. Vždy som si chcela odskúšať, aké je to žiť za veľkou mlákou, ale nečakala som, že tu raz budem na full time. Zase sa mi len potvrdilo, že naše myšlienky majú veľkú silu pritiahnuť do nášho života všetko, čo si predstavíme. Sú ako magnet, majú pozitívny aj negatívny pól, tak opatrne s nimi narábajte!

Po štúdiu dizajnu v NYC sa dnes už plne venujem navrhovaniu interiérov a šíreniu myšlienky záchrany našej planéty.

New York má obrovskú energiu a pôsobí na mňa veľmi motivujúco. Slovensko a stredná Európa je predsa len domovina a na starý kontinent nemám plány zanevrieť, práve naopak. Veľmi rada by som sa venovala dizajnovým projektom a angažovala v prospešných akciách v našich končinách. 

ref dievca laura
ref dievca laura Zdroj: Mária Alkhimová/Refresher

Máš svoj blog, ktorému sa intenzívne venuješ. Je šírenie zero waste stále jeho hlavnou myšlienkou?

Bezodpadovosť a udržateľnosť idú ruka v ruke. Interiérový dizajn, blog, Instagram a všetky moje denné aktivity sa stále točia okolo zero waste. A kým sa naša planéta nedostane späť do "normálu", tak tomu dlho ináč ani nebude.

Krása tejto myšlienky spočíva v tom, že nám otvára oči a možnosti žiť ohľaduplnejšie voči životnému prostrediu v rôznych oblastiach ľudskej existencie.

Zero waste totiž zahŕňa oveľa viac ako len bezodpadovosť. Veľa ľudí má okrem záujmu obísť jednorazové obaly a znížiť svoj komunálny odpad aj vyššie ciele, ako napríklad spomalenie globálneho otepľovania, očistenie oceánov, spomalenie módneho premyslu či ochrana a úcta voči všetkým tvorom na tejto zemi. 

ref dievca laura
ref dievca laura Zdroj: Mária Alkhimová/Refresher

Podarilo sa ti odštartovať vlastnú eko firmu, ktorá je zameraná na tvorbu udržateľných interiérov. Čo je jej hlavným cieľom?

Domov
Zdieľať
Diskusia