Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. augusta 2018, 15:34
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Zvládneš doplniť vety bez gramatickej chyby? Vyskúšaj si svoje znalosti v kvíze (Kvíz)

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Gramatické chyby nás sprevádzajú každý deň.

Slovenčina je ľubozvučný a krásny jazyk, ale veľká časť našich krajanov s ňou má obrovský problém. Chybičky občas nájdeš aj u nás na Refresheri, pretože nikto nie je dokonalý, lenže do veľkej miery sa snažíme zbytočné preklepy eliminovať.

Pri hodnotení našich najčastejších chýb sme sa zamysleli, či nenastal čas opäť raz otestovať vedomosti Slovákov, ktoré by mali byť samozrejmosťou. Množné číslo, dĺžne, mäkčene a napokon aj milované a nenávidené rozdiely medzi písmenami I a Y vedia spôsobiť bolesti hlavy už učiteľom na základnej škole.

Náš kvíz síce nemôžeš považovať za skutočný diktát, pretože sme len povyberali občasné chyby v našich článkoch či otrasné hrúbky v komentároch na slovenskom internete a skombinovali sme ich do kvízu, v ktorom by mal každý človek s priemernou znalosťou našej gramatiky získať plný počet bodov.

Ak sa ti to aj nepodarí, určite napíš svoje skóre dole do komentárov, pretože nás bude zaujímať, ako sú na tom v dnešnej dobe Slováci so svojím rodným jazykom.

Kvíz
Gramatika
Doplň
115
Doplň
i
í
Doplň
215
Doplň
í
ý
Doplň
315
Doplň
i
y
Doplň
415
Doplň
i, i
y, i
i, y
y, y
Doplň
515
Doplň
em
m
Doplň
615
Doplň
lo, i
lo, a
Doplň
715
Doplň
r
ro
Doplň
815
Doplň
o
za
Doplň
915
Doplň
í
ý
Doplň
1015
Doplň
sa jedná
ide
Doplň
1115
Doplň
d
t
Doplň
1215
Doplň
í
ý
Doplň
1315
Doplň
y
i
Doplň
1415
Doplň
raz
___raz
Doplň
1515
Doplň
a
i
Vyhodnotiť kvíz
Domov
Zdieľať
Diskusia