Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. januára 2019, 14:07
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

V Austrálii je také teplo, že mužovi v aute upieklo steak. Rekordné teploty dosahujú takmer 50 °C

ZAUJÍMAVOSTI AUSTRÁLIA
Uložiť Uložené

Situácia v Austrálii je viac než kritická.

My na Slovensku aktuálne bojujeme s nechutne studeným vetrom a teplotami okolo nuly, no Austrálčania by ich počasie za to naše určite vymenili. Južný kontinent sa aktuálne potýka s rekordne silnými teplotami, ktoré v najextrémnejších prípadoch dosahujú až 49 °C.

Nejde pritom len o zopár horúcich dní, mestečko Marble Bar v severozápadnej Austrálii zažíva teploty nad 40 °C už 22 dní po sebe. Teploty sa pritom stále len a len zvyšujú.

Horúce počasie nevplyva len na ľudí, ale aj na prírodu. Výsledkom sú mŕtve ryby v riekach, tretina netopierej populácie a ďalšie zvieratá. A samozrejme, vzniká aj množstvo vtipných situácií. Ľudia boli svedkami toho, ako sa ich ovocie či zelenina, vystavené priamemu slnečnému žiareniu, začali zvonku variť.

Odporúčané
Zuzana žije časť roka v Austrálii, časť na Slovensku a medzitým ešte aj cestuje. Prezradila, ako sa jej to podarilo Zuzana žije časť roka v Austrálii, časť na Slovensku a medzitým ešte aj cestuje. Prezradila, ako sa jej to podarilo 2. augusta 2023, 9:30

Keď zasa muž nechal steak v aute pri vonkajších teplotách 46 °C na päť hodín, upiekol sa viac než dostatočne. Mimochodom, tenisti v Melbourne (kde sú teploty okolo 35 °C) práve v horúcich teplotách hrajú Australian Open – popri tom, čo na pohotovosti denne končia desiatky ľudí.

Domov
Zdieľať
Diskusia